Books: Architecture, Art

Number of items: 20

15135.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
100 000 HUF
320,51
364,96
Minimum bid:
100 000 HUF
Refresh
Wilde Oszkár: A readingi fegyház balladája. Fordította Tóth Árpád. Komjáti Vanyerka Gyula nyolc eredeti rézkarcával. Budapest, 1921. Dante Könyvkiadó (Világosság Könyvnyomda Rt. - Móricz Miklósné rézkarcnyomó műhelye). 83 + [3] p. + 8 t. (hártyapapírral védett, egyenként aláírt, eredeti rézkarcok). Folio. Könyvgyűjtők számára készült bibliofil kiadás. Kolofon: ,,Ezt a könyvet 200 számozott példányban nyolc eredeti rézkarccal Dante Könyvkiadó adta ki. A rézkarcok Dr. Móricz Miklósné rézkarcnyomó műhelyében készültek. [...] Az 5-15. sorszámú példányok remarquekkel ellátott rézkarcokkal, különleges bőrkötésben kerültek forgalomba. [...] Mind a 200 példány rézkarcmellékleteit a művész szignálta. Ez a könyv a 5. példány. Kiadói, aranyozott, álbordás gerincű egészbőr kötésben, az első kötéstáblán aranyozott címképpel, eredeti tékában Hibátlan, szép példány.
15136.

Wilde Oszkár: A readingi fegyház balladája. Fordította Tóth Árpád. Komjáti Vanyerka Gyula nyolc eredeti rézkarcával. Budapest, 1921. Dante Könyvkiadó (Világosság Könyvnyomda Rt. - Móricz Miklósné rézkarcnyomó műhelye). 83 + [3] p. + 8 t. (hártyapapírral védett, egyenként aláírt, eredeti rézkarcok). Folio. Könyvgyűjtők számára készült bibliofil kiadás. Kolofon: ,,Ezt a könyvet 200 számozott példányban nyolc eredeti rézkarccal Dante Könyvkiadó adta ki. A rézkarcok Dr. Móricz Miklósné rézkarcnyomó műhelyében készültek. [...] Az 5-15. sorszámú példányok remarquekkel ellátott rézkarcokkal, különleges bőrkötésben kerültek forgalomba. [...] Mind a 200 példány rézkarcmellékleteit a művész szignálta. Ez a könyv a 5. példány." Kiadói, aranyozott, álbordás gerincű egészbőr kötésben, az első kötéstáblán aranyozott címképpel, eredeti tékában Hibátlan, szép példány.

Available for bidding
50 000 HUF
160,26
182,48
Minimum bid:
55 000 HUF
Refresh
15137.

Available for bidding
36 000 HUF
115,38
131,39
Minimum bid:
36 000 HUF
Refresh
Speer, Albert:: Die Neue Reichskanzlei München, cca 1943. Zentralverlag der NSDAP Franz Eher Nachf. GmbH, Az Új Birodalmi Kancellária épületének bemutatása. 131p Gazdag képanyaggal, egy kihajtható terv melléklettel. Egyik sarkán kis gyűrődés. / 131p. with lots of illustrations and one fold-out plan. In half linen binding. Some crease on one corner.
15138.

Available for bidding
30 000 HUF
96,15
109,49
Minimum bid:
30 000 HUF
Refresh
Bálint Zoltán: Az ezredéves kiállítás architektúrája.  A kiállítás igazgatóságának, a Magy. Mérnök- és Építész-Egyletnek, valamint a kiállítási építkezéseknél közreműködött építészeknek támogatásával kiadja és magyarázó szöveggel ellátta Bálint Zoltán építész. Alpár Ignác előszavával. Bécs, 1897, Schroll Antal és Tsa műkiadása, (Reisser Ch. és Werthner M.-ny.),1 t. (kiállítás helyszínrajza)+47+1 p.+35 t. (a kiállítás épületeinek fényképei és fametszetű rajzai.) Egyetlen kiadás. Kiadói díszesen aranyozott, vaknyomásos egészvászon-kötésben, kissé kopott, kissé foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé laza fűzéssel, kijáró elülső szennylappal, a 17-es táblán szakadással (a kép érintetlen), a 35-ös tábla szélén kis hiánnyal (a kép érintetlen) és a hátsó szennylap szélén kis hiánnyal.
15139.

Available for bidding
12 000 HUF
38,46
43,80
Minimum bid:
12 000 HUF
Refresh
cca 1911 Preisliste für Gold- und Silberwaren. Juwelen, Uhren, Metallwaren, Optische Artikel. 1910-1911. Több nyelvű arany és ezüstárú katalógus, 704 p. Átkötött modern kötésben, az eredeti papírborítót az átkötéskor felhasználták, jó állapotban./ cca 1911 Price list for Gold- and Silverware, Jewels, Clocks, Metalwares, and Optical Items. In multiple langauage. Rebound modern-binding, in good condition.
15140.

Available for bidding
20 000 HUF
64,10
72,99
Minimum bid:
20 000 HUF
Refresh

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

333. Auction:
From 30 October  to 8 November
Payment deadline is 23 November

334. Auction:
From 13 November  to 22 November
Payment deadline is 7 December
Seeing: From 19 to 22 November

30. Major Auction
Seeing: 12 to 24 November

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.