Books: History

Number of items: 25

A magyar nemzet története. I-X.. köt. (Teljes.) Szerk. Szilágyi Sándor. Írták: Acsády Ignác, Angyal Dávid, Ballagi Géza, Beksics Gusztáv, Fraknói Vilmos, Marczali Henrik... Bp. 1895-1898. Athenaeum.. Rendkívül gazdag illusztrációs anyaggal, színes táblákkal kihajtható fakszimilékkel, szövegközti és önálló képekkel. Aranyozott, barna, kiadói félbőr-kötésben, nagyopn szép állapotú sorozat.
15080.

100 000 HUF
322,58
364,96
Friedrich August Wilhelm Spohn (1792-1824): De lingua et literis veterum Aegyptiorum cum permultis tabulis lithographicis. I-II. kötet. Pars Prima és Pars Secunda. Edidit et absolvit Gustavuus Seyffarth. Lipsiae, 1825-1831, Libraria Weidmannia, 1 t.(címkép)+XVI+2+54 p.;X+34 p.+1+XII t. (kihajtható táblákkal.) Latin nyelven. Későbbi átkötött aranyozott modern egészbőr-kötésben, foltos lapokkal, a címkép kissé sérült, 3 kihajtható tábla sérült, ebből kettő ketté vált, egy-két táblán kisebb-nagyobb szakadásokkal. Nagyon ritka egyiptológiai munka!/  Friedrich August Wilhelm Spohn (1792-1824): De lingua et literis veterum Aegyptiorum cum permultis tabulis lithographicis. I-II. volume. Pars Prima and Pars Secunda. Edidit et absolvit Gustavuus Seyffarth. Lipsiae, 1825-1831, Libraria Weidmannia, 1 t.(title image)+XVI+2+54 p.;X+34 p.+1+XII t. In latin language. In gilt leather-binding, rebound, the title images damaged, three tables damaged, two of them parted, other tables little bit raunchy, the pages are spotty. Very rare!
15081.

100 000 HUF
322,58
364,96
Herodoti Halicarnassei historiae libri IX et de vita Homeri libellus, Francofurti, 1595, Andreae Wecheli, 630+90 p. Latin nyelven, egy-két görög nyelvű oldallal. Korabeli pergamen-kötésben, sérült borítóval, részben sérült kötéssel, foltos, kissé sérült lapszélekkel./ Parchment-binding, with damaged cover, and binding, with spotty, and little-bit damaged sheet-edges, in Lantin language, with some greek language pages.
15082.

55 000 HUF
177,42
200,73
Radisics (Imre), M. Eugéne de: Le Pavillon historique de la Hongrie l Exposition universelle de Paris en 1900. (...) Rédigé avec le concours de MM. Émeric de Szalay et Árpád de Györy par - -. Paris, [cca 1902], Libraire centrale des beaux-arts. 90 l. 31 t (Heliogravürök) Kiadói aranyozott egészvászon kötésben. Gerincen kis sérüléssel. -  Magyarország történelmi pavilonja a Párizsi Világkiállításon. Folio.
15083.

20 000 HUF
64,52
72,99
Thaly Kálmán: A székesi gróf Bercsényi család. 1525-1835. I-III. kötet. I. kötet: 1525-1689. II. kötet: 1689-1703. III. kötet: 1703-1706. Bp.,1885-1892,(Athenaeum), 1 t.(kihajtható leszármazási tábla)+354+4+VII+547+1 p. 1 t. (címkép)+XII+823+1 p. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, a borítón és a gerincen kis kopásnyomokkal, a leszármazási táblán szakadással, tulajdonosi névbélyegzővel és tulajdonosi bejegyzésekkel., jó állapotban.
15084.

20 000 HUF
64,52
72,99
15085.

20 000 HUF
64,52
72,99

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

347. Auction:
Payment deadline is 21 June

348. Auction:
From 11 to 20 June
Payment deadline is 5 July
Seeing: From 17 to 20 June

31. Mayor auction
Payment deadline: 1 June

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.