Books: History

Number of items: 25

Wáli István: Római imperatorok tüköre, melly Julius tsászártól fogva, az mostani példássan uralkodó II. Josef tsászárig meg-mutattya. Posony-Kassa, 1778, Landerer Mihály, 1+6+326+18 p. Számos szövegközti rézmetszetű érmeképpel, rajta a császárok arcképével. Korabeli egészbőr-kötésben, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, a címkép, a címlap és az első lap javított, a címképen és a címlapon kis lyukakkal./  Leather-binding, with little bit worn cover, with little bit damaged spine, with repaired title image, and title page, with little holes on the title image, title page, and first page, in Hungarian language.
15092.

11 000 HUF
29,73
32,35
13
Aradi vértanúk albuma. Szerk.: Varga Ottó. Bp., 1892, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). harmadik kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált Leszik Károly által készített, szép állapotú egészvászon kötésben, aranyozott lapszélekkel. Első egy-két lapon kis folttal. Szép példány.
15093.

10 000 HUF
27,03
29,41
15094.

8 000 HUF
László Gyula: A koroncói lelet és a honfoglaló magyarok nyerge. Bp. 1941. (Minerva ny.) 106 l. 1 sztl. lev. 19 t. Fűzve, kiadói borítékban. Borítón kis hiány.
15095.

7 000 HUF
18,92
20,59
Kovács Lajos: Gróf Széchényi István közéletének három utolsó éve 1846-1848. 1-2. kötet. Bp.,1889, Franklin-Társulat, 271+317+3 p. Átkötött félvászon-kötés, a gerincen aranyozott felirattal, jó állapotban.
15096.

6 000 HUF
Szabó Benő: Az erdélyi szászok. Győr, 1867. Sauervein Géza. 120p. Kiadói papírborítékban
15097.

6 000 HUF
Ferenczy Gyula: A czivilizáció bölcsője. A Nílus és Eufrátesz mellékeinek legrégibb története. Debrecen, 1900, László Albert,(Csokonai-ny.), 199 p. Későbbi félvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, kissé kopott borítóval, tulajdonosi névbélyegzővel, és névbejegyzéssel.
15098.

5 000 HUF
Széll Farkas: A nagybesenyői Bessenyey-család története. Irta és oklevéltárral ellátta: - -. Bp.,1890, Dobrowsky és Franke, 1 t. (címkép)+VI+304+1 p. Későbbi átkötött félvászon-kötésben, a gerincen kis sérüléssel, a címkép kijár, tulajdonosi névbélyegzővel, tulajdonosi bejegyzéssel.
15099.

5 000 HUF
Dr. Nyékhegyi István: A Trianont előkészítő hazaárulások leleplezése. Bp.,1938, Budai Bernwallner József, 19 p. Kiadói papírkötésben.
15100.

5 000 HUF
22
Teleki Pál: Szent István birodalma 1941-ben. 20p. + 3 térkép. magyar férficserkészek nemzetnevelő előadássorozata
15101.

5 000 HUF
Az élő Kossuth. Kossuth Lajos válogatott művei. Politikai Remekművek. I. kötet. Szerkesztette és bevezette: Katona Jenő. Bp.,(1948),Budapest Székesfőváros Irodalmi és Művészeti Intézete. XII+ 288 p.+ 4 t. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.   A szerkesztő, Katona Jenő (1905-1978) író, szerkesztő, FKGP-s politikus által Ruffy Péter (1914-1993) erdélyi magyar Pulitzer-emlékdíjas újságíró, író részére dedikált.
15102.

4 800 HUF
12,97
14,12
Asztalos Miklós: Erdély és a revízió. Bp. 1933, Erdélyi Férfiak Egyesülete. 42 l., 1 lev. /Erdélyi Férfiak Egyesülete Jancsó Benedek Társaságának kiadványai 17./ Kiadói papírborítóban, rajta tollal firkák
15103.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF