Antique

Number of items: 122

13 db emlékkanál, fém.
13300.

13 db emlékkanál, fém.

10 000 HUF

11 db emlékkanál, fém.
13301.

11 db emlékkanál, fém.

8 000 HUF

J. Wejtruba színházi távcső, sérült tokban, 11,5x10 cm
13302.

2 400 HUF

13303.

4 000 HUF

cca XVIII. sz. - XIX. sz. eleje, a Szent András-rend jelvényét (rendjelét) ábrázoló porcelán nyelű villa. Antik fém villa, fehér mázas porcelán nyéllel, amelyre kézzel a Szent András-rend jelvényének ábrázolását festették: egyik oldalon az Orosz Birodalom címerén megjelenő kétfejű sas, a másikon a keresztre feszített Szent András ábrázolásával. Korának megfelelő állapotban, fém része kissé rozsdás, a nyélen középen végigfutó törésvonallal, illetve egy kisebb repedéssel, jelzés nélkül, h: 20 cm.  Szent András-rend (Az Első Meghívott Apostol Szent András Rendje): Az Orosz Birodalom elsőként alapított, legmagasabb rendje; I. (Nagy) Péter orosz cár alapította 1698-ban, Szent András apostolnak, Oroszország védőszentjének szentelve. A kitüntetésnek csak egy osztálya volt, és kizárólag a legkiválóbb polgárok és katonák kaphatták meg. Maga az alapító, Nagy Péter csak 1703-ban vette át a rend jelvényét, így csak a rend hetedik lovagja lett.
13304.

cca XVIII. sz. - XIX. sz. eleje, a Szent András-rend jelvényét (rendjelét) ábrázoló porcelán nyelű villa. Antik fém villa, fehér mázas porcelán nyéllel, amelyre kézzel a Szent András-rend jelvényének ábrázolását festették: egyik oldalon az Orosz Birodalom címerén megjelenő kétfejű sas, a másikon a keresztre feszített Szent András ábrázolásával. Korának megfelelő állapotban, fém része kissé rozsdás, a nyélen középen végigfutó törésvonallal, illetve egy kisebb repedéssel, jelzés nélkül, h: 20 cm.

Szent András-rend (Az Első Meghívott Apostol Szent András Rendje): Az Orosz Birodalom elsőként alapított, legmagasabb rendje; I. (Nagy) Péter orosz cár alapította 1698-ban, Szent András apostolnak, Oroszország védőszentjének szentelve. A kitüntetésnek csak egy osztálya volt, és kizárólag a legkiválóbb polgárok és katonák kaphatták meg. Maga az alapító, Nagy Péter csak 1703-ban vette át a rend jelvényét, így csak a rend hetedik lovagja lett.

24 000 HUF
65,04
75,00

Antik ezüst (Ag) kínai ünnepi fiúsapka [Tiger hat] dísz. cca 19. sz. vége, jelzés nélkül, Shou Lao figurája, m: 5,5 cm, nettó: 18g /// A kínai hagyomány szerint a kínai fiúgyermekek az 5 éves korukra rendezett ünnepségen egy Tiger hat nevű sapkát kaptak, mely a rávarrt szimbólumokkal a gonosz erők elűzésére és az életerő, szerencse bevonzására volt hivatott. Egy ilyen sapka egyik dísze a jelen aukción szereplő Shou Lao figura.
13305.

20 000 HUF
54,20
62,50

12 db emlékkanál, fém.
13306.

12 db emlékkanál, fém.

10 000 HUF

13307.

20 000 HUF
54,20
62,50

13308.

30 000 HUF
81,30
93,75

Keleti réz tubákos fiola, klf kő berakásokkal, m: 6 cm
13309.

3 000 HUF

Percz János (1920-2000): Karék. Jelzés nélkül, benne gravírozással, d: 7 cm
13310.

24 000 HUF
65,04
75,00

Parfűmtartó, fém, kövek nélkül, láncon. 5 cm
13311.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF