Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 84

Ligeti Erika (1934-2004) DN Kovács Margit emlékére / Kovács Margit Gyűjtemény, Szentendre Br emlékérem (278,85g/92mm) T:1- / Hungary ND To the Memory of Margit Kovács / Margit Kovács Collection, Szentendre Br commemorative medallion. Sing.: Erika Ligeti (278,85g/92mm) C:AU
30274.

Ligeti Erika (1934-2004) DN "Kovács Margit emlékére / Kovács Margit Gyűjtemény, Szentendre" Br emlékérem (278,85g/92mm) T:1- / Hungary ND "To the Memory of Margit Kovács / Margit Kovács Collection, Szentendre" Br commemorative medallion. Sing.: Erika Ligeti (278,85g/92mm) C:AU

9 000 HUF
24,32
26,47
13
Madarassy Walter (1909-1994) 1938. Székesfehérvári Szent István Br emlékérem. SANCTO STEPHANO REGI HVNGARIAE - CONDITORI OVS ALBA REGIA / 1038-1938 (209,89g/76mm) T:1- ph., patina / Hungary 1938. St. Stephen of Székesfehérvár Br medallion. Sign.: Walter Madarassy (215,94g/76mm) C:AU patina, edge error  HPII 1657.
30275.

Madarassy Walter (1909-1994) 1938. "Székesfehérvári Szent István" Br emlékérem. "SANCTO STEPHANO REGI HVNGARIAE - CONDITORI OVS ALBA REGIA / 1038-1938" (209,89g/76mm) T:1- ph., patina / Hungary 1938. "St. Stephen of Székesfehérvár" Br medallion. Sign.: Walter Madarassy (215,94g/76mm) C:AU patina, edge error HPII 1657.

12 000 HUF
32,43
35,29
Madarassy Walter (1909-1994) 1971. 70 éves a Magyar Numizmatikai Társulat 1901-1971 Br emlékérem (85,75g/60mm) T:2 / Hungary 1971. 70 éves a Magyar Numizmatikai Társulat 1901-1971 (70th Anniversary of the Hungarian Numismatic Society 1907-1971) Br commemorative medal. Sign.: Walter Madarassy (85,75g/60mm) C:XF
30276.

Madarassy Walter (1909-1994) 1971. "70 éves a Magyar Numizmatikai Társulat 1901-1971" Br emlékérem (85,75g/60mm) T:2 / Hungary 1971. "70 éves a Magyar Numizmatikai Társulat 1901-1971 (70th Anniversary of the Hungarian Numismatic Society 1907-1971)" Br commemorative medal. Sign.: Walter Madarassy (85,75g/60mm) C:XF

5 500 HUF
14,86
16,18
Madarassy Walter (1909-1994) DN Vadas Jenő 1857-1922 / Erdészeti Tudományos Intézet 1898 Br emlékérem eredeti díszdobozban (83mm/359g) T:1-,2 Hungary ND Jenő Vadas 1857-1922 / Forestry Research Institute 1898 Br commemorative medallion in original case (83mm/359g). Sign: Walter Madarassy T:1-,2
30277.

Madarassy Walter (1909-1994) DN "Vadas Jenő 1857-1922 / Erdészeti Tudományos Intézet 1898" Br emlékérem eredeti díszdobozban (83mm/359g) T:1-,2 Hungary ND "Jenő Vadas 1857-1922 / Forestry Research Institute 1898" Br commemorative medallion in original case (83mm/359g). Sign: Walter Madarassy T:1-,2

12 000 HUF
32,43
35,29
Murányi Gyula (1881-1920) 1909. Vámbéry Ármin orientalista, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia tagja Br plakett (91,58g/53,5x60mm) T:2 kis ph. / Hungary 1909. Ármin Vámbéry orientalist, professor, member of the Hungarian Academy of Sciences Br plaque. Sign.: Gyula Murányi (91,58g/53,5x60mm) C:XF small edge error HP 3690.
30278.

Murányi Gyula (1881-1920) 1909. "Vámbéry Ármin" orientalista, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia tagja Br plakett (91,58g/53,5x60mm) T:2 kis ph. / Hungary 1909. "Ármin Vámbéry" orientalist, professor, member of the Hungarian Academy of Sciences Br plaque. Sign.: Gyula Murányi (91,58g/53,5x60mm) C:XF small edge error HP 3690.

4 000 HUF
Murányi Gyula (1881-1920) ~1913. Dr. Incze Henrik Br emlékérem (41,13g/45,5mm) T:1-,2 kis fo. / Hungary ~1913. Henrik Incze, Dr. Br commemorative medallion. Sign.: Gyula Murányi (41,13g/45,5mm) C:AU,XF small spots HP 3681.
30279.

Murányi Gyula (1881-1920) ~1913. "Dr. Incze Henrik" Br emlékérem (41,13g/45,5mm) T:1-,2 kis fo. / Hungary ~1913. "Henrik Incze, Dr." Br commemorative medallion. Sign.: Gyula Murányi (41,13g/45,5mm) C:AU,XF small spots HP 3681.

7 000 HUF
18,92
20,59
Murányi Gyula (1881-1920) 1916. A magyar írók nesztorának, a 80 éves Ágainak szeretettel Murányi Zn plakett (105,70g/68x53,5mm) T:2 / Hungary 1916. To the Nestor of the Hungarian writers, the 80 years old Ágai from Murányi with love Zn plaque. Sign.: Gyula Murányi (105,70g/68x53,5mm) C:XF HP 3710.
30280.

Murányi Gyula (1881-1920) 1916. "A magyar írók nesztorának, a 80 éves Ágainak szeretettel Murányi" Zn plakett (105,70g/68x53,5mm) T:2 / Hungary 1916. "To the Nestor of the Hungarian writers, the 80 years old Ágai from Murányi with love" Zn plaque. Sign.: Gyula Murányi (105,70g/68x53,5mm) C:XF HP 3710.

4 000 HUF
Murányi Gyula (1881-1920) DN Petar I I. Péter szerb, majd szerb-horvát-szlovén királyt ábrázoló, egyoldalas Br emlékplakett (112g/70x57mm) T:2 / Hungary ND Petar I one-sided Br plaque with the depict of Peter I Serbian king and later king of the Serbs, Croats, and Slovenes. Sign: Gyula Murányi (1881-1920) (112g/70x57mm) C:XF
30281.

Murányi Gyula (1881-1920) DN "Petar I" I. Péter szerb, majd szerb-horvát-szlovén királyt ábrázoló, egyoldalas Br emlékplakett (112g/70x57mm) T:2 / Hungary ND "Petar I" one-sided Br plaque with the depict of Peter I Serbian king and later king of the Serbs, Croats, and Slovenes. Sign: Gyula Murányi (1881-1920) (112g/70x57mm) C:XF

4 800 HUF
12,97
14,12
9
Nagy István János (1938-) 1941. Széki Gróf Teleki Pál 1879-1941 / Nőttön nő tiszta fénye amint időben, térben távozik 1941.IV.3. öntött Br emlékérem (189g/78mm) T:1- / Hungary 1941. Count Pál Teleki 1879-1941 cast Br commemorative medallion. Sign.: István János Nagy (189g/78mm) C:AU
30282.

Nagy István János (1938-) 1941. "Széki Gróf Teleki Pál 1879-1941 / Nőttön nő tiszta fénye amint időben, térben távozik 1941.IV.3." öntött Br emlékérem (189g/78mm) T:1- / Hungary 1941. "Count Pál Teleki 1879-1941" cast Br commemorative medallion. Sign.: István János Nagy (189g/78mm) C:AU

4 000 HUF
Nagy István János (1938-) DN A Corvin Mátyás Szakközépiskola Emlékérme kétoldalas, öntött Br emlékérem, eredeti tokban (341,60g/88mm) T:1- / Hungary ND A Corvin Mátyás Szakközépiskola Emlékérme double-sided cast Br commemorative medallion in original case (341,60g/88mm) C:AU
30283.

Nagy István János (1938-) DN "A Corvin Mátyás Szakközépiskola Emlékérme" kétoldalas, öntött Br emlékérem, eredeti tokban (341,60g/88mm) T:1- / Hungary ND "A Corvin Mátyás Szakközépiskola Emlékérme" double-sided cast Br commemorative medallion in original case (341,60g/88mm) C:AU

4 800 HUF
12,97
14,12
Olcsai Kiss Zoltán (1895-1981) DN Lenin és Szamuely Tibor öntött Br plakett (872g/197mm) / Hungary ND Lenin and Tibor Szamuely cast Br plaque. Sign: Zoltán Olcsai Kiss (872g/197mm) T:2
30284.

Olcsai Kiss Zoltán (1895-1981) DN "Lenin és Szamuely Tibor" öntött Br plakett (872g/197mm) / Hungary ND "Lenin and Tibor Szamuely" cast Br plaque. Sign: Zoltán Olcsai Kiss (872g/197mm) T:2

18 000 HUF
48,65
52,94
Patzó Pál (1886-1945) ~1910. Balra néző, ülő férfi portré Br plakett (153g/78x106mm) T:2 / Hungary ~1910. Portrait of sitting man facing left Br plakett. Sign: PP (153g/78x106mm) C:XF HP 3811.var
30285.

Patzó Pál (1886-1945) ~1910. "Balra néző, ülő férfi portré" Br plakett (153g/78x106mm) T:2 / Hungary ~1910. "Portrait of sitting man facing left" Br plakett. Sign: PP (153g/78x106mm) C:XF HP 3811.var

10 000 HUF
27,03
29,41

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF