Books: History

Number of items: 29

Árkossy Károly: Miért lettem nemzetiszocialista? Bp., 1938, Held János Könyvnyomdája. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
15092.

10 000 HUF
27,03
29,41
Beregi Béla: Gömbös Gyula és a nemzeti öncélúság gondolata mindent a nemzetért gazdaságpolitikai tanulmány. Bp., 1935, Országos Kereskedelmi Közlöny Könyvosztálya. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
15093.

Beregi Béla: Gömbös Gyula és a "nemzeti öncélúság" gondolata "mindent a nemzetért" gazdaságpolitikai tanulmány. Bp., 1935, Országos Kereskedelmi Közlöny Könyvosztálya. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.

8 000 HUF
10
15094.

8 000 HUF
A történeti Erdély. Gróf Teleki Pál előszavával. Szerk.: Asztalos Miklós. [Bp.], 1936, Erdélyi Férfiak Egyesülete, 739+1 p.+32 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Egészoldalas és szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói kissé foltos egészvászon kötés, a borítón kis folttal, kissé foltos lapokkal, ex libris-szel, possessori névbélyegzőkkel.
15095.

6 000 HUF
Deér József (szerk.): Erdély. Bp., 1940, Magyar Történelmi Társulat, 283 p.+136 (képtáblák) t.+22 (térképek) t.+4 db térképmelléklettel. Nagyon gazdag, nagyrészt fekete-fehér fotóval illusztrált kiadvány, de közte pár színes is. Valamint jó részt színes térképek, és a kötet végén térkép-mellékletek. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, védőpapírral, eredeti tékában. A könyv nagyon szép állapotban.
15096.

6 000 HUF
23
Simon Vilmos: A búr szabadságharcz. Budapest, 1901. Belvárosi Könyvnyomda. 133 p., oldalszámon belüli egészoldalas illusztrációkkal, térképekkel. Kiadói egészvászon kötésben. Ritka. Kötés belül kissé sérült.
15097.

5 000 HUF
Hóman Bálint (szerk.): A magyar történetírás új útjai. A Magyar Szemle Könyvei III. Bp, 1931, Magyar Szemle Társaság. Kiadói egészvászon kötés, 464 p, a lapok foltosak.
15098.

5 000 HUF
Bóna István: Az Árpádok korai várairól. 11-12. századi ispáni várak és határvárak. Debrecen, 1995, Ethnica,(Dózsa-ny.), 136 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.   Bóna István (1930-2001) régész, egyetemi tanár,MTA tag által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány.
15099.

5 000 HUF
9
László Gyula: A népvándorlás lovasnépeinek ősvallása. 9 képpel. Kolozsvár, 1946, Erdélyi Tudományos Intézet,(Minerva-ny.), 45 p. Kiadói papírkötés.  Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus, László Gyula tanítványának, barátjának névbejegyzésével, és ceruzás bejelöléseivel.
15100.

4 000 HUF
25
Hunfalvy Pál: A székelyek. Felelet a székelyek scytha-hun eredetűségére. Bp., 1880, Franklin, 79 p. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, erotikus szecessziós ex libris-szel, rajta kisatírozott névvel.
15101.

3 000 HUF
27
1943 Bálint József: Lesz-e húszmilló magyar? előadása. Hetényi Rezső és vitéz Nagy István hozzászólásaival. Dániel Áron előszavával. Bp., 1943, Magyar Nemzetpolitikai Társaság, 36 p. Kiadói papírkötésben.
15102.

3 000 HUF
Roller Kálmán: ... mi is voltunk egyszer az Akadémián. Soprontól Vancuverig. 1956-1996. [Toronto], 1995, Szerzői kiadás,(Thorn Press-ny.), 319+1 p.+XXIII+1 t. Első, emigráns kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
15103.

Roller Kálmán: "... mi is voltunk egyszer az Akadémián". Soprontól Vancuverig. 1956-1996. [Toronto], 1995, Szerzői kiadás,(Thorn Press-ny.), 319+1 p.+XXIII+1 t. Első, emigráns kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF