Books: travelling, cities

Number of items: 55

Makkai Sándor-Rónai András-Asztalos Miklós-Gergely Pál: A Mi Erdélyünk. Budapest, 1940, Nemzeti Könyvtár. Kiadói papír kötés, 111 p.
12222.

3 000 HUF
12223.

22 000 HUF
59,46
64,71
Three Hundred and Sixty-Five Views of London. London, é.n. , Richardson & Co. Kiadói papírkötés. A borítója kopott! / Paper binding. The cover is worn.
12224.

2 000 HUF
L. V. Bertarelli: Guida DItalia 8 kötete. (Piermonte, Lombardia, Canton Ticino I-II.; Sicilia; Italia Centrale II-III; Italia Meridionale II-III; Possedimenti e Colonie.) Milano, 1923-1925-1927-1928-1929 , Touring Club Italiano, 526+530+536+483+618+618+810+852 p. Egy része első (4 db.) , egy része második (2 db.), egy része negyedik kiadás (2 db.) Kiadói vörös egészvászon sorozatkötés. Több térképpel illusztrálva. A borítók változó minőségben kopottak. Olasz nyelvű útikönyv sorozat Olaszországról. 1920-as évekből, nem teljes!/ Guide book series about Italia from the years of 1920 in italian language, not complete. The covers are worn in mixed quality.
12225.

L. V. Bertarelli: Guida D'Italia 8 kötete. (Piermonte, Lombardia, Canton Ticino I-II.; Sicilia; Italia Centrale II-III; Italia Meridionale II-III; Possedimenti e Colonie.) Milano, 1923-1925-1927-1928-1929 , Touring Club Italiano, 526+530+536+483+618+618+810+852 p. Egy része első (4 db.) , egy része második (2 db.), egy része negyedik kiadás (2 db.) Kiadói vörös egészvászon sorozatkötés. Több térképpel illusztrálva. A borítók változó minőségben kopottak. Olasz nyelvű útikönyv sorozat Olaszországról. 1920-as évekből, nem teljes!/ Guide book series about Italia from the years of 1920 in italian language, not complete. The covers are worn in mixed quality.

8 000 HUF
Dr. Siegfried Passarge: Adamaua. Bericht über die Expedition des Deutschen Kamerun-Komitees in den Jahren 1893/1894. Berlin, 1895, Geographische Verlagshandlung Dietrich Reimer (Hoefer & Vohsen), XVI+573 p. + XXI t. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, festett lapélekkel. Két térképpel. (méretarány: 1:350.000) Két magassági profil térképpel. Három kártyavázlattal geológiai, etnográfiai, és a meglátogatott területek kereskedelmi kapcsolatairól. 21 egészoldalas illusztrációval és 294 szöveg közti illusztrációval. Német nyelvű könyv.  Siegfried Passarge munkája Kameroon, Adamaua  régiójában tett expediciójáról. Jó állapotban. / Siegfried Passarges book about the expedition in Adamawa, the region of Cameroon, in german language. With 2 maps (Scale: 1: 3500.000), with 2 heightprofile-cards, with 3 sketch-maps about geology, etnography, and trading links of the visited areas, with 21 tables and 294 Text-illustrations. Cloth-binding. In good quality.
12226.

Dr. Siegfried Passarge: Adamaua. Bericht über die Expedition des Deutschen Kamerun-Komitees in den Jahren 1893/1894. Berlin, 1895, Geographische Verlagshandlung Dietrich Reimer (Hoefer & Vohsen), XVI+573 p. + XXI t. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, festett lapélekkel. Két térképpel. (méretarány: 1:350.000) Két magassági profil térképpel. Három kártyavázlattal geológiai, etnográfiai, és a meglátogatott területek kereskedelmi kapcsolatairól. 21 egészoldalas illusztrációval és 294 szöveg közti illusztrációval. Német nyelvű könyv. Siegfried Passarge munkája Kameroon, Adamaua régiójában tett expediciójáról. Jó állapotban. / Siegfried Passarge's book about the expedition in Adamawa, the region of Cameroon, in german language. With 2 maps (Scale: 1: 3500.000), with 2 heightprofile-cards, with 3 sketch-maps about geology, etnography, and trading links of the visited areas, with 21 tables and 294 Text-illustrations. Cloth-binding. In good quality.

12 000 HUF
32,43
35,29
12227.

18 000 HUF
48,65
52,94
Dr. Wilhelm Junkers: Reisen in Afrika. 1875-1886 I-III. (I. (1875-1878). II. (1879-1882) III. (1882-1886).) Wien-Olmüz, 1889-1891, Eduard Hölzel, XVI+585 p.+ 9 t. + XVI+560 p.+ 6 t.+XVI+740 p.+10+2 t. Kiadói aranyozott, festett egészvászon borító, márványozott lapélekkel.  W. Junker afrikai utazása. Német nyelvű, képekkel és térképekkel gazdagon illusztrált könyv. A I. és III. kötet gerince sérült, viseltes. A borítók néhol kopottak, de belül alapvetően jó állapotban van. / W. Junkers Travels in Africa in german language. It illustrated with a lot of pictures and maps. The I. and III. spines are damaged and some wearing in the covers, but the inner things are okay.
12228.

Dr. Wilhelm Junkers: Reisen in Afrika. 1875-1886 I-III. (I. (1875-1878). II. (1879-1882) III. (1882-1886).) Wien-Olmüz, 1889-1891, Eduard Hölzel, XVI+585 p.+ 9 t. + XVI+560 p.+ 6 t.+XVI+740 p.+10+2 t. Kiadói aranyozott, festett egészvászon borító, márványozott lapélekkel. W. Junker afrikai utazása. Német nyelvű, képekkel és térképekkel gazdagon illusztrált könyv. A I. és III. kötet gerince sérült, viseltes. A borítók néhol kopottak, de belül alapvetően jó állapotban van. / W. Junker's Travels in Africa in german language. It illustrated with a lot of pictures and maps. The I. and III. spines are damaged and some wearing in the covers, but the inner things are okay.

16 000 HUF
43,24
47,06
Dr. Stefan Bolemann: Beschreibung der Kurorten und Sommerfrischen am Balatonsee.  Resultate der Wissenschaftlichen Erforschung des Balatonsees III. Band. Social-und Anthropogeofraphie des Balatonsees. IV. Teil. Mit IX Tafeln und 43 Textfiguren. [Dr. Bolemann István: A balatonparti fürdői és üdülőhelyek leírása. A Balaton Tudományos Tanulmányozásának Eredményei III. kötet. A Balaton környékének társadalmi és embertani földrajza. IV. rész. 9 térképpel és 43 szövegközti ábrával. ] Wien, 1900, Hölzel, 56 p.+9 t. Félbőr kötés. Német nyelven. Ritka! A gerince kopottas. / Half leather-binding, in german language. Rare! Description of spas and summer resorts on Lake Balaton. The spine is worn.
12229.

14 000 HUF
37,84
41,18
Az Osztrák - Magyar Monarchia írásban és képben. Rudolf trónörökös kezdeményezéséből és közreműködésével. I.-XXI. kötet. Teljes sorozat!  Bp. 1886-1901. M. Kir. Államnyomda. Teljes magyar nyelvű sorozat. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Egy kötet kötése hátoldalt kissé sérült, másik köteten apró kosz egyébként kívülről nagyon szép állapotú, egységes sorozat. Egészvászon kötésben.
12230.

300 000 HUF
810,81
882,35
Magyarország és Erdély képekben. Kiadják és szerkesztik Kubinyi Ferencz és Vahot Imre. III.-IV. köt. (egybekötve). Pest, 1854. Emich. 140 l. 11 t. (kőnyomat, fa- és rézmetszet - 2 tábla hiány!); 131 l. 10 t. (kőnyomat, fa- és rézmetszet 5 tábla hiány). Korabeli aranyozott egészvászon kötésben, a hiányokon kívül jó állapotban
12231.

24 000 HUF
64,86
70,59
Robertson, (William) Vilhelm -- amerikai históriája. Fordíttatott Tanárki János által. Második kötet. Pesten, 1809. Patzko Ferentz Jósef. VI+792 p. + 2 kihajtható térkép Korabeli, aranyozott félbőr kötésben. Tuboly László (1756-1828) költő, szabadkőműves, nyelvújító tulajdonosi névbejegyzésével, aláhúzásaival és jegyzeteivel.
12232.

20 000 HUF
54,05
58,82
Dr. Holub Emil: A Fokvárostól a masukulumbék országába. 1883-1887. I-II. kötet.; + A II. kötetben: És kivonat Hét év Dél-Afrikában c. műből. 1872-1879. Körülbelül 160 eredeti fametszettel és 2 térképpel.Budapest, 1890-1891. Ráth Mór, 499+VII+VIII+515 p.  Kiadói bordázott, aranyozott gerincű félbőr kötés, márványozott lapélekkel. A borítója kopott, és némileg sérült. De ezt leszámítva jó állapotban van.
12233.

Dr. Holub Emil: A Fokvárostól a masukulumbék országába. 1883-1887. I-II. kötet.; + A II. kötetben: És kivonat "Hét év Dél-Afrikában" c. műből. 1872-1879. Körülbelül 160 eredeti fametszettel és 2 térképpel.Budapest, 1890-1891. Ráth Mór, 499+VII+VIII+515 p. Kiadói bordázott, aranyozott gerincű félbőr kötés, márványozott lapélekkel. A borítója kopott, és némileg sérült. De ezt leszámítva jó állapotban van.

20 000 HUF
54,05
58,82

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Current item in the room
Catalogue number: