Number of items: 82

Rékassy Csaba (1937-1989): Mozdony. Rézkarc, papír, jelzett, üvegezett keretben, 11×21,5 cm
10063.

12 000 HUF
32,43
35,29
Rényi Krisztina (1956-): Halak jegyében. Litográfia, papír, jelzett, 23×16 cm
10064.

3 000 HUF
Rudnay Gyula (1878-1957): Főúri lakoma. Színezett rézkarc, papír, jelzett. Lap alján ajándékozási sorokkal: Faragó Lajosné Őnagyságának nagy tisztelettel. Tamás Henrik. Tamás Henrik (1879-1960) műgyűjtő, műkereskedő 1927-ben alapította a Tamás Galériát, amely a Horthy-korszakban a modern magyar képzőművészet kiemelkedő kiállítóhelye volt. Rudnay Gyula a galéria művészei közé tartozott a kezdetektől, ugyanúgy mint Csók István, Iványi-Grünwald Béla, Réti István, de a Tamás-Galériában kapott kiállítási lehetőséget Scheiber Hugó, Hincz Gyula, Bokros-Birman Dezső és sokan mások. Lap szélén kisebb szakadásokkal, törésekkel. 13,5×18,5 cm
10065.

Rudnay Gyula (1878-1957): Főúri lakoma. Színezett rézkarc, papír, jelzett. Lap alján ajándékozási sorokkal: "Faragó Lajosné Őnagyságának nagy tisztelettel. Tamás Henrik". Tamás Henrik (1879-1960) műgyűjtő, műkereskedő 1927-ben alapította a Tamás Galériát, amely a Horthy-korszakban a modern magyar képzőművészet kiemelkedő kiállítóhelye volt. Rudnay Gyula a galéria művészei közé tartozott a kezdetektől, ugyanúgy mint Csók István, Iványi-Grünwald Béla, Réti István, de a Tamás-Galériában kapott kiállítási lehetőséget Scheiber Hugó, Hincz Gyula, Bokros-Birman Dezső és sokan mások. Lap szélén kisebb szakadásokkal, törésekkel. 13,5×18,5 cm

11 000 HUF
29,73
32,35
13
Ruzicskay György (1896-1993): Menyasszony. Litográfia, papír, ceruzával jelzett és hátoldalán a művész személyes ajándékozási feljegyzésével. 26x19 cm Üvegezett keretben.
10066.

10 000 HUF
27,03
29,41
Szász Endre (1926-2003): Tenyéren a világ. Tus, papír, jelzett, 14,5x16,5 cm
10067.

11 000 HUF
29,73
32,35
Szép György (1944- ): Felvillanó fények a feketeségben. Olaj, farost, jelzett, datált (1989), keretben, 60×60 cm. Szép György festőművész Marosvásárhelyen született és ott végzett a Képzőművészeti Líceumban. Munkái ritkák a műkereskedelemben, aukciókon. / György Szép (1944- ): Lights in the landscape. Oil on fiberboard, signed, dated (1989), framed, 60×60 cm. György Szép painter was born in Targu Mures, Romania, where he studied at the Lyceum for Fine Arts. His works are seldom at auctions.
10068.

120 000 HUF
324,32
352,94
Szőnyi István (1894-1960): Kompozíció (Sírbatétel). Rézkarc, karton, jelzett a nyomaton: Szőnyi 921, balra lent ceruzával: Kompozíció, jobbra lent. Szőnyi István. Karton széle foltos. A rézkarc egy másik példánya kiállítva: Árkádia tájain, Magyar Nemzeti Galéria, Bp., 2001. szept. 27. - 2002. jan. 27., 85. tétel. Reprodukálva: Árkádia tájain katalógus (MNG, Bp., 2001), 143. o., 85. kép. 40x49,5 cm
10069.

12 000 HUF
32,43
35,29
Szőnyi István (1894-1960): A Dunánál. Rézkarc, papír, jelzett. Jelezve balra lent: Első nyomat és jobbra lent Szőnyi István ajándékozási sorai Kádár György (1912-2002) Kossuth-díjas festő, grafikus, főiskolai tanárnak: Kádár György barátomnak szeretettel, Szőnyi István. Bp. 1954.IX.17. Kádár 1949-től a Képzőművészeti Főiskolán oktatott, így Szőnyi munkatársa is volt. Üvegezett fa keretben, hátoldalán a híres keretező műhely, Gébert hiányos címkéjével. 23×30,5 cm
10070.

Szőnyi István (1894-1960): A Dunánál. Rézkarc, papír, jelzett. Jelezve balra lent: "Első nyomat" és jobbra lent Szőnyi István ajándékozási sorai Kádár György (1912-2002) Kossuth-díjas festő, grafikus, főiskolai tanárnak: "Kádár György barátomnak szeretettel, Szőnyi István. Bp. 1954.IX.17." Kádár 1949-től a Képzőművészeti Főiskolán oktatott, így Szőnyi munkatársa is volt. Üvegezett fa keretben, hátoldalán a híres keretező műhely, Gébert hiányos címkéjével. 23×30,5 cm

12 000 HUF
32,43
35,29
30
Tary Lajos (1884-1972): Jézus keresztútja (14 stáció terve). Akvarell, ceruza, papír. Mind jelzett, részben datált (1949 v. 1950). A 14 stáció mindegyike külön lapon ábrázolva. Többségében jó állapotban, I. stáció lap szélén kisebb foltokkal, V. stáció lap szélén kisebb foltokkal és törésnyomokkal, VI. és VII. stáció lap szélén kisebb foltokkal, X. stáció lap tetején kisebb folt, XIV. stáció lapja az ábrázolást nem érintő kisebb hiánnyal a jobb felső sarokban. Darabonként ca. 28,5x19,5 cm lapméret.
10071.

42 000 HUF
113,51
123,53
Tot, Amerigo (1909-1984): Triase: Al bagno. Rézkarc, mezzotinto, papír, paszpartuban jelzett, datált (82), ajándékozási sorokkal, 26,5x40 cm, .
10072.

12 000 HUF
32,43
35,29
16
Tot, Amerigo (1909-1984): Kavicsasszonyok. Rézkarc, mezzotinto, papír, paszpartuban jelzett, datált (82), ajándékozási sorokkal 1984-ből, 39,5x26 cm
10073.

12 000 HUF
32,43
35,29
13
Trischler Ferenc (1945- ): Ülő hölgy virágokkal, pasztell, papír, jelzett, üvegezett fa keretben. Trischler Ferenc baranyai szobrász és éremművész papír alapú munkái ritkábban tűnnek fel a műkereskedelemben, mint plakettjei, domborművei vagy szobrai. 38,5 x 28,5 cm
10074.

8 000 HUF
30

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF