Number of items: 55

15402.

6 000 HUF
15403.

12 000 HUF
32,43
35,29
15404.

16 000 HUF
43,24
47,06
15405.

12 000 HUF
32,43
35,29
Kner Izidor összes aforizmái. Gyoma, 1921. (Kner ny.) 206 l. 1 sztl. lev. 192 mm. Második kiadás, 50 példányban jelent meg, ez a 21-es, kézzel számozva, Ősz Iván író tulajdona. Dedikálással: Ősz Iván írótársnak mély tisztelettel Kner. Szívek szaván nem az agyból diktálják. Aranyozott gerincű, kiadói félbőr-kötésben, bibliofil példány.
15406.

Kner Izidor összes aforizmái. Gyoma, 1921. (Kner ny.) 206 l. 1 sztl. lev. 192 mm. Második kiadás, 50 példányban jelent meg, ez a 21-es, kézzel számozva, Ősz Iván író tulajdona. Dedikálással: "Ősz Iván írótársnak mély tisztelettel Kner. Szívek szaván nem az agyból diktálják". Aranyozott gerincű, kiadói félbőr-kötésben, bibliofil példány.

12 000 HUF
32,43
35,29
Tompa Mihály összes költeményei I-IV. kötet. Sajtó alá rendezték barátai Arany János, Gyulai Pál, Lévay József és Szász Károly. Tompa Mihály életrajzát írta Szász Károly. Teljes kiadás. Budapest , 1870, Méhner Vilmos, 1 t. (címkép)+355+415+420+382 p. A négy kötet egységes festett, dúsan aranyozott kiadói egészvászon díszkötésben, márványozott lapélekkel, az I. kötet címlapja és az azt követő lap kissé szakadt, ettől eltekintve szép példány.
15407.

10 000 HUF
27,03
29,41
Leprince de Beaumont, Jeanne-Marie]: Montier aszszonynak a maga leányával el-férjezett *** Mark-grófnéval közlött tanúságos igen jeles, és mindenféle uri rendnek nemes mulatására nagyon alkalmatos Levelei.Németből magyarázta bodó-baári, és nagy-lútséi Mészáros Ignátz. Pest, 1793. Trattner Mátyás. [8] + 320 + [4] p. Későbbi félvászon kötésben.
15408.

12 000 HUF
32,43
35,29
Kisfaludy Károly minden munkái. Szerk.: Schedel Ferenc. 2. kiad. Pest, 1843, Kisfaludy Társaság. Kopott, díszes félbőr kötésben, néhol foltos lapokkal.
15409.

10 000 HUF
27,03
29,41
Faludi Ferentz: -- költeményes maradványi. Egybe szedte, s elő beszédekkel, jegyzésekkel, és szükséges oktatásokkal meg bővítve közre botsátotta a magyar költeményes gyüjtemény öregbedésére Révai Miklós. I-II. kötet. Győrött, 1786-1787. Strajbig József betűivel. 238p.; 184p. Első kiadás! Korabeli papírkötésben, néhány lap szamárfüles.
15410.

Faludi Ferentz: --' költeményes maradványi. Egybe szedte, s' elő beszédekkel, jegyzésekkel, és szükséges oktatásokkal meg bővítve közre botsátotta a' magyar költeményes gyüjtemény' öregbedésére Révai Miklós. I-II. kötet. Győrött, 1786-1787. Strajbig József' betűivel. 238p.; 184p. Első kiadás! Korabeli papírkötésben, néhány lap szamárfüles.

8 000 HUF
Szép Ernő: Sok minden. Bp., 1914, Athenaeum. Korabeli virágmintás egészvászon-kötés, kopottas borítóval, de belül jó állapotban. Első kiadás! Ritka!
15411.

8 000 HUF
15412.

12 000 HUF
32,43
35,29
Hamvas Béla-Kemény Katalin: Forradalom a művészetben. Absztrakció és szürrealizmus Magyarországon. A borítót Lossonczy Tamás tervezte. Bp.,(1947), Misztófalusi, Műegyetemi Nyomda, 112 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé javított gerinccel, az elülső borítón kis szakadással, jó állapotban.  Lukács György (1885-1971) 1948-ban politikailag károsnak minősítette. Hamvas Bélát (1897-1968) b-listázták, kényszernyugdíjazták, publikációs és szerkesztési jogaitól is megfosztották. Feleségét Kemény Katalint (1909-2004) hallgatásra ítélték.
15413.

5 000 HUF
10

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF