Books: History

Number of items: 29

Kolligátum:  Csukás, Benjamin: Conclusiones ex universo jure Hungarico publicae disputationi expositae, quas... Collegio Agriensi Foglariano anno 1768. die.. mensis Augusti ...publice propugnandas suscepit... Volffgangus Komáromy ...juris patrii auditor emeritus, praeside... - - ... Agriae (1768), typis Scholae Episcopalis. [6] lev  hozzákötve:  Spangár András: Magyar Kronika... Kinek-is Három első Fő Részeit... elsőben irta néhai Nemzetes Pettő Gergely... A Három utólsó Fő Részeivel... De leg-főképpen a Magyarok Bibliotekajával... azon Kronikát terjesztette, szaporitotta, és a Magyarok tanúságára ki-bocsátotta - -. Kassán, 1738, Academiai bötűkkel. [2], 322 [helyesen 312]p.  Hozzákötve: Spangár András: A Magyar Kronikanak a mellyet Elsőben meg-irt, s kibocsátott nemzetes Petthő Gergely 373. esztendőtűl fogva 1626. esztendeig [...] Azon Historiát continuálván ujonnan ki nyomtattatta, és szüntelen történt dolgokkal szaporitatta Groff Kálnoki Samuel [...] Tovább való Terjesztése avagy Negyedik, Ötödik, és Hatodik Resze. Foglalván magában száz és hat esztendőt 1627. esztendőtűl fogva 1732. esztendeig. Iratott, és szép Toldalékokkal szaporittatott. - - jesuvita által. Cassan, 1734. Academiai betőkkel. [2], 209p.   Hozzákötve: [Pethő] Petthő Gergely: Rövid Magyar Kronika sok rendbéli fő historiás Könyvekből nagy szorgalmatossággal egybe szedettetett és irattatott Petthő Gergelytűl. Cassán [Kassa], 1753, Az Akadémiai Bötűkkel 169p + VI. A második műből 5 lap, a harmadikból 7 lap, a negyedikből 9 lap korabeli kézírással pótolt. Korabeli kopottas félbőr kötésben.
15080.

Kolligátum: Csukás, Benjamin: Conclusiones ex universo jure Hungarico publicae disputationi expositae, quas... Collegio Agriensi Foglariano anno 1768. die.. mensis Augusti ...publice propugnandas suscepit... Volffgangus Komáromy ...juris patrii auditor emeritus, praeside... - - ... Agriae (1768), typis Scholae Episcopalis. [6] lev hozzákötve: Spangár András: Magyar Kronika... Kinek-is Három első Fő Részeit... elsőben irta néhai Nemzetes Pettő Gergely... A' Három utólsó Fő Részeivel... De leg-főképpen a' Magyarok Bibliotekajával... azon Kronikát terjesztette, szaporitotta, és a' Magyarok tanúságára ki-bocsátotta - -. Kassán, 1738, Academiai bötűkkel. [2], 322 [helyesen 312]p. Hozzákötve: Spangár András: A' Magyar Kronikanak a' mellyet Elsőben meg-irt, s kibocsátott nemzetes Petthő Gergely 373. esztendőtűl fogva 1626. esztendeig [...] Azon Historiát continuálván ujonnan ki nyomtattatta, és szüntelen történt dolgokkal szaporitatta Groff Kálnoki Samuel [...] Tovább való Terjesztése avagy Negyedik, Ötödik, és Hatodik Resze. Foglalván magában száz és hat esztendőt 1627. esztendőtűl fogva 1732. esztendeig. Iratott, és szép Toldalékokkal szaporittatott. - - jesuvita által. Cassan, 1734. Academiai betőkkel. [2], 209p. Hozzákötve: [Pethő] Petthő Gergely: Rövid Magyar Kronika sok rendbéli fő historiás Könyvekből nagy szorgalmatossággal egybe szedettetett és irattatott Petthő Gergelytűl. Cassán [Kassa], 1753, Az Akadémiai Bötűkkel 169p + VI. A második műből 5 lap, a harmadikból 7 lap, a negyedikből 9 lap korabeli kézírással pótolt. Korabeli kopottas félbőr kötésben.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
50 000 HUF
143,27
173,01
Minimum bid:
55 000 HUF
Adolf Hitler: Mein Kampf. Zwei Bände in einem Band. Ungekürzte Ausgabe. München, 1939, Zentralverlag der NSDAP, Frz. Eher Nachf, (Wien, Waldheim-Eberle A.G.-ny.),1 t.(címkép)+XXVI+6+781+11 p. Német nyelven. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, aranyozott felső lapélekkel, kiadói kartontokban, a gerincen kis sérüléssel, jó állapotban.
15081.

Available for bidding
40 000 HUF
114,61
138,41
27
Minimum bid:
160 000 HUF
Apponyi Albert et al.: Igazságot Magyarországnak. A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata. Bp., 1928, Magyar Külügyi Társaság,(Budapesti Hírlap-ny.), 8+402 p.+ 2 t. (térkép-mellékletek: Magyarország néprajzi térképe a népsűrűség alapján, Szerk.: Gróf Teleki Pál, ún. Vörös térkép, 1:1000.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet, magyar és angol nyelven, a hajtások mentén kis szakadásokkal, 63x95 cm; Magyarország gazdaságföldrajzi térképe, dr. Teleki Pál gróf, és dr. Cholnoky Jenő közreműködésével hivatalos adatok alapján szerk.: Dr. Fodor Ferenc, 1:1,500.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet Rt., III. kiadás, magyar és angol nyelven, a hajtások mentén kis szakadásokkal, 63x95 cm.) Első kiadás! Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyommal, a gerincen apró javítással, kissé laza kötéssel, de alapvetően jó állapotban.
15082.

Apponyi Albert et al.: Igazságot Magyarországnak. A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata. Bp., 1928, Magyar Külügyi Társaság,(Budapesti Hírlap-ny.), 8+402 p.+ 2 t. (térkép-mellékletek: Magyarország néprajzi térképe a népsűrűség alapján, Szerk.: Gróf Teleki Pál, ún. "Vörös térkép", 1:1000.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet, magyar és angol nyelven, a hajtások mentén kis szakadásokkal, 63x95 cm; Magyarország gazdaságföldrajzi térképe, dr. Teleki Pál gróf, és dr. Cholnoky Jenő közreműködésével hivatalos adatok alapján szerk.: Dr. Fodor Ferenc, 1:1,500.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet Rt., III. kiadás, magyar és angol nyelven, a hajtások mentén kis szakadásokkal, 63x95 cm.) Első kiadás! Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyommal, a gerincen apró javítással, kissé laza kötéssel, de alapvetően jó állapotban.

Available for bidding
20 000 HUF
57,31
69,20
Minimum bid:
22 000 HUF
15083.

Available for bidding
20 000 HUF
57,31
69,20
Minimum bid:
20 000 HUF
[Lázár Gyula (1841-1912)] Lázár Gyula: Angolország történelme. A legrégibb időktől az újkorig. I-IV. köt. Teljes. I. köt. : Az ősidőktől II. Edward haláláig 1327-ben.; II. köt.: III. Edward 1327. VIII. Henrik haláláig 1547.; III. köt.: VI. Edwardtól II. Jakab bukásáig 1547-től 1688-ig.; IV. köt.: III. Vilmostól a versaillesi békéig. 1688-tól 1783-ig. (III. György.) Történeti, Nép- és Földrajzi Könyvtár XLII-XLV. Temesvár, 1892-1893, Csanád-Egyházmegyei Könyvsajtón, 4+488; 4+588; 4+608; 4+632 p. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kissé kopott borítókkal és gerinceken kopásnyomokkal, de ezeket leszámítva jó állapotban.
15084.

Available for bidding
12 000 HUF
34,38
41,52
Minimum bid:
14 000 HUF
Jakab Elek: Szabadságharczunk történetéhez. Visszaemlékezések 1848-1849-re. Bp., 1880, Rautmann Frigyes, (Wilckens F. C. és Fia-ny.),1 (Bem arcképe, Divald Károly munkája) t.+577+3 p.+ 7 (Klapka György, Gál Sándor, Vay Miklós, Mikó Imre, Bethlen Gergely, Gábor Áron, és Csány László arcképei, Divald Károly munkái) t. Első kiadás. Korabeli átkötött aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, a gerincen kis javítással, egy tábla hiánnyal.
15085.

Available for bidding
12 000 HUF
34,38
41,52
Minimum bid:
12 000 HUF
Tolnai György: A magyar kapitalizmus története. Kilenc évszázad a feudalizmus árnyékában. Bp.,1946, Bibliotheca,(Antiqua Rt.-ny.), 139+5 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos, kissé szakadt, kissé gyűrött borítóval, a gerincen kis szakadással, az elülső szennylapon és előzéklapon szakadással, volt könyvtári példány. A szerző, Tolnai György (1914-1992) által Rákosi Mátyás (1892-1971) politikus részére dedikált példány. Rákosi Mátyás elvtársnak őszinte nagyrabecsüléssel. 1946. II. 26.
15086.

Tolnai György: A magyar kapitalizmus története. Kilenc évszázad a feudalizmus árnyékában. Bp.,1946, Bibliotheca,(Antiqua Rt.-ny.), 139+5 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos, kissé szakadt, kissé gyűrött borítóval, a gerincen kis szakadással, az elülső szennylapon és előzéklapon szakadással, volt könyvtári példány. A szerző, Tolnai György (1914-1992) által Rákosi Mátyás (1892-1971) politikus részére dedikált példány. "Rákosi Mátyás elvtársnak őszinte nagyrabecsüléssel. 1946. II. 26."

Available for bidding
10 000 HUF
28,65
34,60
Minimum bid:
10 000 HUF
15087.

Available for bidding
24 000 HUF
68,77
83,04
Minimum bid:
26 000 HUF
[Lázár Gyula (1841-1912)] Lázár Gyula: A török birodalom története. Történeti- , Nép- és Földrajzi- Könyvtár. XXI. Nagybecskerek, 1890, Pleitz Ferenc Pál, VIII+563 p. Második, javított kiadás. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, márványozott lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal, az elülső borító alsó sarkán kisebb hiánnyal, ezt leszámítva jó állapotban.
15088.

Available for bidding
10 000 HUF
28,65
34,60
Minimum bid:
10 000 HUF
Nagy Iván: Magyarország családai czimerekkel és nemzékrendi táblákkal. Pótlék-kötet.  Pest, 1868. Friebeisz István, ill. Ráth Mór. Beimel J. és Kozma V., ill. Emich Gusztáv ny. Kiadói (Kunossy, Szilágyi és Társa Bp.) Korabeli félbőr kötésben, kevés kopással
15089.

Available for bidding
8 000 HUF
22,92
27,68
Minimum bid:
8 500 HUF
Mahler Ede: Az egyiptomi nyelv alapelemei. Bp., 1899, Hornyánszky Viktor, XXI+2+90 p. Félvászon-kötés, a gerinc, az elülső borító sarkain, és az elülső 3 lap sarkán restauráció nyomával.
15090.

Available for bidding
8 000 HUF
22,92
27,68
Minimum bid:
8 500 HUF
Fehéri Armand: Horthy rablásai és panamái. Péter Gábornak az ÁVO vezetőjének dedikált példány, mellé az újságíróként dolgozó szerző Péter Gábornak írt levele, melyben bemutatja magát és reakciós összeesküvésre hivatkozva audienciát kér. 32p. Kiadói borítékban, + 2 beírt oldal.
15091.

Available for bidding
10 000 HUF
28,65
34,60
Minimum bid:
13 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Major auction 35
Items 1-563 - LIve online auction from 9:30 on 8. May
All other items: Online only auction

Viewing: 26 April to 6 May
Item pickup and payment info from 11 May

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.