Printed Materials

Number of items: 78

Fortuna, azaz: szerentsének, avagy szerentsétlenségnek kereke, melyet mostan újabban, az abban mulatozóknak kedvekért ötötszer nyomatásába adatott. Budán, 1790. Nyomda nélk. 86. p. (hiányos, egy-levél hiányzik), benne 36 egészoldalas és 12 szövegközti fametszetes illusztráció. XIX. századi vaknyomott egészbőr kötésben. A címlapon Kassa várának 1707-ben készült fametszetű képével. A Komáromból Pestre költözött Landerer nyomda nem teljes szívvel felvállalt, szabad nyelvezetű kiadványa. Sorsvetőkönyv. Több helyen javított pótolt lapszélekkel.  Ebben az állapotban is ritkaság ilyen korai kiadása.
11920.

20 000 HUF
54,05
58,82
11921.

20 000 HUF
54,05
58,82
11922.

12 000 HUF
32,43
35,29
1842 Erdélyi kalendárium 1842-ik esztendőre. Új és Ó kalendráiom krisztus urunk születése után 1842-dik 365 napokból álló közönséges esztendőre, mely Erdélyre, Magyarországra és más tartományokra alkalmaztatott.  I. A tizenkét hónapok.  II. Toldalék:  1. Az 1842-ik közönséges évbeli kalendáriumhoz.  2. Erdélyben, és Magyarország nevezetesebb várossaiban esni szokott vásárok hónaponként 1842-dik esztendőre.  3. A felséges uralkodó Austriai ház.  III. Magyar Kronika a Krisztus születése után. IV. Az Erdélyi N. Fejedelemségbeli tartományi és kamarai fő kormány és törvészékek s tisztviselők névtára. Kolozsvár, Evang. Reform. Kollégyom. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopottas borítóval, de alapvetően jó állapotban.
11923.

1842 Erdélyi kalendárium 1842-ik esztendőre. Új és Ó kalendráiom krisztus urunk születése után 1842-dik 365 napokból álló közönséges esztendőre, mely Erdélyre, Magyarországra és más tartományokra alkalmaztatott. I. A tizenkét hónapok. II. Toldalék: 1. Az 1842-ik közönséges évbeli kalendáriumhoz. 2. Erdélyben, és Magyarország' nevezetesebb várossaiban esni szokott vásárok hónaponként 1842-dik esztendőre. 3. A' felséges uralkodó Austriai ház. III. Magyar Kronika a' Krisztus születése után. IV. Az Erdélyi N. Fejedelemségbeli tartományi és kamarai fő kormány és törvészékek 's tisztviselők névtára. Kolozsvár, Evang. Reform. Kollégyom'. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopottas borítóval, de alapvetően jó állapotban.

4 000 HUF
20
1858 Allgemeine Muster-Zeitung. Album für weibliche Arbeiten und Moden. 1858., 15. évfolyam. 1-24. szám. Stuttgart, 1858, Engelhorn&Hochdanz, VIII+384 p.+ 12. t. (színezett acélmetszet.) Szövegközti fametszetekkel illusztrálva. Német nyelven. Kopottas félvászon-kötésben, foltos, egy-két szakadozott lappal. A jelzett szabásminta-mellékleteket nem tartalmazza. / In German, Worn half-linen binding, with some torn pages.
11924.

8 000 HUF
1874 A Magyar Királyi Államvasutak Gépgyárának 1873. évi üzleti jelentése. Kimutatásokkal
11925.

4 000 HUF
1875 A Magyar Királyi Államvasutak Gépgyárának 1874. évi üzleti jelentése. Kimutatásokkal, térképpel
11926.

4 000 HUF
1876 Színházi parókák képes katalógusa. Igényesen újrakötve. / 1876 Theater whig catalogue with pictures. Rebound. 64p.
11927.

15 000 HUF
40,54
44,12
1889 Pikáns naptár az 1889. évre. Szerk.: Satanello [Márkus József]. Bp., 1889, Magyar Figaro. Számos illusztrációval, félvászon kötésben, jó állapotban.
11928.

2 000 HUF
1894 Budapest Székesfőváros Törvényhatóságának Kossuth Lajos elhunyta felett érzett fájdalmát, s a főváros körül szerzett halhatatlan érdemeit megörökítő okirat. Bp.,1894, Pesti Könyvnyomda Rt., 12 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
11929.

6 000 HUF
Kovács Dezső - Egy hordó jó vicz! Nevessünk. Adoma-gyüjtemény a mulatni vágyó közönségnek. Gyűjtötte Kovács Dezső. Budapest, [1894?]. Bálint Lajos kiadása (Méhner Vilmos kiadása - Kálmán M. és Társa ny.) 32 p. (Magyar nép-könyvtár. 1. sz.) Fűzve, kiadói kőnyomatú papírborítóban. Egy két apró beszakadással
11930.

5 000 HUF
1897 Selmecbánya, Steingrube Nakkösség, humoros diákbáli meghívó, okmánybélyeggel, postán megküldve Bedő Lajos (?-?) erdészjelölt, későbbi főerdőmérnök részére
11931.

8 500 HUF
22,97
27

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF