Books: History

Number of items: 54

Érszeki Márk Aurél (szerk.): Szent Gellért, Velence és Magyarország. Magyar-olasz kétnyelvű kiadás. 68/500 pld. számozott példány. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19207.

5 000 HUF

Horváth János: Az 1972223 I. II. III. törvényczikkek által elfogadott Pragmatica sanctio lényege és annak helyzete a magyar közjogban. Bp., 1898. Franklin. 115p.   Horváth János: Az 1867. évi kiegyezés. Bp., 1895. Dobrowsky és Franke. XXI 187p.   Horváth János: Kossuth Lajos mint Pestmegye követe és mint minister a 67-es kiegyezés és a függetlenségi párt 37p.   Horváth János: Az októberi diplomától a koronázásig. Bp., 1903. Dobrowsky és Franke. XXXIV., 111p. Egybe kötve, Korabeli aranyozott félvászon kötésben
19208.

  • Horváth János: Az 1972223 I. II. III. törvényczikkek által elfogadott Pragmatica sanctio lényege és annak helyzete a magyar közjogban. Bp., 1898. Franklin. 115p.
  • Horváth János: Az 1867. évi kiegyezés. Bp., 1895. Dobrowsky és Franke. XXI 187p.
  • Horváth János: Kossuth Lajos mint Pestmegye követe és mint minister a 67-es kiegyezés és a függetlenségi párt 37p.
  • Horváth János: Az októberi diplomától a koronázásig. Bp., 1903. Dobrowsky és Franke. XXXIV., 111p. Egybe kötve, Korabeli aranyozott félvászon kötésben

6 000 HUF

Anatole France: Jacques Tournebroche vagyis Nyársforgató Jakab meséi. "A kötetet magyarra fordította s a könyvdíszítés munkáját ötleteivel támogatta és irányította Keleti Arthur. A színes illusztrációkat a rajzolás kitűnő mestere Hincz Gyula készítette. A könyvet tipografizálta, a színes képek nyomtatási munkáját vezette s a színező linóleumdúcokat metszette Tevan Andor." A könyv tipográfusa, a kiadó vezetője Tevan Andor (1889-1955) nyomdász, könyvművész, könyvkiadó, nyomdászati író által DEDIKÁLT példány.  Békéscsaba, 1948, Tevan, 126+6 p. Kiadói félvászon-kötés, Kner Erzsébet-kötés, kissé sérült kiadói illusztrált papír védőborítóban, de egyébként jó állapotban.
19209.

Anatole France: Jacques Tournebroche vagyis Nyársforgató Jakab meséi. "A kötetet magyarra fordította s a könyvdíszítés munkáját ötleteivel támogatta és irányította Keleti Arthur. A színes illusztrációkat a rajzolás kitűnő mestere Hincz Gyula készítette. A könyvet tipografizálta, a színes képek nyomtatási munkáját vezette s a színező linóleumdúcokat metszette Tevan Andor."
A könyv tipográfusa, a kiadó vezetője Tevan Andor (1889-1955) nyomdász, könyvművész, könyvkiadó, nyomdászati író által DEDIKÁLT példány.
Békéscsaba, 1948, Tevan, 126+6 p. Kiadói félvászon-kötés, Kner Erzsébet-kötés, kissé sérült kiadói illusztrált papír védőborítóban, de egyébként jó állapotban.

5 000 HUF

Marx, [Karl]: A zsidókérdés. Előszót írták Újvári László és Imre. Bevezető tanulmányt írta Franz Mehring. Bp.,1934., "Phönix", (Viktória-ny.), 64 p. Átkötött papírkötés, az elülső illusztrált papírborítót felhasználták, jó állapotban.
19210.

5 000 HUF

Bakonyi Kálmán: A magyar szabadkőművesek igazsága I. füzet. Unicus! Bp., 1927., Biró Miklós, 47 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval. Ritka!
19211.

5 000 HUF

Ernesto Milá: Nácizmus és ezoterizmus. Bp., 2000. Stella Maris, 188p. Kiadói papírkötésben
19212.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF