Engravings

Number of items: 18

cca 1880 Magyar nemzet vezérei (a honfogallástól a kiegyezésig). festette Bellony László. Nagyméretű litográfia. Üvegezett fa keretben. Képméret 66x54 cm / Leaders of the Hungarian Nation. Large lithography 66x54 cm In glazed frame.
11000.

cca 1880 Magyar nemzet vezérei (a honfogallástól a kiegyezésig)". festette Bellony László. Nagyméretű litográfia. Üvegezett fa keretben. Képméret 66x54 cm / Leaders of the Hungarian Nation. Large lithography 66x54 cm In glazed frame.

30 000 HUF
93,75
103,45
Barabás Miklós (1810-1898) - Amédée Charpentier: A meny megérkezése, lithográfia, üvegezett keretben, 66x88cm / Hungarian folklore. Arriving of the fiancée. large lithography in glazed frame. 66x68 cm
11001.

15 000 HUF
46,88
51,72
21
cca 1896 Munkácsy Mihály (1844-1900). Honfoglalás. Színes chromolitográfia. Kiadta Könyves Kálmán Rt. Nagyméretű litográfia. Üvegezett fa keretben. Keret sarkán kis sérülés 87 x 34 cm. / Settlement of the Magyars in Hungary. Large lithography 87x34 cm In glazed frame.
11002.

24 000 HUF
75,00
82,76
1834 A Sketch of the Downshire Hills, litográfia, alkotó: John (HB) Doyle nyomda: by Ducôte & Stephens, kiadó: Thomas McLean, üvegezett keretben, 34×23 cm
11003.

1834 A Sketch of the Downshire Hills, litográfia, alkotó: John ('HB') Doyle nyomda: by Ducôte & Stephens, kiadó: Thomas McLean, üvegezett keretben, 34×23 cm

11 000 HUF
34,38
37,93
1828 Buda látképe a cipészek céhének mesterlevelén. Rézkarc és rézmetszet, szignált. Erős hajtásnyomokkal, hátul papírcsíkokkal megerősítve. Megviselt. / 1828 Image of Buda on the warrant of the guild of the shoemakers. With tape on the back. 50x41 cm
11004.

60 000 HUF
187,50
206,90
cca 1704 id. Gabriel Bodenehr (1664/1673-1758/1765): Comorra oder Comarinum, a komáromi erőd látképe, rézmetszet, papír, jelzett a metszeten, Bodenehr Europens Pracht und Macht in 200 Kupfer-Stücken című munkájából (Augsburg, 1710 k.), paszpartuban, üvegezett fa keretben, 15×23 cm /  cca 1704 Gabriel Bodenehr the Elder (1664/1673-1758/1765): Comorra oder Comarinum, copper etching on paper, from Bodenehrs Europens Pracht und Macht in 200 Kupfer-Stücken (Augsburg, cca 1710), 15×23 cm
11005.

26 000 HUF
81,25
89,66
cca 1800 Presburg / Pozsony, Grassalkovich Antal palotájának színezett rézmetszetű látképe. Wien, ca 1800, Artaria. Foltokkal. / Etched view of Pressburg. Palace of Anton Grassalkovich Colored etching. Wien, Artaria. With spots.. With wide margins 44x32 cm
11006.

50 000 HUF
156,25
172,41
cca 1800 Presburg / Pozsony színezett rézmetszetű látképe a Duna túlpartjáról. A folyón hajókkal, az előtérben alakokkal. Wien, ca 1800, Artaria. Egy, a képet kissé érintő, javított szakadással / Etched view of Pressburg. Colored etching. Wien, Artaria. With one repaired tear slightly touching the image. With wide margins 45x33 cm
11007.

60 000 HUF
187,50
206,90
1830 Prága látképe. Rézmetszet, aquatinta. Nord - Ansicht von Prag aus dem Volksgarten a Malerische Darstellung von Prag sorozatból. Prága, 1841. Borrosch a André. Egy, a kép keretét érintő beszakadással. /  Etched view of Prague. Original etching with aquatint, Etched by C. A. Richter according to Morstadts drawing. The eighth sheet from the Malerische Darstellung von Prag. Prague, 1841. Borrosch a André, With a tear, reaching the frame of the image 55x40 cm
11008.

1830 Prága látképe. Rézmetszet, aquatinta. "Nord - Ansicht von Prag aus dem Volksgarten" a Malerische Darstellung von Prag sorozatból. Prága, 1841. Borrosch a André. Egy, a kép keretét érintő beszakadással. / Etched view of Prague. Original etching with aquatint, Etched by C. A. Richter according to Morstadt's drawing. The eighth sheet from the "Malerische Darstellung von Prag". Prague, 1841. Borrosch a André, With a tear, reaching the frame of the image 55x40 cm

60 000 HUF
187,50
206,90
1897 A gödöllői vadászterületről. Keleti Gusztáv képe nyomán készült photogravure. Az Országos Magyar Képzőművészeti Társulat kiadásában, üvegezett keretben, 20×29 cm
11009.

5 000 HUF
17,24
cca 1830 Ofen und Pesth, Pest-Buda látképe dél felől, hajóhíddal, az előtérben mulató emberekkel, színezett rézmetszet, papír, üvegezett fa keretben, 12,5×16 cm
11010.

6 000 HUF
20,69
21
Ludwig Rohbock (1820-1883): A hídon Pest és Buda között / Auf der Brücke zwischen Pesth und Ofen, színezett acélmetszet, papír, foltos, paszpartuban, üvegezett fa keretben, 14×18 cm
11011.

8 000 HUF
27,59

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

361. Auction:
Payment deadline is 24 January

362. Auction:
From 14 to 23 January
Payment deadline is 7 February
Viewing: From 20 to 23 January

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.