Books: Architecture, Art

Number of items: 25

15130.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
180 000 HUF
515,76
612,24
Minimum bid:
180 000 HUF
Refresh
15131.

Available for bidding
150 000 HUF
429,80
510,20
Minimum bid:
150 000 HUF
Refresh
Giovanni Giusto Ciampini: De sacris aedificiis a Constantino Magno constructis : synopsis historica. Romae, 1693. Johannem Jacobum Komarek. Giovanni Giustino Ciampini (1633-1698) régész, antikvárius, gyűjtő, a tudományos antikváriusság egyik első képviselője. Jelen művében Nagy Konstantin császár által épített antik templomokat mutatja be. 1t + 217 + 2 p. + 35 nagyrész kihajtható táblával. Erősen sérült gerincű pergamen kötésben, néhány lapon vízfolt. Ritka! / with 1+ 35 large copper plate fold out plates. In damaged pergamin binding, with water stain on some pages. Rare!
15132.

Available for bidding
120 000 HUF
343,84
408,16
Minimum bid:
120 000 HUF
Refresh
[Bernard Forest de Belidor (1698-1761)]: M. Belidor: Dictionnaire portatif de lingénieur, Ou lon explique les principaux termes des sciences les plus nécessaires a un Ingénieur, scavoir: ... Paris, 1755, Charles-Antoine Jombert, IX+3+339 p. Francia nyelven. Korabeli kopott félpegamen-kötésben, festett lapélekkel, possessori névbejegyzéssel és pecsétekkel./  In French language. Hal-parchment-binding, with coloured page edges, with name notices and name stamps.
15133.

[Bernard Forest de Belidor (1698-1761)]: M. Belidor: Dictionnaire portatif de l'ingénieur, Ou l'on explique les principaux termes des sciences les plus nécessaires a un Ingénieur, scavoir: ... Paris, 1755, Charles-Antoine Jombert, IX+3+339 p. Francia nyelven. Korabeli kopott félpegamen-kötésben, festett lapélekkel, possessori névbejegyzéssel és pecsétekkel./ In French language. Hal-parchment-binding, with coloured page edges, with name notices and name stamps.

Available for bidding
40 000 HUF
114,61
136,05
Minimum bid:
40 000 HUF
Refresh
,,Nyolcak kiállítása 1911. [A nyolcak második kiállításának katalógusa.] Részt vesznek: Berény Róbert, Cóbel [sic!] Béla, Czigány Dezső, Kernstok Károly, Márffy Ödön, Orbán Dezső, Pór Bertalan, Tihanyi Lajos. Vendégek: Fémes Beck Vilmos, Vedres Márk szobrászok, Lesznai Anna festő. (Bevezető tanulmány: Feleky Géza.) (Budapest), 1911. (Pallas Részvénytársaság nyomdája). 43 p. Egyetlen kiadás. A Nyolcak legjelentősebb együttes fellépése, mivel ezen vettek részt először és utoljára csoportként. Oldalszámozáson belül 7 egész oldalas grafikával (minden művész egy-egy alkotásával) illusztrált. Czóbel Béla műveinek ismertetése a katalógusból és a bevezető tanulmányból kimaradt. Kiadói papírborítóval, alján és tetején kissé sérült gerinccel, borító jobb felső sarkában apró sérüléssel utolsó két oldalon a tűzés laza. 12. oldalon két sor fekete színnel áthúzva. Nagyon ritka, a modern magyar képzőművészet egyik legkeresettebb katalógusa!
15134.

,,Nyolcak" kiállítása 1911. [A nyolcak második kiállításának katalógusa.] Részt vesznek: Berény Róbert, Cóbel [sic!] Béla, Czigány Dezső, Kernstok Károly, Márffy Ödön, Orbán Dezső, Pór Bertalan, Tihanyi Lajos. Vendégek: Fémes Beck Vilmos, Vedres Márk szobrászok, Lesznai Anna festő. (Bevezető tanulmány: Feleky Géza.) (Budapest), 1911. (Pallas Részvénytársaság nyomdája). 43 p. Egyetlen kiadás. A Nyolcak legjelentősebb együttes fellépése, mivel ezen vettek részt először és utoljára csoportként. Oldalszámozáson belül 7 egész oldalas grafikával (minden művész egy-egy alkotásával) illusztrált. Czóbel Béla műveinek ismertetése a katalógusból és a bevezető tanulmányból kimaradt. Kiadói papírborítóval, alján és tetején kissé sérült gerinccel, borító jobb felső sarkában apró sérüléssel utolsó két oldalon a tűzés laza. 12. oldalon két sor fekete színnel áthúzva. Nagyon ritka, a modern magyar képzőművészet egyik legkeresettebb katalógusa!

Available for bidding
60 000 HUF
171,92
204,08
Minimum bid:
60 000 HUF
Refresh
A nyolcak. Nemzeti Szalon. A Nyolcak harmadik tárlatának katalógusa 1912. november-december. (Bp.,1912, Légrády ny.), 31 + 9 t. Berény Róbert, Fémes Beck Vilmos, Orbán Dezső, Pór Bertalan, Tihanyi Lajos írásaival és műveinek műtárgyjegyzékével valamint fekete-fehér reprodukciókkal. Néhány korabeli ceruzás bejegyzéssel a művészek és művek mellé, pl. Berény Róbert - a legérdekesebb ember. Kiadói papírkötés, kissé laza kötéssel, gerincen minimális sérüléssel, címlap alsó sarka kissé sérült.. Jó állapotban. Ritka!
15135.

A nyolcak. Nemzeti Szalon. A Nyolcak harmadik tárlatának katalógusa 1912. november-december. (Bp.,1912, Légrády ny.), 31 + 9 t. Berény Róbert, Fémes Beck Vilmos, Orbán Dezső, Pór Bertalan, Tihanyi Lajos írásaival és műveinek műtárgyjegyzékével valamint fekete-fehér reprodukciókkal. Néhány korabeli ceruzás bejegyzéssel a művészek és művek mellé, pl. Berény Róbert - "a legérdekesebb ember". Kiadói papírkötés, kissé laza kötéssel, gerincen minimális sérüléssel, címlap alsó sarka kissé sérült.. Jó állapotban. Ritka!

Available for bidding
40 000 HUF
114,61
136,05
Minimum bid:
40 000 HUF
Refresh
1911 Modern magyar képtár. Kiadja a Művészház Művészeti Egyesület 1911 évi tagilletményül. Szerk.: Rózsa Miklós, dr. Bp., 1911., Művészház (Művészeti Egyesület), 4 p.+ 20 t. Közte 19 színes, linómetszetű kép, és 1 db offszet kép feliratozott papírlapokon, képek: 22x17 cm, lap: 33x24 cm. A grafikusok között: Szinyei Merse Pál: Parkrészlet, Zichy István: Parisienne, Borszéky Frigyes: A tudás fája, Katona Nándor: Este a Tátrában, Szigeti Jenő: Júliusi napsütés, Ferenczy Károly: Izvorai tanya, Kernstock Károly: Patak partján, Falus Elek: Galambok, Páldy Zoltán: Léda, Rippl-Rónai József: Virágok között, Csók István: A darázsi temetőben, Fényes Adolf: Tanulmányfej, Iványi-Grünwald Béla: Tudomány és művészet, Kádár Béla: Szent-György, a sárkányölő, Ferenczy Valér: Havas fenyők, Boromisza Tibor: Szüret, Körösfői-Kriesch Aladár: Falusi temetés, Kosztolányi(-Kann) Gyula: Ódon házak, Egry József: Kikötőmunkások, Glatz Oszkár: Parasztleány, Kiadói illusztrált, szecessziós papírmappában, a borítón Jaschik Álmos (1885-1950) linómetszetű illusztrációjával, szakadt átkötőszalaggal, egy lapon egészen apró szakadással, 35x27 cm. Ritka, gyűjtői darab.
15136.

Available for bidding
50 000 HUF
143,27
170,07
Minimum bid:
60 000 HUF
Refresh
[Nemes Marcell műgyűjteményének katalógusa] Katalog der aus der Sammlung des Kgl. Rates Marczell von Nemes - Budapest ausgestellte Gemälde. München, 1911. ny.n.. [6] p. + 36 t., Kiadói, sérült papírkötésben
15137.

Available for bidding
11 000 HUF
31,52
37,41
Minimum bid:
11 000 HUF
Refresh
Sturm, Leonhard Christoph (1669-1719): Vollständige Anweisung alle Arten von Kirchen wohl anzugeben. Worinnen. 1. Nic. Goldmanns Anweisung und drey Exempel angeführet, und mit Anmerckungen erläutert. 2. Außführlicher von Römisch-Catholischen Kirchen, und insonderheit. 3. Von dem künstlichen Bau der grossen Kuppeln. 4. Von Protestantischen Kirchen gehandelt, Mit fünff neuen Inventionen von Jenen, und sechs von diesen der Praxi gemäß erkläret, und in 22. saubern Kupffer-Platten appliciret wird. Augspurg (Augsburg), 1746., Jeremias Wolffens,(Johann Matthias Schönigk-ny.), 39 p.+22 (Tab A-B., Tab I-IV., V./1.-3.,VI-XI, XIV., XII, XIII/A-B., XV., rézmetszetű táblák.) t. Német nyelven. Korabeli kartonált papírkötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, foltos./ 22 (Tab A-B., Tab I-IV., V./1.-3.,VI-XI, XIV., XII, XIII/A-B., XV., copper engraving tables) t. In German language. Paperbinding, with worn cover, damaged spine, spotty.
15138.

Available for bidding
24 000 HUF
68,77
81,63
Minimum bid:
24 000 HUF
Refresh
Koós Judith: Kozma Lajos munkássága. Grafika, iparművészet, építészet. Bp., 1975. Akadémia. 265+3 p. Lapszámozáson belül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
15139.

Available for bidding
8 000 HUF
22,92
27,21
Minimum bid:
8 500 HUF
Refresh
Kozma Lajos: Az új ház. A családi ház tervezése (gondolatok és kísérletek). A szerző munkáinak rajzaival és fényképeivel. Bp., 1978, Corvina, 165+3 p. Kiadó papírkötésben, jó állapotban.
15140.

Available for bidding
8 000 HUF
22,92
27,21
Minimum bid:
8 500 HUF
Refresh
Fritz Schmidt: A gyakorlati fotografozás kézikönyve. Ford.: Pfeifer Ignác. Természettudományi Könyvkiadó-Vállalat. LIX. köt. Bp., 1897., Kir. M. Természettudományi Társulat, XIX+406+14 p.+ 2 t. Szövegközti fekete-fehér ábrákkal, két képtáblával illusztrált. A kötet végén hirdetésekkel. Kiadói festett egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, az elülső szennylapon ceruzás jegyzettel, egyébként jó állapotban.
15141.

Available for bidding
6 000 HUF
17,19
20,41
Minimum bid:
6 500 HUF
Refresh

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

34. Major auction
Viewing: From 26 October to 5 November
Items 1-852: Live auction!  All other items: online auction

Our office will be closed on November 9th!
Payment deadline: 20 November

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2020 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.