https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Architecture, Art

Number of items: 430

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Augenschmaus vom Essen im Stilleben. Hrsg. von Ingried Brugger und Heike Eipeldauer. München,2010,Prestel, 245+3 p. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
1
19947.

Augenschmaus vom Essen im Stilleben. Hrsg. von Ingried Brugger und Heike Eipeldauer. München,2010,Prestel, 245+3 p. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.

 
Sold
Starting price:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Number of bids:
1
 
2010-2012 4 db Fischer árverési katalógus, XV-XIX. századi festészet, művészet témában. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
1
19948.

2010-2012 4 db Fischer árverési katalógus, XV-XIX. századi festészet, művészet témában. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Number of bids:
0
 
Franz Radziwill: Mythos Technik. Isensee, 2000., Oldenburg, 211 p. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés,
1
19949.

Franz Radziwill: Mythos Technik. Isensee, 2000., Oldenburg, 211 p. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés,

 
Sold
Starting price:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Number of bids:
9
 
Szentpály-Juhász Miklós: Szent István-terem. Találkozás a történelemmel. Bp., 2023, Hauszmann Alapítvány, 153+(5) p. Második, bővített kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés.
1
19950.

Szentpály-Juhász Miklós: Szent István-terem. Találkozás a történelemmel. Bp., 2023, Hauszmann Alapítvány, 153+(5) p. Második, bővített kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Number of bids:
0
 
Tápay-Szabó László:  Reformtörekvések az amerikai városkormányzásban. Budapest, (1940). Budapest székesfőváros házinyomdája. 35 + [1] p. Egyetlen önálló kiadás. Tápay-Szabó László (1874-1941) újságíró, író, művelődéstörténész. 1923-tól az Egyesült Államokban élt, a Columbia Egyetem magyar tanszékén tanított. 1930-ban tért haza és Szegeden tanított, illetve közíróként, művelődéstörténészként publikált. Társadalompolitikai kérdéseket boncoló tanulmánykötete az amerikai városok önkormányzatiságát, szegényügyét, közlekedésügyét, önszervező, vállalkozó hajlamát vizsgálja. Az olvasmányos, anekdotikus stílusban megírt esszékötet példaanyaga az Egyesült Államok számos vidékéről való: New York-i és kaliforniai, új-angliai, középnyugati és déli példák egyaránt szerepelnek a munkában. (Különlenyomat a Városi Szemle XXVI. évfolyamából.) Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban, jó példány.
1
19951.

Tápay-Szabó László: Reformtörekvések az amerikai városkormányzásban.
Budapest, (1940). Budapest székesfőváros házinyomdája. 35 + [1] p. Egyetlen önálló kiadás.
Tápay-Szabó László (1874-1941) újságíró, író, művelődéstörténész. 1923-tól az Egyesült Államokban élt, a Columbia Egyetem magyar tanszékén tanított. 1930-ban tért haza és Szegeden tanított, illetve közíróként, művelődéstörténészként publikált. Társadalompolitikai kérdéseket boncoló tanulmánykötete az amerikai városok önkormányzatiságát, szegényügyét, közlekedésügyét, önszervező, vállalkozó hajlamát vizsgálja. Az olvasmányos, anekdotikus stílusban megírt esszékötet példaanyaga az Egyesült Államok számos vidékéről való: New York-i és kaliforniai, új-angliai, középnyugati és déli példák egyaránt szerepelnek a munkában.
(Különlenyomat a Városi Szemle XXVI. évfolyamából.)
Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban, jó példány.

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Number of bids:
0
 
Zádor Anna - Rados Jenő: A klasszicizmus építészete Magyarországon. Az egyik szerző, Zádor Anna (1904-1995) Kossuth-díjas művészettörténész, egyetemi tanár által dedikált példány. Bp., 1943, MTA (Franklin-ny.), 428 p.+ 48 (fekete-fehér képek) t.+ 1 (kihajtható térkép) t. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes állapotban, kissé sérült, foltos borítóval, ázásnyomokkal, erősebben sérült, ragasztott kiadói papír védőborítóban.
1
19952.

Zádor Anna - Rados Jenő: A klasszicizmus építészete Magyarországon. Az egyik szerző, Zádor Anna (1904-1995) Kossuth-díjas művészettörténész, egyetemi tanár által dedikált példány. Bp., 1943, MTA (Franklin-ny.), 428 p.+ 48 (fekete-fehér képek) t.+ 1 (kihajtható térkép) t. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes állapotban, kissé sérült, foltos borítóval, ázásnyomokkal, erősebben sérült, ragasztott kiadói papír védőborítóban.

 
The item is not available
Starting price:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Number of bids:
0
 
Eric Arrouas - Jacques Almira: Double Page Photos - Le Carnaval De Venise. Párizs, 1984, SNEP, fotókönyv, kiadói papírkötés.
1
19953.

Eric Arrouas - Jacques Almira: Double Page Photos - Le Carnaval De Venise. Párizs, 1984, SNEP, fotókönyv, kiadói papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Number of bids:
0
 
Bonnard. München, 1994,Hirmer, 347+1 p. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
1
19954.

Bonnard. München, 1994,Hirmer, 347+1 p. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.

 
Sold
Starting price:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Number of bids:
6
 
Vizsolyi János szobrászművész 3 db dedikált katalógusa: Zemlényi Györgyi (szerk.): Vizsolyi János szobrászművész. 50 év. Bp., 2009, KM-Pharmamédia, 96 p. Kiadói kartonált papírkötés. + Vizsolyi János. H.n., 1995, magánkiadás. Kiadói papírkötés. + Vizsolyi János. H.n., 2003, magánkiadás. Kiadói tűzött papírkötés. Mindhárom a művész által dedikált példány.
1
19955.

Vizsolyi János szobrászművész 3 db dedikált katalógusa: Zemlényi Györgyi (szerk.): Vizsolyi János szobrászművész. 50 év. Bp., 2009, KM-Pharmamédia, 96 p. Kiadói kartonált papírkötés. + Vizsolyi János. H.n., 1995, magánkiadás. Kiadói papírkötés. + Vizsolyi János. H.n., 2003, magánkiadás. Kiadói tűzött papírkötés. Mindhárom a művész által dedikált példány.

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Number of bids:
0
 
Wilhelm Morgner 1891-1917. Gemälde, Zeichnungen, Druckgraphik. Hrsg. von Klkaus Bussmann. Stuttgart, 1991., Gerd Hatje, 285 p. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
1
19956.

Wilhelm Morgner 1891-1917. Gemälde, Zeichnungen, Druckgraphik. Hrsg. von Klkaus Bussmann. Stuttgart, 1991., Gerd Hatje, 285 p. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Number of bids:
0
 
August Macke: "Durchfreuen der Natur." Gemälde, Zeichnungen und Aquarelle. Hrsg. Andrea Firmenich. München, 2006, Prestel, 200 p. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
1
19957.

August Macke: "Durchfreuen der Natur." Gemälde, Zeichnungen und Aquarelle. Hrsg. Andrea Firmenich. München, 2006, Prestel, 200 p. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Number of bids:
0
 
Nagybánya. Nagybányai festészet a neósok fellépésétől 1944-ig. Szerk.: Jurecskó László, Kishonthy Zsolt. Miskolc, 1992., MissonArt Galéria. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált, többek közt Boromisza Tibor, Tihanyi Lajos, Ziffer Sándor, Patkó Károly, Czóbel Béla, Czigány Dezső, Kádár Béla, Perlrott Csaba Vilmos, Galimberti Sándor, Kmetty János, Jándi Dávid, Nagy Oszkár műveinek reprodukcióival. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
1
19958.

Nagybánya. Nagybányai festészet a neósok fellépésétől 1944-ig. Szerk.: Jurecskó László, Kishonthy Zsolt. Miskolc, 1992., MissonArt Galéria. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált, többek közt Boromisza Tibor, Tihanyi Lajos, Ziffer Sándor, Patkó Károly, Czóbel Béla, Czigány Dezső, Kádár Béla, Perlrott Csaba Vilmos, Galimberti Sándor, Kmetty János, Jándi Dávid, Nagy Oszkár műveinek reprodukcióival. Kiadói papírkötés, jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Number of bids:
0
 

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Auction house

  • Address: 16 Andrássy St, Budapest 1061 Hungary
  • Mailing Address: P.O. Box No. 979. Budapest 1244
  • Phone: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Opening hours:
  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Gallery

© 2011-2025 Darabanth Auction House Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/terms-and-conditions-faq
darabanth.com
H
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment