Graphical art booklets, magazines and brochures

Number of items: 19

10120.

60 000 HUF
162,16
176,47
Mattis Teutsch János (1884-1960) - MA linóleum album. 1+12 db lap (Teljes!) 1917. 12 linóleummetszetet tartalmazó mappa. Komplett példány aukción eddig még nem szerepelt! A címlapon is linómetszettel, kartonált védőborítóval, mely a gerincnél szakadozott. A lapok mérete : 234x330 mm. Lapok tiszták, szép állapotúak. Mihályi (Schwarz) Ödön (1899-1929) tragikusan fiatalon elhunyt expresszionista költő 1919-es tulajdonosi névbejegyzésével. / Rare Hungarian avantgarde booklet of 12 linoleum engravings from Janos Mattis Teutsch (1884-1960). Complete piece was never auctioned berfore.
10121.

1 000 000 HUF
2 702,70
2 941,18
(Sassy Attila) Aiglon: Ópium-álmok. 2. kiadás. Bp., 1918, (Pápai). 1 sztl. lev., 9t. (önálló lapok, cinkográfia). Sassy Attila ,,Aiglon a magyar szecessziós könyvillusztráció és alkalmazott grafika legkeresettebb művészei közé tartozik. Kiadói papírmappában, elől címképpel. Ritka! /  1918 Aglion: Song of the Opium. Erotic at nouveau graphics. 9 pieces of zinkography. 33x25 cm
10122.

(Sassy Attila) Aiglon: Ópium-álmok. 2. kiadás. Bp., 1918, (Pápai). 1 sztl. lev., 9t. (önálló lapok, cinkográfia). Sassy Attila ,,Aiglon" a magyar szecessziós könyvillusztráció és alkalmazott grafika legkeresettebb művészei közé tartozik. Kiadói papírmappában, elől címképpel. Ritka! / 1918 Aglion: Song of the Opium. Erotic at nouveau graphics. 9 pieces of zinkography. 33x25 cm

60 000 HUF
162,16
176,47
14
Vadász Endre: Haláltánc. Tíz rézkarc exlibris. Dr. Kardos László magyar és dr. R. Freiherr v. Hoscheck-Mühlhaimb német bevezetésével. Szeged, 1936. Szegedi Grafikabarátok 2 lev+ 10 t.(10 db. számozott és aláírt rézkarc) Ebből a műből 55 számozott és a művész által aláírt példány jelent meg. Ez a 49. számú példány. Kiadói félvászon tékában. 27x22 cm
10123.

40 000 HUF
108,11
117,65
9
Arthur Paunzen (1890-1940): Zehn ex libris. Heinrich Saar Wien 1924. 9 db aláírt rézkarc, számozott kiadás 100/70. Sérült mappájában, 5×6-8×6 cm (9×)
10124.

80 000 HUF
216,22
235,29
Pérely Imre (1898-1944): Taciturne c. mappája. Dedikált, saját kezű rajzzal. Henri Barbusse előszavával. 9 cromolitográf grafika. A 200 sorszámozott példányból a 105. /  Hungarian expressionist booklet with 9 chromolitho tables. With autograph dedication and drawing of the author. 21x28 cm
10125.

20 000 HUF
54,05
58,82
cca 1970 Képek a kőolaj- és gázipar életéből, 12 metszet neves művészektől, a lapok mérete: 28x40 cm., műbőr mappában: 1. Ismeretlen jelzéssel: Csővezeték szerelés, rézkarc, papír, jelzett, 20x29 cm. 2. Ismeretlen jelzéssel: Szénsavpatron töltés, rézkarc, papír, jelzett, 20x29 cm. 3. Rozanits Tibor (1931-): Olajgyűjtő tankállomás-Algyő, rézkarc, papír, jelzett, 20x29 cm. 4. Molnár Gabriella (1940-): Gázüzemi Látkép (BSB) Algyő, rézkarc, papír, jelzett, 20x29 cm. 5. Ismeretlen jelzéssel: ÁFOR Töltőállomás, rézkarc, papír, jelzett, 20x29 cm. 6. Kovács Imre (1938-) : Szeizmikus robbantás, rézkarc, papír, jelzett, 20x29 cm. 7. Kéri Imre (1945-): HORT Gázpalacktöltő üzen, rézkarc, papír, jelzett, 20x29 cm. 8. Kondor Lajos (1926-2006): Toronyfelállítás, rézkarc, papír, jelzett, 20x29 cm. 9. Váczi András (1928-): Laboratoriumi Vizsgálat Viszkozitás Mérés, rézkarc, papír, jelzett, 20x29 cm. 10. Ismeretlen jelzéssel: DKV. Aromás Üzem, rézkarc, papír, jelzett, 20x29 cm. 11. Váczi András (1928-): Kenőanyag kiszerelés, rézkarc, papír, jelzett, 20x29 cm. 12. Csanády András (1929-): Tervezés, rézkarc, papír, jelzett, 20x29 cm.
10126.

24 000 HUF
64,86
70,59
18 művész 48 rajz. Budapest, 1942, Unitas. Kiadói papírmappa. A fedelet Sugár István tervezte.  Bán Béla, Berda Ernő, B. Juhász Pál, Buti István, Farkas Aladár, Fehér György, Háy Károly László, Kasitzky Ilona, Kondor György, Nagy Béla, Nolipa István Pál, Oelmacher Anna, Roxi József, Schnitzler János, Sugár Andor, Szabó István, Szántó Piroska, Tauber Blanka rajzai.
10127.

2 600 HUF
7,03
7,65
1909 Illustrations-Proben aus den Privat-Drucken des Verlages C. W. Stern, Wien. 8 erotikus illusztráció (Beardsley, Bayros, Rowlandson, Emil Rantzi) papírborítóban (szakadt). A nyomatok Dr. Kacsóh Pongrác pecsétjével vannak ellátva / set of 8 original erotic illustrations
10128.

30 000 HUF
81,08
88,24
1917 Kernstok Károly gyűjteményes kiállítása. Dr. Lázár Béla előszavával. Az Ernst-Múzeum Kiállításai XXVIII. Budapest, 1917, Ernst-Múzeum. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, és lapokkal fekete-fehér illusztrációkkal. Jó állapotban.
10129.

3 000 HUF
1931-1942 Aba-Novák Vilmos (1894-1941) kiállítások katalógusai: 1931 Aba-Novák Vilmos és Pátzay Pál gyűjteményes kiállítása. Ernst-Múzeum Kiállításai CXVII. Budapest, 1931, Ernst-Múzeum. Kiadói papírkötés, ceruzás kiemeléssel. Jó állapotban. Aba-Novák Vilmos (1894-1941) emlékkiállítás. Budapest, 1942, Nemzeti Szalon, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötés, fekete-fehér fotókkal, kissé viseltes állapotban, szakadt borítóval, foltos lapokkal.
10130.

6 000 HUF
15
1919 Vaszary János kiállítása. Dr. Lázár Béla előszavával. Budapest, 1919, Ernst-Múzeum. Kiadói papírkötés, fekete-fehér illusztrációkkal. Jó állapotban.
10131.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF