Books: Military

Number of items: 68

Hankó Vilmos (szerk.): Universum. Évkönyv a család és ifjúság számára. VII. köt. (Háborús kötet.) Bp., 1916, Lampel R., IV+336 p. Oldalszámozáson kívül fekete-fehér képtáblákkal. Kiadói illusztrált egészvászon sorozatkötés, kissé viseltes, foltos borítóval, sérült gerinccel.
19842.

2 000 HUF

Magyar Sándor: Álmodni mertünk. Harc a levegőért sorozat. Bp., [1940], Révai, 233+(3) p. Oldalszámozáson kívül fekete-fehér képtáblákkal. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, belül a lapok nagyrészt jó állapotban. A mű szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott, fasiszta és szovjetellenes könyvek listáján.
19843.

2 000 HUF

Rakó József: A szabadságharc gyermekhősei. 1992, Magyar Honvédség Oktatási Kp. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
19844.

2 000 HUF

Hajnal István: A Batthyány-kormány külpolitikája. Bp., 1957, Akadémiai. Kiadói papírkötésben, 132p. Borítón kis sarokhiány.
19845.

2 000 HUF

Markó Árpád: Egy elfelejtett magyar író-katona. (Jakkó László huszárkapitány. 1781-1933). Bp. 1960. Akadémiai. 55 l. Értekezések a történeti tudományok köréből 18. Fűzve, kiadói borítékban. A mű 650 példányban jelent meg.
19846.

2 000 HUF

Gubacsi József: Fogságom története / Gubacsi József visszaemlékezései alapján írta Neszményiné Gubacsi Erzsébet. Magánkiadás, 2016. 58p.
19847.

2 000 HUF

Légoltalmi ismeretek Bp., 1937. M. kir. Orsz. Légvédelmi Parancsnokság kiadványa. 478p. Kiadói papírkötésben, borító elválik.
19848.

10 000 HUF

Artillerie-Unterricht für Unteroffiziere und Vormeister von Feldbatterien. 4. Auflage Wien, 1890. 387p, 21p, 34p, 3,2,7p. Korabeli sérült félvászon kötésben, ceruzás aláhúzásokkal
19849.

8 000 HUF

Alapkiképzés. Jelek és jelzések. Ideiglenes szabályzat a honvédség összes alakulatai számára. (2. füzet.) 1944. évi kiadás. Budapest, 1944. Magyar Királyi Honvédelmi Minisztérium - Stádium Sajtóvállalat Rt. 216 p. + 2 t. (kétoldalas) + 1 térkép (színes, kétoldalas). Oldalszámozáson belül szövegközti ábrákkal gazdagon illusztrált szakmunka a katonai vezénylés, katonai térképészet, tájékozódás és hírközlés témaköréből, a csapattestek, útakadályok, vezénylési mozdulatok, kürtjelzések jelrendszerével, a tengelyhatalmi és szövetséges hatalmi repülőgépek felségjelzéseinek színes ábráival (melyek közül különösen megdöbbentő a finn légierő felségjelzése). Fűzve, foltos kiadói borítóban.
19850.

7 000 HUF
18,97
21,88

Dell? Adami Géza, tarczali: Megváltás Szibériából. Kidolgozta: Vámosi Saáry Jenő. 1925 Budapest Stephaneum ny. 264p. + 37t. + 2 térképvázlat (1 kihajt.) Színes, illusztrált, kissé sérült, kiadói papírborítóban, egy lap kijár.
19851.

7 000 HUF
18,97
21,88

19852.

7 000 HUF
18,97
21,88

Julier Ferenc: A világháború magyar szemmel 1914-1918. A Magyar Szemle Könyvei VII. Bp., 1933, Magyar Szemle Társaság. 302p. 3 kihajtható melléklettel. Kiadói egészvászon kötés, volt könyvtári példány, jó állapotban, ex librissel
19853.

6 500 HUF
17,62
20,31

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF