Books: Architecture, Art

Number of items: 20

Menyhárt László: Szász Endre. Bp.,1983, Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.  Szász Endre (1926-2003) tollrajza és dedikációja a könyv belső címlapján.
15147.

8 000 HUF
15148.

8 000 HUF
Hungarikonok Kárpáti gyűjtemény Magyar kortárs művészek alkotásai. Többszörös dedikációval (10 db). Karinthy Márton, Kárpáti Éva, efZámbó István, Fehér László. Bp., 2010. Kárpáti Tamás. Sorszámozott (171.) Kiadói kartonálásban, papír védőborítóval.
15149.

10 000 HUF
27,03
29,41
Borsos Miklós szobrászművész kiállítása. 1957. Az előszót írta: Borsos Miklósné Kéry Ilona Gabriella. Bp.,1957, Nemzeti Szalon. Kiadói papírkötés. A művész, Borsos Miklós (1906-1990) által aláírt, dátumozott (1957.)
15150.

3 000 HUF
Szentendrei festők tárlata. Kiállítási katalógus. Láncz Sándor bevezetőjével. Ferenczy Károly Múzeum. Bp.,1969, Fővárosi Nyomdaipari Vállalat. Kiadói papírkötés. Benne Barcsay Jenő (1900-1988) aláírásával, dátumozva (1969.)
15151.

3 000 HUF
Radisics Jenő: Az Országos Ráth György Múzeum kalauza. Bp.,1906, Országos Magyar Iparművészeti Múzeum,(Franklin-Társulat-ny.), 1 t.(címkép, lapszámozáson belül (Ráth György portréja, Vadász Miklós rézkarca)+ 21 t. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel.  Ráth György (1828-1905) Iparművészeti Múzeum első főigazgatója, műgyűjtő. jogász, jogi és művészettörténeti író. Gyűjteményéből alapították meg nem sokkal a halát követően a Ráth György Múzeumot. A gyűjtemény örököse és kezelője az Iparművészeti Múzeum lett.   Procopius Béla (1868-1945) numizmatikus, műgyűjtő, diplomata magánkönyvtári bélyegzőjével.
15152.

2 000 HUF
16
Szepesi Művészek a XIX-XX. században. A Szepesi Szövetség Képzőművészeinek kiállítása a Nemzeti Szalon Művészeti Egyesület termeiben. 1937. március 11-29. Bp.,1937,Szepesi Szövetség,( Ifj. Keller Ernő-ny.), 17 sztl. lev.+25 t. Kiadói zsínorfűzésű papírkötésben, a borító két oldalán Meinl Kávé címkékkel. Benne a fővédnökök, védnökök, és a Szepesi Szövetség tisztikarának, és a Nemzeti Szalon Művészeti Egyesület tisztikarának névsorával, Kirsch Jenő előszavával, a kiállított műtárgyak jegyzékével, a kiállított művek alkotóinak névsorával (születési és halálozási dátumokkal), fekete-fehér képmellékletekkel, a borító hátán Herendi Porcellángyárt Rt. reklámjával./  Artist of Szepes in the XIX.th-XX.th century. Bp.,1937, Alliance of Szepes, 17. sztl. lev.+25 t. Paperbinding, in Hungarian language.
15153.

2 800 HUF
7,57
8,24
Lajos Kassák Retrospective Exhibiton. April-May, 1984. New York, 1984, Paul Kövesdy Gallery, 39 p.  Angol nyelven. Kiadói papírkötés. Paul Kövesdy, John E. Bowlt, Dr. Eva Körner. Kassák Lajos 1984-es New York-i kiállításának katalógusa. Paul Kövesdy (1923-1917) nemzetközi műkereskedő, művészeti író, elévülhetetlen érdemeket szerzett a magyar avantgárd festők nyugaton való elismertetésében. / Paperbinding, in English.
15154.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF