Ady tanulmányok: Földessy Gyula: Ady értékelése az Új Versek megjelenésétől máig - Kosztolányi és Babits szerepe az Ady-problémában. bp., 1939. Kelet Népe. Kiadói papírborítóban
+ hozzá:
Fodor Árpád János Ady a modern individualizmus sodrában. Bp., 1928. (Pallas). 83+(1) p. Fűzve, kiadói papírborítóban.
+ hozzá
Fóti Lajos: Ady Endre világirodalmi jelentősége és egynémely adalék az élettelen magyar irodalmi élet mélységéből. Bp., 1931. Irodalom kiadó váll. Kiadói, szakadt papírborítóban
Hatvany Lajos: Ady világa. [1-4.] Isten könyve I. Találkozás Istennel. + Isten könyve II. Viadal Istennel. + Szerelem könyve I. Találkozás a nővel. + Szerelem könyve II. Ady és Léda.
Wien, [1922-1923], Pegasus. (Hamburger ny.). 52; 88; 80; (81)-191,[1]p. Kiadói papírkötésben
Ady Endre Margita élni akar. "Verses história, melyet szeretettel ajánlok figyelmébe azoknak, akik szeretnek, avagy nem szeretnek". Bp., 1921. Amicus Kiadás. 76+4 p. Posthumus első kiadás. Kozma Lajos fametszetű könyvdíszeivel. Átkötött aranyozott egészvászon kötés.
Ady emlékfüzet a zilahi és érmindszenti ünnepekről 1924 július 20. és 21. Összeállította Nagy Sándor a Szilágyság irodalmi szerkesztője. Zilah, 1924. Seres Samu. 79p. Kiadói, kissé sérült papírkötésben