Books: Law

Number of items: 18

15081.

240 000 HUF
648,65
705,88
Szegedi János: Tripartitum juris Hungarici tyrocinium juxta ordinem titulorum operis Tripartiti sacris canonibus accomodatum. 1-3. rész. Nagyszombat, 1751, Typis academicis Societatis Jesu. Korabeli egészbőr kötésben számos nemesi címeres pecséttel. 856p. + XXXVIII.
15082.

30 000 HUF
81,08
88,24
Werböczius illustratus sive decretum tripartitum juris generale incl. Regni ... Claudiopoli. 1815. Typis Lycei Regii. 569p. + XL Hátsó szennylapon hiány. Korabeli, kissé szakadt karton kötésben. Ritka kiadás! / Paper binding, slightly worn, Rare!
15083.

20 000 HUF
54,05
58,82
Répszeli László: Idea actionum juridicarum Dum in ... soc. J. universitate Claudipolitana, positiones philosophiae universae publice propugnandas s uscepit C. Stephanus Petki, ... praeside R. P. Ladislao Répszeli .... Claudiopoli, 1742. in acad. s. J. per Mich. Becskereki. M. 336p + XIV. Korabeli kopott aranyozású egészbőr kötésben. Ritka jogi munka! / In leather binding.
15084.

30 000 HUF
81,08
88,24
15085.

6 000 HUF
Degré Lajos: A jogos védelem az anyagi büntetőjogban. Tanulmány az anyagi büntetőjog köréből. Vác, 1910, Pestvidéki Nyomda, VIII+591+1 p. Átkötött kissé kopottas félvászon-kötés, intézményi bélyegzővel. A szerző, Degré Lajos által Dr. Vécsey Tamásnak dedikált példány.   Dr. Degré Lajos (1882-1915): büntetőjogász, egyetemi tanár. Dr. Degré Alajosnak (1819-1896), a márciusi ifjak egyikének fia. 1914-től a pozsonyi egyetemen tanár, alig fél év után, az I. világháború kitörése után bevonult katonának és a harctéren elesett.  Dr. (Hernádvécsei) Vécsey Tamás (1839-1912) jogász, politikus, országgyűlési képviselő, egyetemi tanár, MTA rendes, majd tiszteletbeli tagja. A Budapesti Tudományegyetem jogikarának dékánja (1881-1882, 1891-1892), majd az egyetem rektora. (1901-1902)
15086.

16 000 HUF
43,24
47,06
Dr. Stiller Mór: Védbeszédek. Sajtó-, és bűnügyekben. 1870-1880. Bevezetésül: Törvényszéki szónoklatunk és ügyvédségünk. Bp.,1881, Pfeifer Ferdinánd. Átkötött kissé kopottas félvászon-kötés, 23/24 és 25/26 oldalak lapjai ragasztottak, javítottak.
15087.

20 000 HUF
54,05
58,82
Fehérváry Jenő: Magyar magánjog kistükre. Bp., 1936, Budai Nyomda. A szerző aláírásával. Vászonkötésben, jó állapotban.
15088.

16 000 HUF
43,24
47,06
[Werbőczi] Verbőczi István Hármaskönyve. Az MDXVII-ki eredeti kiadásra ügyelve magyarul kiadta a MTA. 2. kiadás. Pest, 1864, Eggenberger. [8], 376, XIV,[1]p., 1t. (kihajtható). Korabeli félvászon kötésben, kissé foltos lapokkal
15089.

10 000 HUF
27,03
29,41
Horváth Barna: Bevezetés a jogtudományba. Szeged, 1932, Szegedi Városi Nyomda és Könyvkiadó Rt., 149 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, az elülső borító ragasztott, javított, ceruzás aláhúzásokkal, bejegyzésekkel, intézményi bélyegzővel.   Horváth Barna (Bp., 1896. - New York, 1973.) jogfilozófus, egyetemi tanár, az MTA tagja. 1948-tól az USA-ban élt. Az újkantiánus jogbölcselet képviselője. Elsősorban jogelmélettel, jogfilozófiával, jogszociológiával foglalkozott.
15090.

12 000 HUF
32,43
35,29
Ferdinandy Gejza: Magyarország közjoga. Bp., 1902, Politzer Zsigmond. Félvászon kötésben, jó állapotban. / Half cloth binding, in good condition.
15091.

8 000 HUF
dr. Ladik Gusztáv: A közszolgálati alkalmazottak jogviszonyai : az élö magyar jog. Dedikált példány! Bp., 1908. Pesti Könyvnyomda. 469p. Kiadói, foltos egészvászon kötésben. Ritka!
15092.

10 000 HUF
27,03
29,41

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF