A Magyar Nemzeti Bank közgyűlésének 1925-1928. évi rendes ülései. [Egy kötetben]. Bp., 1925-1928, Magyar Nemzeti Bank. Félvászon-kötésben, intézményi bélyegzőkkel. + XVIIieme reunion annuelle ordinaire de l'assemblee generale de la Banque Nationale de Hongrie le 3 fevrier 1941. Bp., 1941, Magyar Nemzeti Bank. Francia nyelven. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban, ázásnyomokkal.
Kiss József: Legendák a nagyapámról. [Versek.] A költő arczképével, rajzolta Vadász Miklós. Budapest, 1911. A Hét kiadása (Franklin-Társulat nyomdája). 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + 100 p. Első kiadás. Kiss József (1843-1921) "Legendák a nagyapámról" című életrajzi ciklusát a költő újabb költeményei követik. A munka 1926-ban, kibővítve újra megjelent a költő gyermekeinek kiadásában. Az utolsó két levél és a hátsó előzék fűzése meglazult. Aranyozott, illusztrált, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben (Gottermayer Nándor, Budapest). Jó példány.
Kiss József: Legendák a nagyapámról. Bp., 1911, a Hét kiadása, 1 (A költő arcképe, rajzolta Vadász Miklós) t. +100 p. Első kiadás! Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott borítóval, laza fűzéssel, hiányzó szennylapokkal.
Erdődi József: Mari nyelvi pillanatképek. (Dedikált.) (Budapest), 1978. (Akadémiai Nyomda). [305]-325 + [1] p. Egyetlen önálló kiadás. Dedikált: "Kornélnak, Szűz Mária ürügyén [...] tudja, én mivel szórakozom. D. auctoris, Josephus Sylvani / Silvani." Erdődi József (1908-1980) nyelvész, finnugrista, az 1970-es évek elejétől sokat tett az uralisztika nyugat-európai oktatásáért. (Különlenyomat a Nyelvtudományi közlemények 80. kötetének 2. számából.) Fűzve, kiadói borítóban.
Gaál Mózes: Balassa vitéz. Történeti elbeszélés. Mühlbeck Károly rajzaival. Filléres Könyvtár 48-50. köt. Bp., [1913], Singer és Wolfner, 127+(1) p. Harmadik kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé foltos, koszos borítóval.