Books: Ady Endre

Number of items: 29

Ady Endre: Új versek. Nagy Sándor címlapjával. Első kiadás!. Bp. 1906. Pallas. 127 l. Korabeli félvászon-kötésben. Ritka!
12574.

20 000 HUF
54,05
58,82
Ady Endre: A magunk szerelme. Versek. Bp. 1913. Nyugat. 120 l. Első kiadás! A borító Lesznai Anna munkája. Korabeli félvászon védőkötésben, az eredeti borító bekötve. Jó állapotban
12575.

16 000 HUF
43,24
47,06
A Holnap + A Holnap új versei. Első és Második könyv. Ady Endre, Babits Mihály, Balázs Béla, Dutka Ákos, Emőd Tamás, Juhász Gyula, Miklós Jutka versei. Sajtó alá rendezte Antal Sándor. Nagyvárad, 1908. HOlnap Irodalmi Társaság, 191p. / Bp., 1909. Deutsch Zsigmond és Társa. 240p. Félvászon kötésben
12576.

8 000 HUF
Ady Endre összes versei. Bp., 1930, Athenaeum.  A könyv Bajcsy Zsilinszky Endre (1886-1944) politikus saját példánya volt. Erről feleségének beírt ajándékozási sorai tanúskodnak. A könyvet az özvegy Simándy Pál (1891 - 1978) író, újságírónak ajándékozta, akinek az özvegye az újabb beírt ajándékozási bejegyzés szerint dr. Vigh Károly (1918-2013) történész, Bajcsy Zsilinszky kutatónak ajándékozta tovább. A kötetben, Bajcsy Zsilinszky saját kezű aláhúzásai, kijelölései, valamint dr. Vigh Károly saját kézzel írt jegyzetei találhatók külön lapokon. Erős használat nyomait mutató félbőr kötésben.
12577.

24 000 HUF
64,86
70,59
Horváth János: Ady s a legújabb magyar lyra. Bp., 1910. Benkő Gyula cs. és kir. udvari könyvkereskedése. 69p. Korabeli félvászon kötésben.
12578.

3 000 HUF
Ady Endre: Jóslások Magyarországról Tanulmányok és jegyzetek a magyar sorskérdésről. Szerkesztette és bevezetéssel ellátta: Féja Géza. Bp., (1936.) Athenaeum. 312 p. Első kiadás! Kiadói egészvászon kötésben.
12579.

2 400 HUF
12580.

2 400 HUF
12581.

2 000 HUF
Ady-múzeum. Szerkesztették: Dóczy Jenő és Földessy Gyula. 1 - 2 kötet. Bp. (1924.) Athenaeum. 183 l.; 220 l. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
12582.

2 000 HUF
Sík Sándor Gárdonyi, Ady, Prohászka - A lélek és foma a századforduló irodalmában Bp., 1944, Pallas. Kiadói papírkötésben, jó állapotban. Felvágatlan
12583.

3 000 HUF
Ady Endre válogatott versei. (Jaschik Álmos rajzaival.) Bp., 1921, Pallas. 234 l., 8 lev. (feliratos hártyapapír), 8 t. (színes). Kiadói, festett vászonkötésben.
12584.

2 600 HUF
7,03
7,65
Hatvany Lajos Isten könyve I-II. I.: Találkozás Istennel II.: Viadal Istennel.  Wien, (1923). Pegasus. 52 p. ; 88 p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
12585.

2 800 HUF
7,57
8,24

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF