Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 84

Pátzay Pál (1896-1979) 1934. Enyvvári Jenő 50. születésnapjára Br emlékérem (321,23g/80mm) T:2 patina, ph. / Hungary 1934. 50th Birthday of Jenő Enyvvári Br commemorative medallion. Sign.: Pál Pátzay (321,23g/80mm) C:XF patina, edge error HPII 2062.
30286.

15 000 HUF
40,54
44,12
Pátzay Pál (1896-1979) DN Sajó Elemér 1875-1934 egyoldalas Br plakett, LUDVIG gyártói jelzéssel (146,10g/80mm) T:1- / Hungary ND Elemér Sajó 1875-1934 Br plaque, with LUDVIG makers mark. Sign.: Pál Pátzay (146,10g/80mm) C:AU
30287.

Pátzay Pál (1896-1979) DN "Sajó Elemér 1875-1934" egyoldalas Br plakett, "LUDVIG" gyártói jelzéssel (146,10g/80mm) T:1- / Hungary ND "Elemér Sajó 1875-1934" Br plaque, with "LUDVIG" maker's mark. Sign.: Pál Pátzay (146,10g/80mm) C:AU

9 000 HUF
24,32
26,47
Reményi József (1877-1977) 1927. Dohnányi Ernő pályafutása harmincadik évfordulójának emlékére / 1897-1927 kétoldalas, aranyozott Br emlékérem (94,29g/65mm) T:1- ü., kopott aranyozás / Hungary 1927. Dohnányi Ernő pályafutása harmincadik évfordulójának emlékére / 1897-1927 double-sided, gilt Br commemorative medallion (94,29g/65mm) C:AU ding, worn gold palting
30288.

Reményi József (1877-1977) 1927. "Dohnányi Ernő pályafutása harmincadik évfordulójának emlékére / 1897-1927" kétoldalas, aranyozott Br emlékérem (94,29g/65mm) T:1- ü., kopott aranyozás / Hungary 1927. "Dohnányi Ernő pályafutása harmincadik évfordulójának emlékére / 1897-1927" double-sided, gilt Br commemorative medallion (94,29g/65mm) C:AU ding, worn gold palting

11 000 HUF
29,73
32,35
Róna József (1861-1939) ~1933. Dr. Dános Árpád 1882-1933 egyoldalas Br plakett (99,43g/63x53mm) T:1- / Hungary ~1933. Árpád Dános, Dr. 1882-1933 one-sided Br plaque (99,43g/63x53mm) C:AU
30289.

Róna József (1861-1939) ~1933. "Dr. Dános Árpád 1882-1933" egyoldalas Br plakett (99,43g/63x53mm) T:1- / Hungary ~1933. "Árpád Dános, Dr. 1882-1933" one-sided Br plaque (99,43g/63x53mm) C:AU

7 000 HUF
18,92
20,59
Anton Scharff (1845-1903) 1886. Buda visszavívásának 200 éves emlékére Br emlékérem. BUDA VISSZAVÍVÁSÁNAK CC ÉVES EMLÉKÉRE BUDAPEST FŐVÁROS / MDCCCLXXXVI SEPT. II. (135,59g/72mm) T:2 ph. / Hungary 1886. 200th Anniversary of the Reoccupation of Buda Br commemorative medal. Sign: Anton Scharff (135,59g/72mm) C:XF edge error
30290.

Anton Scharff (1845-1903) 1886. "Buda visszavívásának 200 éves emlékére" Br emlékérem. "BUDA VISSZAVÍVÁSÁNAK CC ÉVES EMLÉKÉRE BUDAPEST FŐVÁROS / MDCCCLXXXVI SEPT. II." (135,59g/72mm) T:2 ph. / Hungary 1886. "200th Anniversary of the Reoccupation of Buda" Br commemorative medal. Sign: Anton Scharff (135,59g/72mm) C:XF edge error

22 000 HUF
59,46
64,71
29
Schwartz István (1851-1924) 1885. Országos Általános Kiállítás Budapesten 1885 / Weinwurm Antalnak Budapest - Az érdem jeléül Br emlékérem (141,40g/65mm) T:1- kis ph. / Hungary 1885. National Exposition at Budapest in 1885 / For Antal Weinwurm from Budapest - As the Sign of Merit Br commemorative medallion. Sign.: István Schwartz (141,40g/65mm) C:AU small edge error
30291.

Schwartz István (1851-1924) 1885. "Országos Általános Kiállítás Budapesten 1885 / Weinwurm Antalnak Budapest - Az érdem jeléül" Br emlékérem (141,40g/65mm) T:1- kis ph. / Hungary 1885. "National Exposition at Budapest in 1885 / For Antal Weinwurm from Budapest - As the Sign of Merit" Br commemorative medallion. Sign.: István Schwartz (141,40g/65mm) C:AU small edge error

16 000 HUF
43,24
47,06
Stefan Schwartz (1851-1924) ~1900. Allegorikus jelenetábrázolás Br plakett (90,16g/70x52mm) T:1-,2 ph. / Hungary ~1900. Allegorical scene representation Br plaque. Sign: Stefan Schwartz (90,16g/70x52mm) C:AU,XF edge error HP 4616.
30292.

Stefan Schwartz (1851-1924) ~1900. "Allegorikus jelenetábrázolás" Br plakett (90,16g/70x52mm) T:1-,2 ph. / Hungary ~1900. "Allegorical scene representation" Br plaque. Sign: Stefan Schwartz (90,16g/70x52mm) C:AU,XF edge error HP 4616.

6 000 HUF
Stefan Schwartz (1851-1924) ~1900. Diána Br plakett (92,53g/70x52mm) T:2 / Hungary ~1900. Diana Br plaque. Sign: Stefan Schwartz (92,53g/70x52mm) C:XF HP 4619.
30293.

Stefan Schwartz (1851-1924) ~1900. "Diána" Br plakett (92,53g/70x52mm) T:2 / Hungary ~1900. "Diana" Br plaque. Sign: Stefan Schwartz (92,53g/70x52mm) C:XF HP 4619.

5 000 HUF
Solymári Valkó László (1909-1984) 1954. Szamuely Tibor Br emlékplakett (205g/66x89mm) T:2 / Hungary 1954. Tibor Szamuely Br plaque. Sign: László Solymári Valkó (205g/66x89mm) C:XF
30294.

Solymári Valkó László (1909-1984) 1954. "Szamuely Tibor" Br emlékplakett (205g/66x89mm) T:2 / Hungary 1954. "Tibor Szamuely" Br plaque. Sign: László Solymári Valkó (205g/66x89mm) C:XF

7 500 HUF
20,27
22,06
Szamosi Soós Vilmos (1885-1972) 1914. Gróf Tisza István Minister-elnök mázas kerámiaplakett, hátlapon SZENTES jelzéssel (129,63g/124mm) T:1- / Hungary 1914. Gróf Tisza István Minister-elnök cermaic plaque with gloss, with SZENTES mark on reverse (129,63g/124mm) C:AU
30295.

Szamosi Soós Vilmos (1885-1972) 1914. "Gróf Tisza István Minister-elnök" mázas kerámiaplakett, hátlapon "SZENTES" jelzéssel (129,63g/124mm) T:1- / Hungary 1914. "Gróf Tisza István Minister-elnök" cermaic plaque with gloss, with "SZENTES" mark on reverse (129,63g/124mm) C:AU

6 500 HUF
17,57
19,12
Szántó Gergely (1886-1962) 1932. Budapest Székesfőváros Népművelésének Emlékére / Mi elhintjük az igazi erkölcsi függetlenség magvait kétoldalas Br emlékérem (106,09g/70mm) T:1-,2 / Hungary 1932. Budapest Székesfőváros Népművelésének Emlékére / Mi elhintjük az igazi erkölcsi függetlenség magvait double-sided Br commemorative award medallion for public education (106,09g/70mm) C:AU,XF   HPII. 2647.
30296.

Szántó Gergely (1886-1962) 1932. "Budapest Székesfőváros Népművelésének Emlékére / Mi elhintjük az igazi erkölcsi függetlenség magvait" kétoldalas Br emlékérem (106,09g/70mm) T:1-,2 / Hungary 1932. "Budapest Székesfőváros Népművelésének Emlékére / Mi elhintjük az igazi erkölcsi függetlenség magvait" double-sided Br commemorative award medallion for public education (106,09g/70mm) C:AU,XF HPII. 2647.

4 600 HUF
12,43
13,53
Szentesy Hiesz Géza (1896-1975) ~1950-1960. Bartók öntött, egyoldalas Br emlékérem (242,98g/102mm) T:1- / Hungary ~1950-1960. Bartók cast, one-sided Br commemorative medallion. Sign.: Géza Szentesy Hiesz (242,98g/102mm) C:AU
30297.

Szentesy Hiesz Géza (1896-1975) ~1950-1960. "Bartók" öntött, egyoldalas Br emlékérem (242,98g/102mm) T:1- / Hungary ~1950-1960. "Bartók" cast, one-sided Br commemorative medallion. Sign.: Géza Szentesy Hiesz (242,98g/102mm) C:AU

8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF