Simon Andor: Tömegáhítat. Bp., 1928, Amicus, 69 p. Kiadói papírkötés, a gerincen kis hiánnyal.
A szerző, Simon Andor (1901-1986) költő által dedikált. Kassák Lajos bécsi körének tagja, Móricz Zsigmond lányának, Móricz Gyöngyinek a férje.
Mészáros Ignátz, bodó-baári és nagy-lútséi: Buda várának viszsza vételekor a' keresztények fogságába esett egy Kartigam névü török kis-aszszonynak ritka, és emlékezetes történeti, Mellyeket némelly különös fel-jegyzésekböl Magyar nyelvbe foglalta - -. Pozsony-Kassa, 1780, Landerer Mihály, 1 t.(rézmetszetű címkép) +10+14-497 p. Második (valójában 3.) kiadás. Kétszínnyomású címlappal. Egészbőr-kötés, festett lapélekkel, javított, kopott kötésben, javított címképpel, egy-két kissé foltos lappal, az első két lapon áthúzott tulajdonosi bejegyzéssel, tulajdonosi névbélyegzővel ('Dr. Kardos Imre könyve.')
A kor egyik legnépszerűbb regénye, a század végéig négy kiadást ért meg (1772, 1778, 1780, 1795). David Christian Walther, Menander álnéven írt német eredetije alapján készült.
[Aristoteles]: Problemata Aristotelis ac Philosophorum Medicorumque complurium, ad varias quaestiones cognoscendas ad modum digna, & ad naturalem philosophiam discutiendam maxime spectantia. Marci Antonii Zimarae Sanctipetrinatis Problemata his addita, una cum trecentis Aristotelis & Auerrois Propositionibus. Item Alexandri Aphrodisci, super Quaestionibus nonullis Physicis, Solutionum Liber, Angelo Politiano interprete. Francofurti (Frankfurt a. M.),M.D.XLVIII (1549), Cyriaci Iacobi, 316+2 p. Latin nyelven. Későbbi aranyozott gerincű egészbőr-kötés, kopott borítóval és gerinccel, a címlap és az utolsó lap restaurált, a címlapon jegyzettel.
Karinthy Frigyes: Minden másképpen van. ifj. Wlassics Gyula (1884-1962), kultúrpolitikus, írónak dedikált példány. Bp., é.n. Athenaeum. Erősen sérült kiadói papírborítóban.
Egyetemes Irodalomtörténet. I-IV. kötet. I. kötet: Ó-kori keleti népek és hellének. II. kötet: Rómaiak és románok. III. kötet: Kelták és germánok. IV. kötet: Ural-altajiak és szlávok.Szerk.: Heinrich Gusztáv. Bp.,1903-1911, Franklin, XX+742 p.+40 t.;XV+915 p.+31 t.;XII+680 p.+35 t.;XI+746+1 p.+25 t.+1 kihajtható térkép. Kiadói dúsan aranyozott félbőr-kötésben, márványozott lapélekkel, a borítón kis kopásnyomokkal, az I. kötetből egy lap kijár, IV. kötet hátán apró sérüléssel, egy-két lapszéli folttal.
Bocaccio: Le Décameron de Jean. Boccace I. kötet. Londres 1777. François Boucher, Charles Eisen és Hubert François Gravelot rézmetszeteivel. Bordázott félbőr kötésben. Szép állapotban. 226 p + 12 t engravings. In half leather binding. In great condition
Anthologia Humana. Ötezer év bölcsessége. Szerk.: Hamvas Béla. Bp., 1947, Egyetemi Nyomda. Második kiadás. Kiadói félvászon kötés, kiadói papír védőborítóban, a papír védőborító belsején javítással, magánkönyvtári bélyegzéssel, de egyébként jó állapotban.
Boccaccio, Giovanni: Dekameron. Fordította: R. Vay József. I-III. köt. A verseket Radó Antal fordította. Bp., [1931], Könyvkedvelők, (Franklin-ny.), 333 p.+18 t.; 309 p.+24 t.;294 p.+18 t. A mű illusztrációi a François Boucher, Charles Eisen és Hubert François Gravelot rézmetszeteivel és könyvdíszeivel 1757-ben megjelent londoni Boccaccio-kiadás után készültek. Átkötött egészvászon-kötés, kissé kopott, foltos gerinccel.
Dr. Ürögdi György (1904-1987) történész magánkönyvtári bélyegzőivel a címlapokon.