Books: Law

Number of items: 18

15081.

240 000 HUF
769,23
879,12
Szegedi János: Tripartitum juris Hungarici tyrocinium juxta ordinem titulorum operis Tripartiti sacris canonibus accomodatum. 1-3. rész. Nagyszombat, 1751, Typis academicis Societatis Jesu. Korabeli egészbőr kötésben számos nemesi címeres pecséttel. 856p. + XXXVIII.
15082.

30 000 HUF
96,15
109,89
Werböczius illustratus sive decretum tripartitum juris generale incl. Regni ... Claudiopoli. 1815. Typis Lycei Regii. 569p. + XL Hátsó szennylapon hiány. Korabeli, kissé szakadt karton kötésben. Ritka kiadás! / Paper binding, slightly worn, Rare!
15083.

20 000 HUF
64,10
73,26
Répszeli László: Idea actionum juridicarum Dum in ... soc. J. universitate Claudipolitana, positiones philosophiae universae publice propugnandas s uscepit C. Stephanus Petki, ... praeside R. P. Ladislao Répszeli .... Claudiopoli, 1742. in acad. s. J. per Mich. Becskereki. M. 336p + XIV. Korabeli kopott aranyozású egészbőr kötésben. Ritka jogi munka! / In leather binding.
15084.

30 000 HUF
96,15
109,89
15085.

6 000 HUF
19,23
21,98
Degré Lajos: A jogos védelem az anyagi büntetőjogban. Tanulmány az anyagi büntetőjog köréből. Vác, 1910, Pestvidéki Nyomda, VIII+591+1 p. Átkötött kissé kopottas félvászon-kötés, intézményi bélyegzővel. A szerző, Degré Lajos által Dr. Vécsey Tamásnak dedikált példány.   Dr. Degré Lajos (1882-1915): büntetőjogász, egyetemi tanár. Dr. Degré Alajosnak (1819-1896), a márciusi ifjak egyikének fia. 1914-től a pozsonyi egyetemen tanár, alig fél év után, az I. világháború kitörése után bevonult katonának és a harctéren elesett.  Dr. (Hernádvécsei) Vécsey Tamás (1839-1912) jogász, politikus, országgyűlési képviselő, egyetemi tanár, MTA rendes, majd tiszteletbeli tagja. A Budapesti Tudományegyetem jogikarának dékánja (1881-1882, 1891-1892), majd az egyetem rektora. (1901-1902)
15086.

16 000 HUF
51,28
58,61

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

329. Auction:
Payment deadline is September 21.

330. Auction:
From 11 September to 21 Septermber
Payment deadline is 5 October

Seeing: From 17 to 20 September

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.