Books: Gastronomy and Gardening

Number of items: 7

15136.

110 000 HUF
297,30
323,53
Balásházy János: A juhtenyésztés, vagy a Merinó, vagy Selyem-birkáknak, valamint egyéb honni fajta juhoknak tenyésztések, s nemesítések módjai; úgy-szinte, ezen gyenge szerkeztetésű állati-nem veszedelmes nyavalyáinak gyógyítása; a többek közt a métely betegségnek bizonyos orvoslási módja. Szerkesztette Balásházy János. Három rész egy kötetben. Pest, 1836, Heckenast Gusztáv, XXII+2+151+XII+227+198+6 p. Korabeli kopottas félvászon-kötésben, a gerincén címkével, egy-két lap foltos, de alapvetően belül jó állapotban. Ritka.
15137.

Balásházy János: A juhtenyésztés, vagy a Merinó, vagy Selyem-birkáknak, valamint egyéb honni fajta juhoknak tenyésztések', s nemesítések módjai; úgy-szinte, ezen gyenge szerkeztetésű állati-nem veszedelmes nyavalyáinak gyógyítása; a többek közt a métely betegségnek bizonyos orvoslási módja. Szerkesztette Balásházy János. Három rész egy kötetben. Pest, 1836, Heckenast Gusztáv, XXII+2+151+XII+227+198+6 p. Korabeli kopottas félvászon-kötésben, a gerincén címkével, egy-két lap foltos, de alapvetően belül jó állapotban. Ritka.

30 000 HUF
81,08
88,24
Wagner, Hermann: Phanerogamen-Herbarium. (Virágos növények) Lieferung I-VIII. Komplett! Bielefeld 1856-1858. August Helmich, 8 füzet, mindegyik önálló címlappal, bennük egyenként 25-25 különféle növénnyel, melyek vékony paprcsíkkal vannak az oldalakra ragasztva. A növények alatt német és gyüjtőmappában, melynek a gerince hiányzik. A füzetek korukhoz és a dolog természetéhez képest jó állapotban, ahogy a növények is. Ilyen épen rendkívül ritkán megmaradó. /  Wagner, Hermann: Phanerogamen-Herbarium. Lieferung I-VIII. Complete! Herbarium for the seed-plants in 8 booklets each containing 25 differenc plants with German and Latin description. In full linen collective cover. The booklets and the plants are in good condition. The covers spine is missing. Rare to be preserved in a complete state.
15138.

Wagner, Hermann: Phanerogamen-Herbarium. (Virágos növények) Lieferung I-VIII. Komplett! Bielefeld 1856-1858. August Helmich, 8 füzet, mindegyik önálló címlappal, bennük egyenként 25-25 különféle növénnyel, melyek vékony paprcsíkkal vannak az oldalakra ragasztva. A növények alatt német és gyüjtőmappában, melynek a gerince hiányzik. A füzetek korukhoz és a dolog természetéhez képest jó állapotban, ahogy a növények is. Ilyen épen rendkívül ritkán megmaradó. / Wagner, Hermann: Phanerogamen-Herbarium. Lieferung I-VIII. Complete! Herbarium for the seed-plants in 8 booklets each containing 25 differenc plants with German and Latin description. In full linen collective cover. The booklets and the plants are in good condition. The cover's spine is missing. Rare to be preserved in a complete state.

60 000 HUF
162,16
176,47
Kugler Géza: A legujabb és legteljesebb gyakorlati nagy budapesti szakácskönyv és házi czukrászat Bp., é.n., Rozsnyai Károly kiadása (Nyugat Nyomda), 509 p. Kiadás megjelölés nélkül. A polgári konyha. legkipróbáltabb vényeivel, a főzés művészetének mester nélküli elsajátítására a levesek, előétkek, mártások, mindenféle húsnemek, zöldségek, saláták, főtt és sült tészták, torták, czukorsütemények, czukorkák, italok stb. ízletes és pontos készítési módjával. A tálalás, terítés és fölszeldelés magyarázatával. Étlapok, a konyha s a főzési anyagok teljes ismertetése számos képpel.  Kissé foltos, laza vászonkötésben.
15139.

6 000 HUF
14
Duby Károly: Magyar-franczia szakácskönyv. Bp., 1883, Mehner Vilmos, 974 p.+19 t. (színes litográfia). Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, a 972-973. oldalnál kissé sérült kötéssel, hiányzó díszcímlappal, 973/974 oldal szakadt, hiányos, de egyébként jó állapotban.
15140.

60 000 HUF
162,16
176,47
Ujváry Sándor: Konyhaművészet. Ujváry Sándor szakácskönyve. Bp., [1916], Országos Magyar Szakácsművészeti és Házicukrászati Főzőtanfolyam. Kissé viseltes papírkötésben.
15141.

4 000 HUF
Szopori Nagy Jolán: Magyar nők szakácskönyve. Bp., 1910, Kertész József. Félvászon kötésben, jó állapotban.
15142.

12 000 HUF
32,43
35,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Current item in the room
Catalogue number: