Books: Law

Number of items: 18

15081.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
240 000 HUF
802,68
937,50
Minimum bid:
240 000 HUF
Refresh
Szegedi János: Tripartitum juris Hungarici tyrocinium juxta ordinem titulorum operis Tripartiti sacris canonibus accomodatum. 1-3. rész. Nagyszombat, 1751, Typis academicis Societatis Jesu. Korabeli egészbőr kötésben számos nemesi címeres pecséttel. 856p. + XXXVIII.
15082.

Available for bidding
30 000 HUF
100,33
117,19
Minimum bid:
30 000 HUF
Refresh
Werböczius illustratus sive decretum tripartitum juris generale incl. Regni ... Claudiopoli. 1815. Typis Lycei Regii. 569p. + XL Hátsó szennylapon hiány. Korabeli, kissé szakadt karton kötésben. Ritka kiadás! / Paper binding, slightly worn, Rare!
15083.

Available for bidding
20 000 HUF
66,89
78,13
Minimum bid:
22 000 HUF
Refresh
Répszeli László: Idea actionum juridicarum Dum in ... soc. J. universitate Claudipolitana, positiones philosophiae universae publice propugnandas s uscepit C. Stephanus Petki, ... praeside R. P. Ladislao Répszeli .... Claudiopoli, 1742. in acad. s. J. per Mich. Becskereki. M. 336p + XIV. Korabeli kopott aranyozású egészbőr kötésben. Ritka jogi munka! / In leather binding.
15084.

Available for bidding
30 000 HUF
100,33
117,19
Minimum bid:
30 000 HUF
Refresh
15085.

Available for bidding
6 000 HUF
20,07
23,44
Minimum bid:
6 000 HUF
Refresh
Degré Lajos: A jogos védelem az anyagi büntetőjogban. Tanulmány az anyagi büntetőjog köréből. Vác, 1910, Pestvidéki Nyomda, VIII+591+1 p. Átkötött kissé kopottas félvászon-kötés, intézményi bélyegzővel. A szerző, Degré Lajos által Dr. Vécsey Tamásnak dedikált példány.   Dr. Degré Lajos (1882-1915): büntetőjogász, egyetemi tanár. Dr. Degré Alajosnak (1819-1896), a márciusi ifjak egyikének fia. 1914-től a pozsonyi egyetemen tanár, alig fél év után, az I. világháború kitörése után bevonult katonának és a harctéren elesett.  Dr. (Hernádvécsei) Vécsey Tamás (1839-1912) jogász, politikus, országgyűlési képviselő, egyetemi tanár, MTA rendes, majd tiszteletbeli tagja. A Budapesti Tudományegyetem jogikarának dékánja (1881-1882, 1891-1892), majd az egyetem rektora. (1901-1902)
15086.

Available for bidding
16 000 HUF
53,51
62,50
Minimum bid:
17 000 HUF
Refresh

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

310. Auction:
Payment deadline is December 1.

311. Auction:
From  28 November to 7 December
Payment deadline is December 22.

Viewing: from 4 to 7 December

28th Major auction
viewing 13-25 november
Hungarian philately: live auction
All the other parts: Online auction til 18:00

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2017 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.