Printed Materials

Number of items: 78

Fortuna, azaz: szerentsének, avagy szerentsétlenségnek kereke, melyet mostan újabban, az abban mulatozóknak kedvekért ötötszer nyomatásába adatott. Budán, 1790. Nyomda nélk. 86. p. (hiányos, egy-levél hiányzik), benne 36 egészoldalas és 12 szövegközti fametszetes illusztráció. XIX. századi vaknyomott egészbőr kötésben. A címlapon Kassa várának 1707-ben készült fametszetű képével. A Komáromból Pestre költözött Landerer nyomda nem teljes szívvel felvállalt, szabad nyelvezetű kiadványa. Sorsvetőkönyv. Több helyen javított pótolt lapszélekkel.  Ebben az állapotban is ritkaság ilyen korai kiadása.
11920.

20 000 HUF
64,10
72,99
11921.

20 000 HUF
64,10
72,99
11922.

12 000 HUF
38,46
43,80
1842 Erdélyi kalendárium 1842-ik esztendőre. Új és Ó kalendráiom krisztus urunk születése után 1842-dik 365 napokból álló közönséges esztendőre, mely Erdélyre, Magyarországra és más tartományokra alkalmaztatott.  I. A tizenkét hónapok.  II. Toldalék:  1. Az 1842-ik közönséges évbeli kalendáriumhoz.  2. Erdélyben, és Magyarország nevezetesebb várossaiban esni szokott vásárok hónaponként 1842-dik esztendőre.  3. A felséges uralkodó Austriai ház.  III. Magyar Kronika a Krisztus születése után. IV. Az Erdélyi N. Fejedelemségbeli tartományi és kamarai fő kormány és törvészékek s tisztviselők névtára. Kolozsvár, Evang. Reform. Kollégyom. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopottas borítóval, de alapvetően jó állapotban.
11923.

1842 Erdélyi kalendárium 1842-ik esztendőre. Új és Ó kalendráiom krisztus urunk születése után 1842-dik 365 napokból álló közönséges esztendőre, mely Erdélyre, Magyarországra és más tartományokra alkalmaztatott. I. A tizenkét hónapok. II. Toldalék: 1. Az 1842-ik közönséges évbeli kalendáriumhoz. 2. Erdélyben, és Magyarország' nevezetesebb várossaiban esni szokott vásárok hónaponként 1842-dik esztendőre. 3. A' felséges uralkodó Austriai ház. III. Magyar Kronika a' Krisztus születése után. IV. Az Erdélyi N. Fejedelemségbeli tartományi és kamarai fő kormány és törvészékek 's tisztviselők névtára. Kolozsvár, Evang. Reform. Kollégyom'. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopottas borítóval, de alapvetően jó állapotban.

4 000 HUF
12,82
14,60
20
1858 Allgemeine Muster-Zeitung. Album für weibliche Arbeiten und Moden. 1858., 15. évfolyam. 1-24. szám. Stuttgart, 1858, Engelhorn&Hochdanz, VIII+384 p.+ 12. t. (színezett acélmetszet.) Szövegközti fametszetekkel illusztrálva. Német nyelven. Kopottas félvászon-kötésben, foltos, egy-két szakadozott lappal. A jelzett szabásminta-mellékleteket nem tartalmazza. / In German, Worn half-linen binding, with some torn pages.
11924.

8 000 HUF
25,64
29,20
1874 A Magyar Királyi Államvasutak Gépgyárának 1873. évi üzleti jelentése. Kimutatásokkal
11925.

4 000 HUF
12,82
14,60

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

333. Auction:
From 30 October  to 8 November
Payment deadline is 23 November

334. Auction:
From 13 November  to 22 November
Payment deadline is 7 December
Seeing: From 19 to 22 November

30. Major Auction
Seeing: 12 to 24 November

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.