Military

Number of items: 44

Osztrák-Magyar Monarchia ~1867-1918. Császári és királyi hadügyminisztériun zománcozott Br gomblyukjelvény, hátoldalán 298 gravírozott sorszám valamint B.B. & Co. gyártói jelzés (23x27mm) T:2 / Austro-Hungarian Monarchy ~1867-1918. K.u.K. Kriegs Ministerium enamelled Br buttonhole badge, reverse with engraved serial number 298 and B.B. & Co. makers mark (23x27mm) C:XF
30622.

Osztrák-Magyar Monarchia ~1867-1918. "Császári és királyi hadügyminisztériun" zománcozott Br gomblyukjelvény, hátoldalán "298" gravírozott sorszám valamint "B.B. & Co." gyártói jelzés (23x27mm) T:2 / Austro-Hungarian Monarchy ~1867-1918. "K.u.K. Kriegs Ministerium" enamelled Br buttonhole badge, reverse with engraved serial number "298" and "B.B. & Co." makers mark (23x27mm) C:XF

8 000 HUF
1912. Lipót-rend Lovagkeresztje kitüntetés jövőbeni átadásáról szóló levél Csabay Béla miniszteri tanácsos számára, a királyi magyar címert ábrázoló szárazbélyegzővel, Magyar Királyi Földmivelésügyi Minister bélyegzéssel, Serényi Béla földmüvelésügyi miniszter tintás aláírásával T:III apró szakadások, fo. / Hungary 1912. Letter from Agricultural Secretary Béla Serényi to Béla Csabay Secretary Councillor about awarding him the Kinghts Cross of the Order of Leopold. Whit embossed stamp of the Hungarian Coat of Arms, and seal of the Magyar Királyi Földmivelésügyi Minister and hand-written signature of Béla Serényi C:F small tears, spotted
30623.

1912. "Lipót-rend Lovagkeresztje" kitüntetés jövőbeni átadásáról szóló levél Csabay Béla miniszteri tanácsos számára, a királyi magyar címert ábrázoló szárazbélyegzővel, "Magyar Királyi Földmivelésügyi Minister" bélyegzéssel, Serényi Béla földmüvelésügyi miniszter tintás aláírásával T:III apró szakadások, fo. / Hungary 1912. Letter from Agricultural Secretary Béla Serényi to Béla Csabay Secretary Councillor about awarding him the "Kinght's Cross of the Order of Leopold". Whit embossed stamp of the Hungarian Coat of Arms, and seal of the "Magyar Királyi Földmivelésügyi Minister" and hand-written signature of Béla Serényi C:F small tears, spotted

5 000 HUF
14
1914. A Vörös Kereszt tiszti Díszjelvénye hadidíszítménnyel zománcozott, jelzett Ag kitüntetés függőleges tűvel, jelzés a tűn, a hátlapi medalion zománcozott évszámokkal (56x46mm) T:2 kis zománchiba és zománchiány /  Hungary 1914. Red Cross, Badge of Honour for Officers with a war decoration enamelled, hallmarked Ag decoration with vertical pin, hallmark on pin, the reverse medallion with enamelled date (56x46mm) C:XF small enamell error and some enamell missing NMK 281.
30624.

1914. "A Vörös Kereszt tiszti Díszjelvénye hadidíszítménnyel" zománcozott, jelzett Ag kitüntetés függőleges tűvel, jelzés a tűn, a hátlapi medalion zománcozott évszámokkal (56x46mm) T:2 kis zománchiba és zománchiány / Hungary 1914. "Red Cross, Badge of Honour for Officers with a war decoration" enamelled, hallmarked Ag decoration with vertical pin, hallmark on pin, the reverse medallion with enamelled date (56x46mm) C:XF small enamell error and some enamell missing NMK 281.

80 000 HUF
216,22
235,29
1914. Tüzérség a világháborúban 1914 / Szent Barbara Br emlékérem, peremén jelzés (12,82g/30mm) T:2 /  1914. Artillery in the World War 1914 / Saint Barbara Br commemorative medallion, mark on edge (12,82g/30mm) C:XF
30625.

1914. "Tüzérség a világháborúban 1914 / Szent Barbara" Br emlékérem, peremén jelzés (12,82g/30mm) T:2 / 1914. "Artillery in the World War 1914 / Saint Barbara" Br commemorative medallion, mark on edge (12,82g/30mm) C:XF

4 000 HUF
Osztrák-Magyar Monarchia ~1914-1918. Aranyozott, zománcozott fém zászlós patrióta jelvény az osztrák és magyar címerekkel (29x24mm) T:2 / Austro-Hungarian Monarchy ~1914-1918. Gold plated, enamelled metal patriotic flag badge, with the Austrian and Hungarian crests (29x24mm) C:XF
30626.

