Number of items: 432

Jókai Mór: Egy az Isten. Bp., 1966, Szépirodalmi. Egészvászon kötés, jó állapotban.
21567.

1 000 HUF

21568.

28 000 HUF
75,88
87,50

21569.

20 000 HUF
54,20
62,50

21570.

16 000 HUF
43,36
50,00

Tóth Béla: A magyar anekdotakincs. Thesaurus Anecdoton Hungarorum. I., III-VI. kötet. Gyűjtötte és magyarázza: - -. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., én., Singer és Wolfner, 4+399+1 p.; 4+398 p.; 388 p.;4+371 p.;4+376+4 p. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, festett lapélekkel, Wolfner-kötés, kopott borítókkal.
21571.

12 000 HUF

Kovács-Magyar András: A legnagyobb titok: az igazság. Bp., 2015, M-érték Kft., 520 p. Színes fotókkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
21572.

12 000 HUF

[Alkalmi nyomtatvány] Einkleidungsrede, als Das Hochgebohrne Fräulein Susanna Rosalia Gräfinn v. Nemes Den 18. Aprils 1773. zu Herrmannstadt in dem Kayserl. Königl. Theres. Ursuliner Frauenkloster den Schleyer empfieng, gehalten von einem Weltpriester. [Nagyszeben] Hermannstadt, 1773. Mit Barthischen Schriften. [16] p. Könyvészetileg ismeretlen nyomtatvány. Német nyelvű alkalmi nyomtatványunk az 1773. április 18-án, a nagyszebeni Orsolya-nővérek kolostorában elhangzott beiktatási beszédnek állít emléket, mely Nemes Zsuzsanna Rozália grófnő apácaruha-felvételi ünnepségén hangzott el. Fametszetű könyvdíszekkel illusztrált, két ív terjedelmű alkalmi nyomtatványunk oldalszámozást nem tartalmaz. VD18. 0.  Fűzés nélküli ívek, krúdában, négyrét hajtva. Körülvágatlan, jó példány. Rendkívül ritka.
21573.

[Alkalmi nyomtatvány] Einkleidungsrede, als Das Hochgebohrne Fräulein Susanna Rosalia Gräfinn v. Nemes Den 18. Aprils 1773. zu Herrmannstadt in dem Kayserl. Königl. Theres. Ursuliner Frauenkloster den Schleyer empfieng, gehalten von einem Weltpriester.
[Nagyszeben] Hermannstadt, 1773. Mit Barthischen Schriften. [16] p.
Könyvészetileg ismeretlen nyomtatvány. Német nyelvű alkalmi nyomtatványunk az 1773. április 18-án, a nagyszebeni Orsolya-nővérek kolostorában elhangzott beiktatási beszédnek állít emléket, mely Nemes Zsuzsanna Rozália grófnő apácaruha-felvételi ünnepségén hangzott el. Fametszetű könyvdíszekkel illusztrált, két ív terjedelmű alkalmi nyomtatványunk oldalszámozást nem tartalmaz.
VD18. 0.
Fűzés nélküli ívek, krúdában, négyrét hajtva. Körülvágatlan, jó példány. Rendkívül ritka.

11 000 HUF
29,81
34,38

21574.

10 000 HUF

[Tegnér, Esaias]: A Frithiof-monda Tegnér Ezsaiástól. Svéd eredetiből ford.: Győry Vilmos. Ekwall Kanut tizenkét fénynyomatu képével, szerző arczképével és számos szövegképpel. Bp., [1891], Athenaeum, 1 (címkép) t.+ 123+(1) p.+ 12 t. Szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói dekoratív, aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé viseltes, foltos borítóval, sérült gerinccel, helyenként foltos lapokkal.
21575.

8 000 HUF

A magyar irodalom története. Képes díszmunka két kötetben. Szerk.: Beöthy Zsolt. I-II. kötet. I. köt.: A legrégibb időktől Kisfaludy Károly felléptéig. II. köt.: Kisfaludy Károly felléptétől a kiegyezésig. Bp., 1899-1900, Athenaeum. Második kiadás. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér és színes illusztrációkkal, kihajtható mellékletekkel. Dúsan aranyozott félbőr kötés, néhány lap tetején vízfolttal.
21576.

6 000 HUF

21577.

8 000 HUF

Rákosi Jenő: Emlékezések. I-III. köt. Bp., [1927], Franklin-Társulat, 1 t.+ XIV+(2)+194 +(2) p.; 1 t.+ 2 sztl. lev.+ 186+(2) p.; 2 sztl. lev.+ 170+(2) p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
21578.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF