Books: History

Number of items: 25

A magyar nemzet története. I-X.. köt. (Teljes.) Szerk. Szilágyi Sándor. Írták: Acsády Ignác, Angyal Dávid, Ballagi Géza, Beksics Gusztáv, Fraknói Vilmos, Marczali Henrik... Bp. 1895-1898. Athenaeum.. Rendkívül gazdag illusztrációs anyaggal, színes táblákkal kihajtható fakszimilékkel, szövegközti és önálló képekkel. Aranyozott, barna, kiadói félbőr-kötésben, nagyopn szép állapotú sorozat.
15080.

100 000 HUF
303,03
326,80
Friedrich August Wilhelm Spohn (1792-1824): De lingua et literis veterum Aegyptiorum cum permultis tabulis lithographicis. I-II. kötet. Pars Prima és Pars Secunda. Edidit et absolvit Gustavuus Seyffarth. Lipsiae, 1825-1831, Libraria Weidmannia, 1 t.(címkép)+XVI+2+54 p.;X+34 p.+1+XII t. (kihajtható táblákkal.) Latin nyelven. Későbbi átkötött aranyozott modern egészbőr-kötésben, foltos lapokkal, a címkép kissé sérült, 3 kihajtható tábla sérült, ebből kettő ketté vált, egy-két táblán kisebb-nagyobb szakadásokkal. Nagyon ritka egyiptológiai munka!/  Friedrich August Wilhelm Spohn (1792-1824): De lingua et literis veterum Aegyptiorum cum permultis tabulis lithographicis. I-II. volume. Pars Prima and Pars Secunda. Edidit et absolvit Gustavuus Seyffarth. Lipsiae, 1825-1831, Libraria Weidmannia, 1 t.(title image)+XVI+2+54 p.;X+34 p.+1+XII t. In latin language. In gilt leather-binding, rebound, the title images damaged, three tables damaged, two of them parted, other tables little bit raunchy, the pages are spotty. Very rare!
15081.

100 000 HUF
303,03
326,80
15082.

55 000 HUF
166,67
179,74
Radisics (Imre), M. Eugéne de: Le Pavillon historique de la Hongrie l Exposition universelle de Paris en 1900. (...) Rédigé avec le concours de MM. Émeric de Szalay et Árpád de Györy par - -. Paris, [cca 1902], Libraire centrale des beaux-arts. 90 l. 31 t (Heliogravürök) Kiadói aranyozott egészvászon kötésben. Gerincen kis sérüléssel. -  Magyarország történelmi pavilonja a Párizsi Világkiállításon. Folio.
15083.

20 000 HUF
60,61
65,36
Thaly Kálmán: A székesi gróf Bercsényi család. 1525-1835. I-III. kötet. I. kötet: 1525-1689. II. kötet: 1689-1703. III. kötet: 1703-1706. Bp.,1885-1892,(Athenaeum), 1 t.(kihajtható leszármazási tábla)+354+4+VII+547+1 p. 1 t. (címkép)+XII+823+1 p. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, a borítón és a gerincen kis kopásnyomokkal, a leszármazási táblán szakadással, tulajdonosi névbélyegzővel és tulajdonosi bejegyzésekkel., jó állapotban.
15084.

20 000 HUF
60,61
65,36
15085.

20 000 HUF
60,61
65,36
Kolligátum 4 történelmi műből (egybekötve):  Ráth Károly: II. Rákóczy Ferenc emlékirata a magyar hadjáratról. 1703-1711. Győr, 1861, Sauervein Géza, 208 p.   Révész Imre: Etel laka, vagyis Attila hun király birodalmi székhelye. Történelmi vizsgálat. Debrecen, 1859, Városi Könyvnyomda, IV-5-71+1 p.  Révész Imre: Erdősi János. Magyar protestáns reformátor, különös tekintettel, némely magyar tudósok balvéleményére. Debrecen, 1859, Városi Könyvnyomda, V-6-122+2 p.  Rogerius mester váradi kanonok siralmas éneke. Magyarországnak IV-dik Béla király idejében a tatárok által történt romlásról. Tamás spalatói esperest Historia Salonita-jából, a tatárjárás története. Nagy-Magyarország dolgaról. Fordította Szabó Károly. Magyarország Történetének Forrásai. Magyarország alapításától a XVI-dik századig. I. kötet. II. füzet. Pest, 1861, Ráth Mór,(Bécs, Jacob és Holzhausen-ny.) X+101 p.  Későbbi átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.
15086.

Kolligátum 4 történelmi műből (egybekötve): Ráth Károly: II. Rákóczy Ferenc emlékirata a magyar hadjáratról. 1703-1711. Győr, 1861, Sauervein Géza, 208 p. Révész Imre: Etel laka, vagyis Attila hun király birodalmi székhelye. Történelmi vizsgálat. Debrecen, 1859, Városi Könyvnyomda, IV-5-71+1 p. Révész Imre: Erdősi János. Magyar protestáns reformátor, különös tekintettel, némely magyar tudósok balvéleményére. Debrecen, 1859, Városi Könyvnyomda, V-6-122+2 p. Rogerius mester váradi kanonok siralmas éneke. Magyarországnak IV-dik Béla király idejében a tatárok által történt romlásról. Tamás spalatói esperest "Historia Salonita"-jából, a tatárjárás története. Nagy-Magyarország dolgaról. Fordította Szabó Károly. Magyarország Történetének Forrásai. Magyarország alapításától a XVI-dik századig. I. kötet. II. füzet. Pest, 1861, Ráth Mór,(Bécs, Jacob és Holzhausen-ny.) X+101 p. Későbbi átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.

16 000 HUF
48,48
52,29
Zágoni Mikes Kelemen Törökországi Levelei. A Magy. Kir. Kormány támogatásával, II. Rákóczi Ferencz hamvainak hazaszállítása alkalmából készült emlékkiadás. Bevezető tanulmányokat írták: Négyesy László, Thaly Kálmán, Beöthy Zsolt, Szily Kálmán, Erődi Béla. A leveleket az eredeti kézirat alapján kiadja: Miklós Ferencz. A díszítéseket rajzolta Edvi Illés Aladár. Bp., 1906, Franklin-Társulat, LXXX+233 p. + 39 t. (ebből 36 színes ) és 3 kézirat-hasonmás. Kiadói festett, aranyozott egészvászon-kötésben, az elülső kötéstáblán dombornyomott zágoni Mikes-címerrel, szép állapotban.
15087.

16 000 HUF
48,48
52,29
Dr. Bevilaqua Borsody Béla: A magyar serfőzés története. I-II. kötet. Bp., 1931, Athenaeum, VIII+574 +2+ 10 (XX) t. (fekete-fehér képtáblák).; 5+582-1140+4 p.+8 (XXI-XXXVI) t. (fekete-fehér képtáblák). Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötésben, az I. kötet borítója foltos, a II. kötet elülső borítóján kis hiánnyal, benne ceruzás aláhúzással.
15088.

12 000 HUF
36,36
39,22
15089.

12 000 HUF
36,36
39,22
15090.

12 000 HUF
36,36
39,22
Kecskeméthy Aurél: Gróf Széchényi István utolsó évei és halála. (1849-1860.) Pest, 1866, Emich Gusztáv, 191 p. Átkötött félvászon-kötés, néhány kissé foltos lappal.
15091.

12 000 HUF
36,36
39,22

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction buyer's provision: 22%

371. Auction:
Payment deadlineis 19 June

372. Auction:
From 9 to 18 June
Payment deadline is 3 July
Viewing: From 15 to 18 June

33. Major Auction:
Payment deadline is 4 June

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2020 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.