Number of items: 39

Orsi Szepes Mária: A vörös oroszlán. Az örök élet itala. Misztikus regény. New Jersey (USA),(1983.), Szolária Publishing,(Apollo Printing and Bindery-ny.), 411 p. A borító Pecsenke József munkája.Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói sérült, javított papír védőborítóban. Emigráns kiadás. A szerző, Szepes Mária (1908-2007) által dedikált, dátumozott példány (1984. IV. 7.)
15320.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
20 000 HUF
57,31
68,03
Minimum bid:
20 000 HUF
Refresh
Madách Imre: Az ember tragédiája. Zichy Mihály húsz képével rézfénymetszetben.Bp., 1898., Athenaeum, 6+231 p. + 20 t. (hártyapapírral védett heliogravűrök.) Ötödik díszkiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon díszkötésben, Gottermayer-kötés, az elülső kötéstáblán selyemplakettre festett címképpel, dúsan aranyozott lapélekkel, eredeti kiadói sérült kartontokban, minimális hibáktól eltekintve, rendkívül szép, szinte hibátlan állapotban.
15321.

Available for bidding
20 000 HUF
57,31
68,03
14
Minimum bid:
40 000 HUF
Refresh
Miguel de Cervantes Saavedra: Az elmés nemes Don Quijote de la Mancha. 1-4. Ford.: Győry Vilmos. Bp.,1873-1876, Athenaeum, 461+436+424+496 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötésben, és kiadó aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, kopott borítókkal, az egészvászon-kötet gerince javított.   A fordító, Győry Vilmos (1838-1885) evangélikus lelkész, teológus, ír, műfordító által Draskóczy Lajos (1834-1908) hódmezővásárhelyi evangélikus lelkész részére dedikált példány.
15322.

Available for bidding
26 000 HUF
74,50
88,44
Minimum bid:
28 000 HUF
Refresh
Marcus Tullius Cicero: M. Tullii Ciceronies Orationes Selectae. Opera, et studio Chrisotphori Wahl, ... Tomus Primus. Tomus Secundus. Tyrnaviae, 1775-1756, Typ. Tyrnaviensibus-Typ. Regiae Universitatis, 2+16+445+11; 444+10 p. Latin nyelven. Korabeli egységes aranyozott gerincű egészbőr-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval és gerinccel, a 2. kötet gerincén kis sérüléssel, kissé (foxing) foltos lapokkal. Bodolai János nagyenyedi főkönyvtáros saját kezű ajándékozási soraival Intze Ferenc hallgató részére, latin nyelven, dátumozva (1797. jun. 28.), saját kezű aláírásával. A könyv zabolai Kováts József egykori nagyenyedi tanár pénzadományából vett jutalomkönyv.  Bodola János (1754-1836) református lelkész, az Erdélyi református egyházkerület későbbi püspöke (1815-1836), 1784-től nagyenyedi lelkész, majd a Nagyenyedi Református Kollégium (Bethlen Gábor Kollégium) teológiai kollégium és egyháztörténeti tanszék tanára 1787-től, és főkönyvtárosa.  Zabolai Kováts József (1732-1795) a kollégium fizika és matematika tanára (1767-1795), majd rektora, és tanszék vezető is. Vagyonának felét (15 ezer forintot) a nagyenyedi kollégium részére (segélypénzül és) iskolai jutalomkönyvek vásárlására adományozta.
15323.

Available for bidding
20 000 HUF
57,31
68,03
Minimum bid:
24 000 HUF
Refresh
Füst Milán: Boldogtalanok. Budapest, 1923. ,,Világirodalom. 94 p. Első kiadás. Szerző által dedikált. Átkötött egészvászon kötésben, kiadói papírborításban.
15324.

Füst Milán: Boldogtalanok. Budapest, 1923. ,,Világirodalom". 94 p. Első kiadás. Szerző által dedikált. Átkötött egészvászon kötésben, kiadói papírborításban.

Available for bidding
10 000 HUF
28,65
34,01
10
Minimum bid:
16 000 HUF
Refresh
15325.

Available for bidding
11 000 HUF
31,52
37,41
Minimum bid:
11 000 HUF
Refresh
Móricz Zsigmond: Sárarany. A szerző által aláírt példány. Bp.,é.n.,Athenaeum. Tizenkettedik kiadás. Kiadói aranyozott, kissé kilazult egészvászon-kötés.
15326.

Available for bidding
8 000 HUF
22,92
27,21
Minimum bid:
9 500 HUF
Refresh
Kós Károly: Budai Nagy Antal. Színháték. Kolozsvár, 1936, Erdélyi Szépmíves Céh, (Minerva-ny.), 147+1+IV p. Kiadói aranyozott gerincű félpergamen-kötés, kissé kopott borítóval, hiányzó elülső szennylappal. Első kiadás. 75. számú számozott példány.
15327.

Available for bidding
6 000 HUF
17,19
20,41
Minimum bid:
6 000 HUF
Refresh
Nagy László: Darázskirály. Dedikált Horváth Erzsébetnek, a miskolci könyvtár vezetőjének. Bp., 1968. Magvető. Kiadói egészvászon kötés, kisse szakadozott papír védőborítóval.
15328.

Available for bidding
6 000 HUF
17,19
20,41
Minimum bid:
6 500 HUF
Refresh
Hatvany Lajos: Így élt Petőfi. I-II. kötet. Bp., 1955, Akadémia. Első kiadás. Az I. kötetben a szerző, Hatvany Lajos (1880-1961) által Tudós Geleji Sándornak (1898-1967), az MTA Műszaki Tudományok Osztályának osztálytitkárának (1956-64), a csepeli Weiss Manfréd Acél- és Fémművek korábbi igazgatójának (1945-49) dedikált és dátumozott (1958 aug. 27). Kiadói félvászon kötésben, illusztrált kiadói papír védőborítóban. II. kötet védőborítója hiányzik.
15329.

Hatvany Lajos: Így élt Petőfi. I-II. kötet. Bp., 1955, Akadémia. Első kiadás. Az I. kötetben a szerző, Hatvany Lajos (1880-1961) által " Tudós Geleji Sándornak" (1898-1967), az MTA Műszaki Tudományok Osztályának osztálytitkárának (1956-64), a csepeli Weiss Manfréd Acél- és Fémművek korábbi igazgatójának (1945-49) dedikált és dátumozott (1958 aug. 27). Kiadói félvászon kötésben, illusztrált kiadói papír védőborítóban. II. kötet védőborítója hiányzik.

Available for bidding
4 600 HUF
13,18
15,65
Minimum bid:
4 800 HUF
Refresh
Bródy László: Évek seregszemléje. A szerző által dr. Galambos Mihálynak dedikálva. Számozott (100/61.) példány! Dr. Galambos Mihály a TIT háznagya, vigalmi bizottságának vezetője (-1927-), főtitkára (-1930-), ügyésze (1931-). A Magyar Természetjárók Ssövetsége Jogügyi Bizottságának tagja (1936-).Budapest, 1941, Libanon Kiadás, 127 p. Kiadói egészvászon kötés, Első kiadás.
15330.

Available for bidding
5 000 HUF
14,33
17,01
Minimum bid:
5 500 HUF
Refresh
Jannus Panonius versei. Szerk.: Kardos Tibor. Fordították többen, közte Weöres Sándor, Nemes Nagy Ágnes, Kardos Tibor, Végh György és mások. Bp., 1972. Szépirodalmi. Több fordítói aláírással: Weöres Sándor, Kardos Tibor, Berczeli A. Károly és további két azonosítatlan aláírással. Valamint Károlyi Amy költő, műfordító és Klaniczay Tibor irodalomtörténész aláírásaival. Kiadói vászonkötésben, kissé sérült papírborítóval
15331.

Available for bidding
5 000 HUF
14,33
17,01
Minimum bid:
6 000 HUF
Refresh

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

34. Major auction
Viewing: From 26 October to 5 November
Items 1-852: Live auction!  All other items: online auction

Our office will be closed on November 9th!
Payment deadline: 20 November

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2020 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.