Number of items: 534

Závada Pál: Mielőtt elsötétül. A szerző, Závada Pál (1954- ) Kossuth- és József Attila-díjas író, szerkesztő, szociológus által dedikált példány. Élő irodalom sorozat. Pécs, 1996, Jelenkor, 235+(5) p. Kiadói papírkötés.
21515.

2 000 HUF

Kabos Ede: Por. Tárczák - drámai formák. Bp., 1895, Singer és Wolfner, 235+(5) p. Első kiadás. Aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.
21516.

1 400 HUF

Székely Júlia: Vándorévek. Liszt Ferenc élete. A szerző, Székely Júlia (1906-1986) író, zongoraművész által dedikált példány. Bp., 1966, Móra, 193+(3) p.+ 8 (fekete-fehér képek) t. Kiadói kartonált papírkötés.
21517.

2 000 HUF

Orosz László Wladimir: Tua maxima culpa. Miskolc, 2006, Norna Kiadó. Kiadói műbőr kötés, jó állapotban.  A Nagy Ágnes grafikus által illusztrált könyv fülszövege: "Egy vers annyiban autentikus, amennyiben megőrzött még valamit az ősi-mágikus költészet erejéből; ezen erő a nyelvi architektúra kaleidoszkópszerűen átfejlő kristály-formáiban ébred, egy olyan alkotói jelenlét által vezérelten, mely a Teremtés szakrális játékának analogonja. Mitikus képeim és reminiszcenciáim ? tudatállapotok. Ezért ne nyissanak csalóka, külső távlatokat; éppen ellenkezőleg: a sorsa elől egyre kétségbeesettebben menekülő embert varázstükrökként szembesítik Önmagával.? (Orosz László Wladimir.)  Orosz László Wladimir (1966-): író, költő, filozófus, hermetikus, asztrológus. "Több könyv és publikáció szerzője, a szinoptikus asztrológia elméletének megalkotója. 'Szivárványhídon át' című művében ezoterikus színelméletét mutatja be, az 'A Jelen és az Idő'-ben az asztrológiai kontextusban megjelenő Szabad Akarat és Determinizmus paradoxonát vizsgálja, de írt könyvet C. G. Jung komplex pszichológiájának spirituális vonatkozásairól is. Fontosnak tekinthetőek még azon tanulmányai is, melyek keretében szépirodalmi művek/életművek szellemi szintű értelmezését célozza meg (Komjáthy Jenő, Weöres Sándor, Ibsen Peer Gynt-je, Jack London)."
21518.

Orosz László Wladimir: Tua maxima culpa. Miskolc, 2006, Norna Kiadó. Kiadói műbőr kötés, jó állapotban.

A Nagy Ágnes grafikus által illusztrált könyv fülszövege: "Egy vers annyiban autentikus, amennyiben megőrzött még valamit az ősi-mágikus költészet erejéből; ezen erő a nyelvi architektúra kaleidoszkópszerűen átfejlő kristály-formáiban ébred, egy olyan alkotói jelenlét által vezérelten, mely a Teremtés szakrális játékának analogonja. Mitikus képeim és reminiszcenciáim ? tudatállapotok. Ezért ne nyissanak csalóka, külső távlatokat; éppen ellenkezőleg: a sorsa elől egyre kétségbeesettebben menekülő embert varázstükrökként szembesítik Önmagával.? (Orosz László Wladimir.)

Orosz László Wladimir (1966-): író, költő, filozófus, hermetikus, asztrológus. "Több könyv és publikáció szerzője, a szinoptikus asztrológia elméletének megalkotója. 'Szivárványhídon át' című művében ezoterikus színelméletét mutatja be, az 'A Jelen és az Idő'-ben az asztrológiai kontextusban megjelenő Szabad Akarat és Determinizmus paradoxonát vizsgálja, de írt könyvet C. G. Jung komplex pszichológiájának spirituális vonatkozásairól is. Fontosnak tekinthetőek még azon tanulmányai is, melyek keretében szépirodalmi művek/életművek szellemi szintű értelmezését célozza meg (Komjáthy Jenő, Weöres Sándor, Ibsen Peer Gynt-je, Jack London)."

2 000 HUF

Fagyöngy. 1937 Karácsony. 441. számozott példány, nyomtatott aláírásokkal. Kiadói halina kötés, jó állapotban, Mayer László ex librészével.
21519.

2 000 HUF

Moldova György: A beszélő disznó. Józsi rendszert vált. Mi, I. Viktor... Szatírák. A szerző, Moldova György (1934-2022) Kossuth-díjas író által dedikált példány! Szentendre, 2013, Urbis. Kiadói kartonált papírkötés.
21520.

1 800 HUF

Herczeg Ferenc: A Gyurkovics-leányok. Bp., 1893, Singer és Wolfner, 214+(10) p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé viseltes, kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
21521.

2 000 HUF

Tábori Kornél: Kalandos szerelem. Amerikai regény. Magyarra átdolgozta: - - . Bp., [1910], Magyar Kereskedelmi Közlöny, 136 p. Kiadói egészvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban.
21522.

2 000 HUF

Magyar Remekírók sorozat 3 kötete: Tompa Mihály munkái. Sajtó alá rend. és bevezetéssel ellátta: Lévay József. IV. köt. Népregék. Virágregék.; Báró Eötvös József munkáiból. Sajtó alá rend. és bevezetéssel ellátta: Voinovich Géza. I. köt. Szépirodalmi művek.; Kisfaludy Sándor munkái. Sajtó alá rend. és bevezetéssel ellátta: Heinrich Gusztáv. II. köt. Regék. Bp., 1905, Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott, szecessziós egészvászon sorozatkötés, Gottermayer-kötés, nagyrészt jó állapotban.
21523.

2 000 HUF

[Homérosz Iliásza és Ödüsszeiája, 2 kötet]: Homeros Iliasa. + Homeros Odysseiája. Az eredeti versmértékben ford.: Kemenes (Kempf) József. Remekírók Képes Könyvtára. Bp., 1902-1905, Lampel R., XVI+452 p.+ 12 t.; XVI+368 p.+ 16 t. Kiadói aranyozott, festett, szecessziós egészvászon-kötés, Leszik-kötés, nagyrészt jó állapotban.
21524.

2 000 HUF

Hunyady Sándor: Jancsi és Juliska. (Bp., 1939), Athenaeum, 219 p. A borító Fischer Ilona 'Filo' (1910-1986) munkája. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval és gerinccel.
21525.

2 000 HUF

Daudet, [Alphonse] Alfonz: A kis Izé. Egy gyermek története. Az ifjuság számára átdolgozott kiadás után franciából ford.: Borostyáni Nándor. Bp., 1883, Légrády, 276+(2) p. Első magyar kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, viseltes állapotban, kopottas, kissé foltos borítóval, sérült gerinccel, helyenként kissé foltos, sérült, kijáró lapokkal, az előzéklapon tulajdonosi névbélyegzéssel (Goldberger Antal).
21526.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF