Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 84

Asszonyi Tamás (1942-) 1978. A Színház- és Filmművészeti Főiskola Tiszteletbeli Hallgatója öntött Br emlékérem (75,43g/61mm) T:1- / Hungary 1978. Honorary Student of the College of Theater and Film Arts cast Br commemorative medallion. Sign.: Tamás Asszonyi (75,43g/61mm) C:AU
30238.

5 000 HUF
Asszonyi Tamás (1942-) 1979. Szovjet-magyar közös űrrepülés Br plakett peremen AT beütéssel, sorszám nélkül (514g/100mm) T:1-kis ph. / Hungary 1979. Soviet-Hungarian Common Space Flight commemorative medallion, on the edge with AT mark, without numbering. Sign.: Tamás Asszonyi (514g/10mm) C:AU small edge error
30239.

9 000 HUF
24,32
26,47
Asszonyi Tamás (1942-) 1989. Pro Musica / MR (Magyar Rádió) öntött Br emlékérem (248g/80mm) T:1- / Hungary 1989. Pro Musica / Hungarian Radio cast Br commemorative medallion. Sign.: Tamás Asszonyi (248g/80mm) T:AU
30240.

Asszonyi Tamás (1942-) 1989. "Pro Musica / MR (Magyar Rádió)" öntött Br emlékérem (248g/80mm) T:1- / Hungary 1989. "Pro Musica / Hungarian Radio" cast Br commemorative medallion. Sign.: Tamás Asszonyi (248g/80mm) T:AU

4 400 HUF
11,89
12,94
Beck Ötvös Fülöp (1873-1945) 1907. Tisza István gróf egyoldalas Br plakett (128,34g/76x54mm) T:1-,2 / Hungary 1907. Tisza István gróf one-sided Br plaque. Sign.: Fülöp Beck Ötvös (128,34g/76x54mm) C:AU,XF HP 866.
30241.

Beck Ötvös Fülöp (1873-1945) 1907. "Tisza István gróf" egyoldalas Br plakett (128,34g/76x54mm) T:1-,2 / Hungary 1907. "Tisza István gróf" one-sided Br plaque. Sign.: Fülöp Beck Ötvös (128,34g/76x54mm) C:AU,XF HP 866.

8 000 HUF
Beck Ö. Fülöp (1873-1945) 1915. Ezer éve küzd a magyar Br emlékérem. EZER ÉVE KÜZD A MAGYAR 1915 / 1000 ÉVE (139,41g/70mm) T:2 / Hungary 1915. A Thousand Years of Struggle commemorative Br medallion. Sign: Fülöp Beck Ötvös (139,41g/70mm) C:XF HP 900.
30242.

15 000 HUF
40,54
44,12
30243.

16 000 HUF
43,24
47,06
Beck Ötvös Fülöp (1873-1945) 1928. Ady Endre emlékének a Nyugat / Repülj hajóm..... Rajtad a holnap hőse Br emlékérem (111,84g/65mm) T:2 ph. / Hungary 1928. The Nyugat for the Memory of Endre Ady Br commemorative medallion. Sign.: Fülöp Beck Ötvös (111,84g/65mm) C:XF edge error HP 986.
30244.

8 000 HUF
Beck Ö. Fülöp (1873-1945) 1935. Dunaszentgyörgyi Tolnay Kornél - 1935 / Mindig A Közért Br emlékérem (125g/60mm) T:2 / Hungary 1935. Dunaszentgyörgyi Tolnay Kornél - 1935 / Always For The Public Br commemorative medallion. Sign.: Fülöp Beck Ötvös (125g/60mm) C:XF TP 141.
30245.

Beck Ö. Fülöp (1873-1945) 1935. "Dunaszentgyörgyi Tolnay Kornél - 1935 / Mindig A Közért" Br emlékérem (125g/60mm) T:2 / Hungary 1935. "Dunaszentgyörgyi Tolnay Kornél - 1935 / Always For The Public" Br commemorative medallion. Sign.: Fülöp Beck Ötvös (125g/60mm) C:XF TP 141.

5 000 HUF
Berán Lajos (1882-1943) 1922. GVSTAVVS CAROLVS E COMITIB, S, MAJLÁTH DE SZÉKHELY EPISCOPVS TRANSSYLVANIENSIS 1897-1922 / IN MEMORIAM QVINQVELYSTRORVM IN CATHEDRA EPSICOPALI TRANSSYLVANIENSI FELICITER COMPLETORVM CLERVS DIOCECESANVS kétoldalas Br plakett (168,07g/83x54mm) T:2 kis patina / Hungary ND GVSTAVVS CAROLVS E COMITIB, S, MAJLÁTH DE SZÉKHELY EPISCOPVS TRANSSYLVANIENSIS / IN MEMORIAM QVINQVELYSTRORVM IN CATHEDRA EPSICOPALI TRANSSYLVANIENSI FELICITER COMPLETORVM CLERVS DIOCECESANVS double-sided Br plaque. Sign: Lajos Berán (168,07g/83x54mm) C:XF small patina HP 1234.
30246.

Berán Lajos (1882-1943) 1922. "GVSTAVVS CAROLVS E COMITIB, S, MAJLÁTH DE SZÉKHELY EPISCOPVS TRANSSYLVANIENSIS 1897-1922 / IN MEMORIAM QVINQVELYSTRORVM IN CATHEDRA EPSICOPALI TRANSSYLVANIENSI FELICITER COMPLETORVM CLERVS DIOCECESANVS" kétoldalas Br plakett (168,07g/83x54mm) T:2 kis patina / Hungary ND "GVSTAVVS CAROLVS E COMITIB, S, MAJLÁTH DE SZÉKHELY EPISCOPVS TRANSSYLVANIENSIS / IN MEMORIAM QVINQVELYSTRORVM IN CATHEDRA EPSICOPALI TRANSSYLVANIENSI FELICITER COMPLETORVM CLERVS DIOCECESANVS" double-sided Br plaque. Sign: Lajos Berán (168,07g/83x54mm) C:XF small patina HP 1234.

12 000 HUF
32,43
35,29
Berán Lajos (1882-1943 1929. Ha Isten velünk - Kicsoda ellenünk 1929 / Bethlen Gábor halála 300-adik évfordulójának emlékére kétoldalas Br emlékérem (56,48g/47mm) T:1- / Hungary 1929. Commemorative medallion 300th year of the death of Gábor Bethlen Ha Isten velünk - Kicsoda ellenünk 1929 / Bethlen Gábor halála 300-adik évfordulójának emlékére double-sided Br commemorative medallion (56,48g/47mm) C:AU
30247.

Berán Lajos (1882-1943" 1929. "Ha Isten velünk - Kicsoda ellenünk 1929 / Bethlen Gábor halála 300-adik évfordulójának emlékére" kétoldalas Br emlékérem (56,48g/47mm) T:1- / Hungary 1929. Commemorative medallion 300th year of the death of Gábor Bethlen "Ha Isten velünk - Kicsoda ellenünk 1929 / Bethlen Gábor halála 300-adik évfordulójának emlékére" double-sided Br commemorative medallion (56,48g/47mm) C:AU

5 000 HUF
22
Betlen Gyula (1879-1963) 1906. MAGY. IZR. KÉZMŰ ÉS FÖLD-MŰVELÉSI EGYESÜLET kétoldalas ezüstözött Br emlékérem, hátlapon gravírozva MÉLY HÁLÁJUK ÉS RAGASZKODÁSUK JELÉÜL KEMÉNY DÁVID EGYESÜLETI TITKÁR ÚRNAK AZ EGYESÜLET VOLT NÖVENDÉKEI (151,35g/72,5mm) T:2 karc, ph. / Hungary 1906. MAGY. IZR. KÉZMŰ ÉS FÖLD-MŰVELÉSI EGYESÜLET double-sided silver plated Br commemorative medallion, engraved on reverse MÉLY HÁLÁJUK ÉS RAGASZKODÁSUK JELÉÜL KEMÉNY DÁVID EGYESÜLETI TITKÁR ÚRNAK AZ EGYESÜLET VOLT NÖVENDÉKEI (151,35g/72,5mm) C:XF scratch, edge error
30248.

Betlen Gyula (1879-1963) 1906. "MAGY. IZR. KÉZMŰ ÉS FÖLD-MŰVELÉSI EGYESÜLET" kétoldalas ezüstözött Br emlékérem, hátlapon gravírozva "MÉLY HÁLÁJUK ÉS RAGASZKODÁSUK JELÉÜL KEMÉNY DÁVID EGYESÜLETI TITKÁR ÚRNAK AZ EGYESÜLET VOLT NÖVENDÉKEI" (151,35g/72,5mm) T:2 karc, ph. / Hungary 1906. "MAGY. IZR. KÉZMŰ ÉS FÖLD-MŰVELÉSI EGYESÜLET" double-sided silver plated Br commemorative medallion, engraved on reverse "MÉLY HÁLÁJUK ÉS RAGASZKODÁSUK JELÉÜL KEMÉNY DÁVID EGYESÜLETI TITKÁR ÚRNAK AZ EGYESÜLET VOLT NÖVENDÉKEI" (151,35g/72,5mm) C:XF scratch, edge error

12 000 HUF
32,43
35,29
Josef Daniel Boehm (1794-1865) 1846. József nádor 50 éves nádori jubileum Br emlékérem. JÓZSEF MAGYAR ORSZÁG NÁDORA ÉS FŐ KAPITÁNYA - VÁLASZTATOTT NOV. 12 1796 / EMLÉKÜL FÉL SZÁZADOS ÉRDEMÉRT 1846 (77,38g/53mm) T:2,2- ph. / Hungary 1846. Election jubilee of Joseph Archduke Br commemorative medallion. Sign.: Josef Daniel Boehm (77,38g/53mm) C:XF,VF edge error HP 284.
30249.

6 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF