Books: Gastronomy and Gardening

Number of items: 53

Hensch Árpád: Mezőgazdasági Üzemtan. II. köt.: Mezőgazdasági becslés és előszámítástan. Magyar-Óvár 1902 Czéh Sándor. VIII+246 p. Első kiadás. Korabeli félvászon kötésben
20129.

2 000 HUF
11

Jablonowski József: A gyümölcskert védelme az élősködők ellen. Bp., 1913, Országos Magyar Gazdasági Egyesület ("Pátria"-ny.), 160 p. Egyetlen kiadás. Szövegközti ábrákkal illusztrálva. Tűzve, borító nélkül, néhány kissé foltos lappal.
20130.

2 000 HUF

Bogyósgyümölcsűek termesztése. Gazdasszonykörök számára. Szerk.: Surányi Éva. (Bp.), 1959, Magyar Nők Országos Tanácsa, 109+(3) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval.
20131.

2 000 HUF

Czifray István szakács mester magyar nemzeti szakácskönyve. Bp., 1985, Állami Könyvterjesztő Vállalat. Reprint kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval.
20132.

2 000 HUF

Földes Jenő - Ravasz László: Cukrászat. Bp., 1961, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó, 589 p.+ 30 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói egészvászon-kötés, néhány kissé foltos lappal, kissé koszos, kissé sérült műanyag védőborítóban. Megjelent 4100 példányban.
20133.

2 000 HUF

Szabó Lajos: A gyümölcsfák táplálása. Bp., 1934, Stádium, 24 p. 2. kiadás. Borító nélküli példány, szakadt, foltos lapokkal.
20134.

1 600 HUF

Korponay Gyula: A téligyümölcs eltartása. Gyümölcseltartók ismertetése tervekkel, műszaki leírással. Bp., 1936, Gyümölcstermelők Országos Szövetsége (Sylvester-ny.), 26+(6) p. Egyetlen kiadás. Kiadói tűzött papírkötés.
20135.

1 800 HUF

Vendéglátás tétel 5 kötet: Gundel Ferenc Felszolgálói ismeretek I-III. köt. (A vendéglátóipari szakmunkásképzés számára.) Komplett sorozat! Bp., 1967. Közgazdasági, komplett sorozat; Turós Emil: Ételismeret. Bp., Közgazdasági; Vendéglátóipari technológia. Kiadói papírkötésben, minimális kopással
20136.

2 600 HUF
7,05

Klein, Ludwig: Nutzpflanzen der Landwirtschaft und des Gartenbaues. + Unsere Sumpf- und Wasserpflanzen. (2 kötet). Sammlung naturwissenschaftlicher Taschenbücher. Heidelberg, [1909-1919], Carl Winter's Universitätsbuchhandlung, 109 p.+ 100 (színes) t.; XXVIII+101+(1) p.+ 96 (színes) t. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban.
20138.

3 000 HUF

Dr. Oetker-receptek. Bp., én., Dr. Oetker, 63 p. Kiadói papírkötés, a borítón bejegyzésekkel.
20139.

1 800 HUF

Fülöp Margit:  Mindenki szakácskönyve. Összeállította: Fülöp Margit. Felülbírálta: Pataki Mária és Turós Emil. Budapest, 1955. Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó (Budapesti Szikra Nyomda). 227 + [1] p. Első kiadás. Az elsősorban cukrászati szakíróként ismert Fülöp Margit "Mindenki szakácskönyve" címmel először 1949-ben adott ki szakmunkát. Új kiadású, alaposan átdolgozott kötetünk a szakácskönyvek túlnyomó többségével szemben nem alapanyagok, hanem a hónapok rendje szerint sorolja a recepteket, a dolgozó nő pénztárcájának kímélése végett. Fűzve, Rudas Klára által tervezett, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban. Jó példány.
20140.

Fülöp Margit: Mindenki szakácskönyve. Összeállította: Fülöp Margit. Felülbírálta: Pataki Mária és Turós Emil.
Budapest, 1955. Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó (Budapesti Szikra Nyomda). 227 + [1] p. Első kiadás.
Az elsősorban cukrászati szakíróként ismert Fülöp Margit "Mindenki szakácskönyve" címmel először 1949-ben adott ki szakmunkát. Új kiadású, alaposan átdolgozott kötetünk a szakácskönyvek túlnyomó többségével szemben nem alapanyagok, hanem a hónapok rendje szerint sorolja a recepteket, a dolgozó nő pénztárcájának kímélése végett.
Fűzve, Rudas Klára által tervezett, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban. Jó példány.

2 400 HUF

20141.

2 200 HUF
5,96
6,88

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF