Books: Architecture, Art

Number of items: 25

Nádai Pál: Az iparművészet Magyarországon. A könyv művészi díszítése Kozma Lajos munkája. Bp.,[1920],Bíró Miklós, 143+1 p.+16 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói kartonált papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, de alapvetően jó állapotban.  Ebből a könyvből készült 1100 kötött példány félfamentes papíroson és 100 számozott példány famentes csontpapíron, amatőr-kötésben, a szerző aláírásával. Számozatlan példány! Benne Kozma Lajosról szóló fejezettel.
15142.

Nádai Pál: Az iparművészet Magyarországon. A könyv művészi díszítése Kozma Lajos munkája. Bp.,[1920],Bíró Miklós, 143+1 p.+16 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói kartonált papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, de alapvetően jó állapotban. "Ebből a könyvből készült 1100 kötött példány félfamentes papíroson és 100 számozott példány famentes csontpapíron, amatőr-kötésben, a szerző aláírásával." Számozatlan példány! Benne Kozma Lajosról szóló fejezettel.

3 000 HUF
22
2 db Rippl-Rónai kiállítási katalógus az 1910-es évekből: Rippl-Rónai József háborus festményeinek és rajzainak kiállitása. A művész franciaországi hadifogságának leirása. Dr. Lázár Béla előszavával. Bp., 1915. Ernst-Muzeum. (2)+46p.+9t. Kiadói papírkötés. 34-36. oldalon ceruzás jelölésekkel. + Rippl-Rónai József retrospektív kiállítása 1888-1911 a Művészházban. Budapest, 1911, Lengyel Lipót litográfiai és könyvnyomdai műintézete. Kiadói  elvált tűzött papírkötés, fekete-fehér reprodukciókkal.
15143.

5 000 HUF
11
Ferenczy Károly ujabb festményeinek és rajzainak gyűjteményes kiállítása. Budapest, 1913, az Ernst-Muzeum kiadása. Lázár Béla tanulmányával, fekete-fehér reprodukciókkal. Kiadói tűzött papírkötés, néhány oldalon korabeli ceruzás jelölésekkel. Ritka!
15144.

3 000 HUF
15
Fényes Adolf ujabb festményei és rajzai gyűjteményes kiállításának katalógusa. Budapest, 1912, az Ernst-Muzeum kiadása. Lázár Béla tanulmányával, fekete-fehér reprodukciókkal. Kiadói tűzött papírkötés, borító felső részén apró foltokkal.
15145.

3 000 HUF
Szent-György-Céh, Magyar Amatőrök és Gyűjtők Egyesülete VI: Művészeti aukciójának katalógusa. 1911. március hó 11-25. Bp., 1911, Szent-György-Céh, Magyar Amatőrök és Gyűjtők Egyesülete kiadása. Terjedelmes katalógus, néhány fekete-fehér reprodukcióval. Ritka!
15146.

3 000 HUF
Az Országos Magyar Kir. Iparművészeti Iskola Értesítője 1911-1912 évről, szerkesztette Czakó Elemér igazgató. Orsz. M. Kir. Iparműv. Isk. grafikai szakosztálya. 28 l. 1 sztl. lev. 22 t. 288 mm. 3 linóleummetszet melléklettel.  Fűzve, kiadói papírborítóban, kissé sérült gerinccel. 25. o. aláhúzássel, néhány kevés oldal foltos.
15147.

2 000 HUF
16
Martyn Ferenc ötven rajza. Martyn Ferenc rajzaival, Láncz Sándor szövegével. Bp., 1984, Corvina, 8 p.+25 (kétoldalas képtáblák.) t. Kiadói papírkötés. A művész, Martyn Ferenc (1899-1986) festő, grafikus, szobrász, és keramikus által dedikált példány.
15148.

2 000 HUF
Zsolnay Teréz-M. Zsolnay Margit-Sikota Győző: Zsolnay. A gyár és a család története 1863-1948. A gyár története 1948-1973. Bp., 1975, Corvina Kiadó, 240+48 p. Második kiadás. Szövegközti illusztrációkkal és porcelán jelzésekkel, fekete-fehér, és színes képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóval, jó állapotban. Sikota Győző (1922-2011) művészeti író, keramikus által dedikált.
15149.

4 000 HUF
Szántó Tibor: A betű I-II. kötet. A betűtörténet és korszerű betűművészet rövid áttekintése. Bp.,1966, Akadémiai Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói félműbőr-kötés, a gerincen kopásnyomokkal. Számozott (1200/49.) példány. A betűtípusok osztályozása melléklettel.
15150.

Szántó Tibor: A betű I-II. kötet. A betűtörténet és korszerű betűművészet rövid áttekintése. Bp.,1966, Akadémiai Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói félműbőr-kötés, a gerincen kopásnyomokkal. Számozott (1200/49.) példány. "A betűtípusok osztályozása melléklettel."

6 000 HUF
1943 Fotóművészet. Amatőr és művészfotográfiai folyóirat. VI. évf. 1-12. sz. Teljes évfolyam. Szerk.: Bieber József. [Egybekötve.] Korabeli reklámokkal. Benne Angelo, Balogh Rudolf, Sztály János, Dulovits Jenő, Ramhab Gyula, Aszmann Ferenc és más fotóművészek fotóival. Bp., Egyesült Magyar Amatőrfényképezők Országos Szövetsége. Átkötött egészvászon-kötés, benne a bekötött borítókkal, jó állapotban.
15151.

3 600 HUF
9,73
10,59
Lóska Lajos: Vaszkó Erzsébet 1902-1986. Székesfehérvár, 2008, Városi Képtár - Deák Gyűjtemény. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban, készült 500 példányban.
15152.

5 000 HUF
15153.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF