Number of items: 56

15320.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
80 000 HUF
249,22
273,97
Minimum bid:
80 000 HUF
Refresh
[Orczy Lőrincz]: Költeményes holmi egy nagyságos elmétől. A költeményes gyűjtemény öregbedésére a nagyságos szerzőnek különös engedelmével közre botsátotta Révai Miklós. Pozsonbann, 1787. Loewe Antal betűivel. 7 sztl. lev. 245 l. 185 mm. Első kiadás.  Hozzákötve:  Hozzákötve: [Barcsay Ábrahám - Orczy Lőrinc]: Két nagyságos elmének költeményes szüleményei. A költeményes gyűjtemény öregbedésére a nagyságos szerzőknek egyező akaratjokból közre botsátotta Révai Miklós. Pozsonbann, 1789. Loewe A. [16]+245 p. Első kiadás. A kötet Révai Miklós versével kezdődik (Szalai gróf Barkótzi Ferentz esztergami érsek és Magyar ország primása hamvainak) az érsek címerének metszetvignettájával. Korabeli aranyozott, vaknyomott egészvászon kötésben. Szép példány!
15321.

[Orczy Lőrincz]: Költeményes holmi egy nagyságos elmétől. A költeményes gyűjtemény öregbedésére a nagyságos szerzőnek különös engedelmével közre botsátotta Révai Miklós. Pozsonbann, 1787. Loewe Antal' betűivel. 7 sztl. lev. 245 l. 185 mm. Első kiadás. Hozzákötve: Hozzákötve: [Barcsay Ábrahám - Orczy Lőrinc]: Két nagyságos elmének költeményes szüleményei. A' költeményes gyűjtemény' öregbedésére a' nagyságos szerzőknek egyező akaratjokból közre botsátotta Révai Miklós. Pozsonbann, 1789. Loewe A. [16]+245 p. Első kiadás. A kötet Révai Miklós versével kezdődik (Szalai gróf Barkótzi Ferentz' esztergami érsek és Magyar ország primása' hamvainak) az érsek címerének metszetvignettájával. Korabeli aranyozott, vaknyomott egészvászon kötésben. Szép példány!

Available for bidding
40 000 HUF
124,61
136,99
Minimum bid:
42 000 HUF
Refresh
15322.

Available for bidding
30 000 HUF
93,46
102,74
Minimum bid:
30 000 HUF
Refresh
Dugonics András: Ulissesnek, ama híres, és nevezetes görög királynak csudálatos történetei, mellyeket A magyar versekben gyönyörködőknek, s-egygyütt a tiszteletes Régiségben történt dolgokat örömest olvasóknak kedvekért már ennek-elötte magyar versekbe foglalt, s most újonnan megjobbitván ki-bocsátott - -. Pest, 1870, Royer Ferenc, 16+224 p. Első kiadás. Későbbi félbőr-kötés, kopott borítóval, a hátsó kötéstáblán sérülés nyomokkal, az elülső szennylap foltos, a hátsó szennylapon kis lyuk.   Homérosz munkájának első magyar fordítása, a szerző által szabadon átdolgozva. A Dugonics mellképét ábrázoló, az általában hiányzó, rézmetszetű tábla hiányzik. Ritka!
15323.

Dugonics András: Ulissesnek, ama' híres, és nevezetes görög királynak csudálatos történetei, mellyeket A' magyar versekben gyönyörködőknek, 's-egygyütt a' tiszteletes Régiségben történt dolgokat örömest olvasóknak kedvekért már ennek-elötte magyar versekbe foglalt, 's most újonnan megjobbitván ki-bocsátott - -. Pest, 1870, Royer Ferenc, 16+224 p. Első kiadás. Későbbi félbőr-kötés, kopott borítóval, a hátsó kötéstáblán sérülés nyomokkal, az elülső szennylap foltos, a hátsó szennylapon kis lyuk. Homérosz munkájának első magyar fordítása, a szerző által szabadon átdolgozva. A Dugonics mellképét ábrázoló, az általában hiányzó, rézmetszetű tábla hiányzik. Ritka!

Available for bidding
24 000 HUF
74,77
82,19
Minimum bid:
24 000 HUF
Refresh
Dugonics András: Jeles történetek. Mellyeket a magyar játék-szinre alkalmaztatott ~. Első könyv. Pesten, 1794. Füskúti ifjabb Landerer Mihály. 1t (Toldi Miklós portréja).+386p. Utolsó lapból szöveget nem érintő rész hiányzik, címkép lapja kissé sérült. Korabeli, kopott félbőr kötésben. Ritka
15324.

Dugonics András: Jeles történetek. Mellyeket a' magyar játék-szinre alkalmaztatott ~. Első könyv. Pesten, 1794. Füskúti ifjabb Landerer Mihály. 1t (Toldi Miklós portréja).+386p. Utolsó lapból szöveget nem érintő rész hiányzik, címkép lapja kissé sérült. Korabeli, kopott félbőr kötésben. Ritka

Available for bidding
20 000 HUF
62,31
68,49
Minimum bid:
20 000 HUF
Refresh
Bugnotius, Ludov. Gabriel: Archombrotus et theopompus sive argenidis secunda & tertia pars, Leiden, 1669. Hackins 1669, 6+ (14 ) + 624 + ( 15 ) p. Korabeli pergamenkötésben Egy két lap vízfoltos / some pages are wet stained
15325.

Available for bidding
16 000 HUF
49,84
54,79
Minimum bid:
16 000 HUF
Refresh
Zweig, Stefan: Jeremiás. Drámai költemény kilenc képben. Vér Andor fordítása. Aláírt, a fordító által dedikált. [Bp.], 1933. Fordító. 159 p. Kolofon: ,,Ebből a könyvből száz kézzel számozott példány készült könyvgyűjtők részére famentes papíron, egész vászonkötésben, a szerző és fordító saját kezű aláírásával. Ez a könyv az 51. számot kapta. Aranyozott, gerincénél kissé elszakadt egészvászon kötésben.
15326.

Available for bidding
20 000 HUF
62,31
68,49
Minimum bid:
22 000 HUF
Refresh
Radnóti Miklós: Járkálj csak halálraitélt. [Versek.] Első kiadás. Bp., 1936, Nyugat. (Antos és Társa ny.). 45,[3]p. Radnóti egyetlen a Nyugatnál megjelent kötete. Fűzve, kiadói papírborítóban. Borító széle kissé gyűrött.
15327.

Available for bidding
30 000 HUF
93,46
102,74
23
Minimum bid:
80 000 HUF
Refresh
Márai Sándor: Kaland. Színmű három felvonásban. Hincz Gyula rajzaival. Bp.,1940,Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt.,(Hungária Nyomda Rt.), 122+1 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, a címlapon kis sérüléssel. Dr. Ürögdi György (1904-1987) történész magánkönyvtári bélyegzőivel a címlapon. Számozott (125./1000) és a szerző által aláírt, valamint dedikált példány./  Linen-bindin,with little bit spotty cover, with little damage on the title page. Signed by the author, numbered (125./1000) copy and autograph signature of the author. In Hungarian language.
15328.

Available for bidding
15 000 HUF
46,73
51,37
23
Minimum bid:
48 000 HUF
Refresh
Márai Sándor: Bolhapiac. Dedikált példány! Bp., 1934, Pantheon. Egészvászon kötésben, az eredeti papírborító felhasználásával./ Linen-binding, in Hungarian language. Signed by the author.
15329.

Available for bidding
12 000 HUF
37,38
41,10
26
Minimum bid:
42 000 HUF
Refresh
Weöres Sándor: A hallgatás tornya. Harminc év verseiből. A kötet könyvdíszeit Weöres Sándor rajzolta. Bp.,1956, Szépirodalmi Könyvkiadó, 431 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 3000 példányban.   A szerző, Weöres Sándor (1913-1989) által a könyv lektora Kálnoky László (1912-1985) költő, műfordító részére dedikált példány.
15330.

Available for bidding
12 000 HUF
37,38
41,10
Minimum bid:
15 000 HUF
Refresh
Pilinszky János: Végkifejlet. Versek és színművek. Bp.,1974,Szépirodalmi. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.   A szerző, Pilinszky János (1921-1981) által dedikált, alatta saját kézzel írt, két soros verssel:   Önarckép 1944 Sírása hideg tengelyében áll a fiú.
15331.

Pilinszky János: Végkifejlet. Versek és színművek. Bp.,1974,Szépirodalmi. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Pilinszky János (1921-1981) által dedikált, alatta saját kézzel írt, két soros verssel: "Önarckép 1944 Sírása hideg tengelyében áll a fiú."

Available for bidding
12 000 HUF
37,38
41,10
31
Minimum bid:
40 000 HUF
Refresh

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

356. Auction:
Payment deadline is 1 November

357. Auction:
From 29 October to 7 November
Payment deadline is 15 November
Viewing: From 4 to 7 November

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.