4 000 HUF
20
Osztrák-Magyar Monarchia 1914-1915. MIT VEREINTER KRAFT HEERESGRUPPE MACKENSEN Mackensen Harccsoport bronzozott(?) sapkajelvénye. Szign.: Bildhauer Gurschner Wien VII/2 (36x26mm) T:2  / Austro-Hungarian Monarchy 1914-1915. MIT VEREINTER KRAFT HEERESGRUPPE MACKENSEN bronze plated(?) cap badge, back gilt. Sign: Bildhauer Gurschner Wien VII/2 (36x26mm) C:XF
30627.

Osztrák-Magyar Monarchia 1914-1915. "MIT VEREINTER KRAFT HEERESGRUPPE MACKENSEN" Mackensen Harccsoport bronzozott(?) sapkajelvénye. Szign.: Bildhauer Gurschner Wien VII/2 (36x26mm) T:2 / Austro-Hungarian Monarchy 1914-1915. "MIT VEREINTER KRAFT HEERESGRUPPE MACKENSEN" bronze plated(?) cap badge, back gilt. Sign: Bildhauer Gurschner Wien VII/2 (36x26mm) C:XF

4 000 HUF
Osztrák-Magyar Monarchia 1914-1915. Hofmann hadtest Kárpátok 1914-1915 cink sapkajelvény, függőleges tű (41x30mm) T:2 tűhiány / Austro-Hungarian Monarchy 1914-1915. KARPATHEN KORPS HOFMANN 1914-1915 zinc cap badge, vertical pin (41x30mm) C:XF missing needle
30628.

Osztrák-Magyar Monarchia 1914-1915. "Hofmann hadtest Kárpátok 1914-1915" cink sapkajelvény, függőleges tű (41x30mm) T:2 tűhiány / Austro-Hungarian Monarchy 1914-1915. "KARPATHEN KORPS HOFMANN 1914-1915" zinc cap badge, vertical pin (41x30mm) C:XF missing needle

3 000 HUF
Osztrák-Magyar Monarchia 1914-1916. A Magyar Királyi Budapesti 30. Honvéd Gyalogezred - Dicsőséges és Győzedelmes... 1914-1915-1916 kétoldalas, ovális Ni medál, sérült bőr szalaggal. Szign.: Körmendi Frim Jenő (54x33mm) T:2-  / Austro-Hungarian Monarchy 1914-1916. 30. Honved nfantry Regiment 1914-1915-1916 double sided, oval Ni medal with damaged leather strap. Sign.: jenő Körmendi Firm (54x33mm) C:VF
30629.

Osztrák-Magyar Monarchia 1914-1916. "A Magyar Királyi Budapesti 30. Honvéd Gyalogezred - Dicsőséges és Győzedelmes... 1914-1915-1916" kétoldalas, ovális Ni medál, sérült bőr szalaggal. Szign.: Körmendi Frim Jenő (54x33mm) T:2- / Austro-Hungarian Monarchy 1914-1916. "30. Honved nfantry Regiment 1914-1915-1916" double sided, oval Ni medal with damaged leather strap. Sign.: jenő Körmendi Firm (54x33mm) C:VF

5 000 HUF
20
Osztrák-Magyar Monarchia 1915. 4. Hadsereg hadjárata 1914-15 Zn sapkajelvény hátoldalon GURSCHNER WIEN gyártói jelzéssel (38,5x25mm) T:2,2- cserélt tű / Austro-Hungarian Monarchy 1915. Feldzug 4. Armee 1914-15 - Viribus Unitis (Expedition of the 4th Army) Zn cap badge with makers mark GURSCHNER WIEN on the back (38,5x25mm) C:XF,VF replaced needle
30630.

Osztrák-Magyar Monarchia 1915. "4. Hadsereg hadjárata 1914-15" Zn sapkajelvény hátoldalon "GURSCHNER WIEN" gyártói jelzéssel (38,5x25mm) T:2,2- cserélt tű / Austro-Hungarian Monarchy 1915. "Feldzug 4. Armee 1914-15 - Viribus Unitis (Expedition of the 4th Army)" Zn cap badge with makers mark "GURSCHNER WIEN" on the back (38,5x25mm) C:XF,VF replaced needle

3 000 HUF
Osztrák-Magyar Monarchia 1915. BELGRAD PIONIERGR: OBST: MISCEK VII.-IX. OCT. 1915. Belgrád elfoglalásának emlékére kiadott Zn jelvény, BRÜDER SCHNEIDER WIEN V gyártói jelzéssel. Szign.: Josef Heu. (29x41mm) T:2 sérült tű Austro-Hungarian Monarchy 1915. BELGRAD PIONIERGR: OBST: MISCEK VII.-IX. OCT. 1915. Zn commemorative badge for the capture of Belgrade, with BRÜDER SCHNEIDER WIEN V makers mark. Sign.: Josef Heu. (29x41mm) C:XF damaged needle
30631.

Osztrák-Magyar Monarchia 1915. "BELGRAD PIONIERGR: OBST: MISCEK VII.-IX. OCT. 1915." Belgrád elfoglalásának emlékére kiadott Zn jelvény, "BRÜDER SCHNEIDER WIEN V" gyártói jelzéssel. Szign.: Josef Heu. (29x41mm) T:2 sérült tű Austro-Hungarian Monarchy 1915. "BELGRAD PIONIERGR: OBST: MISCEK VII.-IX. OCT. 1915." Zn commemorative badge for the capture of Belgrade, with "BRÜDER SCHNEIDER WIEN V" makers mark. Sign.: Josef Heu. (29x41mm) C:XF damaged needle

3 000 HUF
Murányi Gyula (1881-1920) 1915. A Krasniki diadalmas csatában az oroszoktól elvett ágyúból verette az Auguszta-Alap Fe emlékérem (2x) (29,5mm és 21,5mm) T:2 oxidáció / Hungary 1915. Commemorative Medal for the Victory at Krasnik Fe commemorative medallion (2x) Sign.: Gyula Murányi (29,5mm and 21,5mm) C:XF corrosion
30632.

Murányi Gyula (1881-1920) 1915. "A Krasniki diadalmas csatában az oroszoktól elvett ágyúból verette az Auguszta-Alap" Fe emlékérem (2x) (29,5mm és 21,5mm) T:2 oxidáció / Hungary 1915. "Commemorative Medal for the Victory at Krasnik" Fe commemorative medallion (2x) Sign.: Gyula Murányi (29,5mm and 21,5mm) C:XF corrosion

3 000 HUF
1915. Katonai Érdemkereszt szalagján viselendő Bronz Katonai Érdemérem adományozói okirata, vízjeles papíron, szárazpecséttel, hátoldalon pengő-fillér illetékbélyeggel és bélyegzéssel + 1917. Ezüst Katonai Érdemérem a Katonai Érdemkereszt szalagján adományozói okirat, vízjeles papíron, szárazpecséttel, hátoldalon pengő-fillér illetékbélyeggel és bélyegzéssel + 1915. Főhadnagyi kinevező okirat, szárazpecséttel / Hungary 1915. Bronze Military Merit Medal on war ribbon award document on watermarked paper, embossed stamp, on the backside duty stamp from the Pengő-Fillér coin system with cancellation + 1917. Silver Military Merit Medal on war ribbon + 1915. Award document on watermarked paper, embossed stamp, on the backside duty stamp from the Pengő-Fillér coin system with cancellation + 1915. Document about the promotion to First Lieutenant with embossed stamp
30633.

1915. "Katonai Érdemkereszt szalagján viselendő Bronz Katonai Érdemérem" adományozói okirata, vízjeles papíron, szárazpecséttel, hátoldalon pengő-fillér illetékbélyeggel és bélyegzéssel + 1917. "Ezüst Katonai Érdemérem a Katonai Érdemkereszt szalagján" adományozói okirat, vízjeles papíron, szárazpecséttel, hátoldalon pengő-fillér illetékbélyeggel és bélyegzéssel + 1915. Főhadnagyi kinevező okirat, szárazpecséttel / Hungary 1915. "Bronze Military Merit Medal on war ribbon" award document on watermarked paper, embossed stamp, on the backside duty stamp from the Pengő-Fillér coin system with cancellation + 1917. "Silver Military Merit Medal on war ribbon" + 1915. Award document on watermarked paper, embossed stamp, on the backside duty stamp from the Pengő-Fillér coin system with cancellation + 1915. Document about the promotion to "First Lieutenant" with embossed stamp

10 000 HUF
27,03
29,41
16

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF