https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Other rarities

Number of items: 381

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Páskuj Lajos költeményei. Szatmár, 1888, Molnár János, 150+3 p. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé kopott borítóval.   Jakabffy Lajos (1866-1940) mérnök, Szeged város műszaki tanácsosa, a település főmérnöke névbélyegzésével.
1
20874.

Páskuj Lajos költeményei. Szatmár, 1888, Molnár János, 150+3 p. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé kopott borítóval. Jakabffy Lajos (1866-1940) mérnök, Szeged város műszaki tanácsosa, a település főmérnöke névbélyegzésével.

 
Sold
Starting price:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Number of bids:
4
 
2 db pedagógiai témájú kiadvány: Dr. Hóman Bálint: Utasítás a közoktatásügyi igazgatásról szóló 1935: VI. törvénycikk végrehajtására. Bp., [1936], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 116 p. Kiadói egészvászon-kötés. + Tanterv és útmutatások a nyolcosztályos népiskola számára. III. köt.: Általános útmutatások. Bp., 1941, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 182 p.+ 20 (kihajtható mellékletek) t. Kiadói félvászon-kötés, minimálisan sérült gerinccel.
1
20875.

2 db pedagógiai témájú kiadvány: Dr. Hóman Bálint: Utasítás a közoktatásügyi igazgatásról szóló 1935: VI. törvénycikk végrehajtására. Bp., [1936], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 116 p. Kiadói egészvászon-kötés. + Tanterv és útmutatások a nyolcosztályos népiskola számára. III. köt.: Általános útmutatások. Bp., 1941, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 182 p.+ 20 (kihajtható mellékletek) t. Kiadói félvászon-kötés, minimálisan sérült gerinccel.

 
The item is not available
Starting price:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Number of bids:
0
 
Párnadal. Kitagava Utamaro munkái. Bp., 1998., Terebess. Erotikus nyomatok reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, újszerű állapotban.
1
20876.

Párnadal. Kitagava Utamaro munkái. Bp., 1998., Terebess. Erotikus nyomatok reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, újszerű állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
5 000 HUF
13,55
EUR
,
15,63
USD
Number of bids:
0
 
Antológia Ady Endre verseiből. Összeáll.: Szabó Lőrinc. Bp., én.,Athenaeum, 264 p. Aranyozott egészvászon-kötés, 1932-es ajándékozási sorokkal, jó állapotban.
1
20877.

Antológia Ady Endre verseiből. Összeáll.: Szabó Lőrinc. Bp., én.,Athenaeum, 264 p. Aranyozott egészvászon-kötés, 1932-es ajándékozási sorokkal, jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
6 000 HUF
16,26
EUR
,
18,75
USD
Number of bids:
0
 
Saubin, Béatrice:  A próbatétel. Halálos ítélet Malajziában. Fordította Röhrig Eszter. (Dedikált.) Budapest, 1994. Európa Könyvkiadó (Dürer Nyomda). 351 + [1] p. Egyetlen magyar kiadás. Dedikált: ,,Pour dr. Lendvay Béla. >>L''Épreuve
1
20878.

Saubin, Béatrice: A próbatétel. Halálos ítélet Malajziában. Fordította Röhrig Eszter. (Dedikált.) Budapest, 1994. Európa Könyvkiadó (Dürer Nyomda). 351 + [1] p. Egyetlen magyar kiadás. Dedikált: ,,Pour dr. Lendvay Béla. >>L''Épreuve

 
Sold
Starting price:
3 800 HUF
10,30
EUR
,
11,88
USD
Number of bids:
2
 
Kende Péter:  A Viktor. (Kétszeresen dedikált.) Budapest, [2001]. KendeArt Kft. [ny. n.] 318 + [2] p. Dedikált: ,,Szeretettel: Kende Péter", valamint ,,Barátsággal dr. Lendvay Bélának. 2002. május 12. [olvashatatlan aláírás]". Kende Péter (sz. 1952) budapesti KISZ-vezető, sajtóvállalati jogtanácsos, szociológus, közíró egyedi nézőpontú Orbán-életrajza a 2002-es országgyűlési választások alakulásának egyik fontos tényezője volt. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban.
1
20879.

Kende Péter: A Viktor. (Kétszeresen dedikált.) Budapest, [2001]. KendeArt Kft. [ny. n.] 318 + [2] p. Dedikált: ,,Szeretettel: Kende Péter", valamint ,,Barátsággal dr. Lendvay Bélának. 2002. május 12. [olvashatatlan aláírás]". Kende Péter (sz. 1952) budapesti KISZ-vezető, sajtóvállalati jogtanácsos, szociológus, közíró egyedi nézőpontú Orbán-életrajza a 2002-es országgyűlési választások alakulásának egyik fontos tényezője volt. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban.

 
Sold
Starting price:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Number of bids:
1
 
Kiss József:  Legendák a nagyapámról. Második, teljes kiadás. (Számozott.) Budapest, 1926. Kiss József gyermekei (Pesti Lloyd-Társulat ny.) 93 (helyesen 95) + [1] p. Kolofon: ,,E könyv második kiadásából finom merített papíron 500 számozott példány is készült. [Ez a] 399. sz[ámú példány]." Keretdíszes oldalakkal. Néhány oldalon apró foltosság, az első kötéstáblán régi tulajdonosi bejegyzés. Példányunk utolsó ívének négy levele kétszer szerepel, négy levele hiányzik. Aranyozott, enyhén foltos kiadói félvászon kötésben.
1
20880.

Kiss József: Legendák a nagyapámról. Második, teljes kiadás. (Számozott.) Budapest, 1926. Kiss József gyermekei (Pesti Lloyd-Társulat ny.) 93 (helyesen 95) + [1] p. Kolofon: ,,E könyv második kiadásából finom merített papíron 500 számozott példány is készült. [Ez a] 399. sz[ámú példány]." Keretdíszes oldalakkal. Néhány oldalon apró foltosság, az első kötéstáblán régi tulajdonosi bejegyzés. Példányunk utolsó ívének négy levele kétszer szerepel, négy levele hiányzik. Aranyozott, enyhén foltos kiadói félvászon kötésben.

 
The item is not available
Starting price:
1 800 HUF
4,88
EUR
,
5,63
USD
Number of bids:
0
 
Berend Miklósné:  Hadiárvák. Regény. (Aláírt.) (Budapest, 1938). Nova Irodalmi Intézet (Sárik-nyomda, Cegléd). 288 p. Egyetlen kiadás. A címoldalon az író saját kezű aláírása. Berend Miklósné született Kilényi Júlia (1881-1956) író, műfordító, a Nova Irodalmi Intézet szorgos lektűríróinak egyike. A két világháború közötti nemzedék társadalomrajzának igényével megfogalmazott regény olykor melodramatikus fordulatokat vesz. Néhány oldalon apró, halvány foltosság. Aranyozott, gerincén enyhén sérült, enyhén kopott, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben (Tóth László, Budapest), az oldalsó lapszéleken apró foltosság.
1
20881.

Berend Miklósné: Hadiárvák. Regény. (Aláírt.) (Budapest, 1938). Nova Irodalmi Intézet (Sárik-nyomda, Cegléd). 288 p. Egyetlen kiadás. A címoldalon az író saját kezű aláírása. Berend Miklósné született Kilényi Júlia (1881-1956) író, műfordító, a Nova Irodalmi Intézet szorgos lektűríróinak egyike. A két világháború közötti nemzedék társadalomrajzának igényével megfogalmazott regény olykor melodramatikus fordulatokat vesz. Néhány oldalon apró, halvány foltosság. Aranyozott, gerincén enyhén sérült, enyhén kopott, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben (Tóth László, Budapest), az oldalsó lapszéleken apró foltosság.

 
The item is not available
Starting price:
1 800 HUF
4,88
EUR
,
5,63
USD
Number of bids:
0
 
Szarka István 6 műve: Nem lettél tengerész, Virágöböl, A bíbor oroszlán, Szender a holdudvarban, Talán a repülés, Balzsamos sebek csorognak. Mind a szerző, Szarka István költő által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1993-2007, Szerzői - Zrínyi - Curiosa Nova - Hungarovox. Kiadói papírkötések, egy sérült gerinccel.
1
20882.

Szarka István 6 műve: Nem lettél tengerész, Virágöböl, A bíbor oroszlán, Szender a holdudvarban, Talán a repülés, Balzsamos sebek csorognak. Mind a szerző, Szarka István költő által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1993-2007, Szerzői - Zrínyi - Curiosa Nova - Hungarovox. Kiadói papírkötések, egy sérült gerinccel.

 
Sold
Starting price:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Number of bids:
1
 
Széles Klára: Szeged - Kolozsvár 1955-1992. Kortársi szemle az erdélyi irodalomról. A szerző, Széles Klára (1936-) irodalomtörténész, kritikus által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp.,1993, Pesti Szalon. Kiadói papírkötés, foltos.
1
20883.

Széles Klára: Szeged - Kolozsvár 1955-1992. Kortársi szemle az erdélyi irodalomról. A szerző, Széles Klára (1936-) irodalomtörténész, kritikus által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp.,1993, Pesti Szalon. Kiadói papírkötés, foltos.

 
The item is not available
Starting price:
1 400 HUF
3,79
EUR
,
4,38
USD
Number of bids:
0
 
Kocsis L. Mihály: Durcás Fleto királysága, avagy Market Place utazásai Kátyúföldön. A szerző, Kocsis L. Mihály (1943 - ) író, újságíró által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 2009., Kairosz. Kiadói papírkötés.
1
20884.

Kocsis L. Mihály: Durcás Fleto királysága, avagy Market Place utazásai Kátyúföldön. A szerző, Kocsis L. Mihály (1943 - ) író, újságíró által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 2009., Kairosz. Kiadói papírkötés.

 
Sold
Starting price:
1 400 HUF
3,79
EUR
,
4,38
USD
Number of bids:
1
 
Györgyey Klára: Szerelmetes szurkapiszka. Kritikák, esszék, tanulmányok (1985-1995.) A szerző, Györgyey Klára (1936-2010) amerikai magyar író, műfordító, kritikus által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Bp.,1997, Széphalom Könyvműhely. Kiadói papírkötés.
1
20885.

Györgyey Klára: Szerelmetes szurkapiszka. Kritikák, esszék, tanulmányok (1985-1995.) A szerző, Györgyey Klára (1936-2010) amerikai magyar író, műfordító, kritikus által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Bp.,1997, Széphalom Könyvműhely. Kiadói papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
1 400 HUF
3,79
EUR
,
4,38
USD
Number of bids:
0
 

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Auction house

  • Address: 16 Andrássy St, Budapest 1061 Hungary
  • Mailing Address: P.O. Box No. 979. Budapest 1244
  • Phone: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Opening hours:
  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Gallery

© 2011-2025 Darabanth Auction House Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/terms-and-conditions-faq
darabanth.com
H
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment