Books: History

Number of items: 54

Pulszky, [Ferenc] Franz: Antwort auf Ludwig Kossuth's offenen Brief an Franz Deák. Pest, 1867, Gyurian und Gebrüder Deutsch-ny., 8 p. Német nyelven. Fűzés nélkül, kissé foltos, középen hajtásnyommal.  Pulszky Ferenc (1814-1897) politikus, államtitkár válasza Kossuth Lajos Deák Ferenchez írt, Cassandra-levél néven híressé vált nyílt levelére, amelyben a korábban Kossuth feltétlen hívének számító Pulszky Kossuthtal szembeszállva a kiegyezés mellett foglal állást. Ritka!
19183.

Pulszky, [Ferenc] Franz: Antwort auf Ludwig Kossuth's offenen Brief an Franz Deák. Pest, 1867, Gyurian und Gebrüder Deutsch-ny., 8 p. Német nyelven. Fűzés nélkül, kissé foltos, középen hajtásnyommal.

Pulszky Ferenc (1814-1897) politikus, államtitkár válasza Kossuth Lajos Deák Ferenchez írt, Cassandra-levél néven híressé vált nyílt levelére, amelyben a korábban Kossuth feltétlen hívének számító Pulszky Kossuthtal szembeszállva a kiegyezés mellett foglal állást. Ritka!

15 000 HUF
40,65
46,88

Somogyi István: A szabadkőmívesség igazi arca. I-II. köt. I. köt.: A szabadkőmívesség felelőssége Trianonért. II. köt. A földalatti Magyarország. Bp., 1929, Apostol Nyomda, 183 p.; 211+1 p. Első kiadás. A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján. Kiadói papírkötések, kissé foltos, kissé kopott borítókkal. Ritka!
19184.

12 000 HUF
32

Farkas István: A ködbeborult Anglia. Bp., 1940., Budai Bernwallner József, 50 p. Kiadói papírkötés, foltos elülső borítóval és címlappal.
19185.

12 000 HUF

Fraknói Vilmos - Fógel József - Gulyás Pál - Hoffmann Edith: Bibliotheca Corvina. Mátyás király budai könyvtára. Bp., 1927, Szent István Akadémia, 171 p. Számozott (94./200) példány. Egészoldalas, fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötésben, gerincen kis sérüléssel
19186.

12 000 HUF

Ford, Henry: "A nemzetközi zsidó" című könyve. Bp.,1926, Stádium, 246;+ [247]-451+5 p. 1., magyar nyelvű kiadás! Javított gerincű és kötésű kiadói egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval.
19187.

12 000 HUF

Henszlmann Imre: A székes-fehérvári ásatások eredménye. Pest, 1864, Heckenast Gusztáv, (Landerer és Heckenast-ny.), [6]+226 p.+9 t. Szövegközti fametszetű ábrákkal gazdagon illusztrált. Átkötött aranyozott modern félvászon-kötés, bekötött elülső papírborítóval, foltos lapokkal, a címlapon és az előzéklapon kis sérüléssel.
19188.

5 500 HUF
14,91
17,19

Tóth József:  Szent Istvánnak a' magyarok első királlyának dicsérete mellyet Bétsben a' t. p. kapuczinusok templomában kisaszszony havának 24ik napján 1823dik esztendőben hirdetett Tóth Jósef. Bétsben, 1823. Pichler Antal betüivel. 24 p. Egyetlen kiadás. Tóth József (1786-1864) győri kanonok, a győri papnevelőház aligazgatója. Katolikus szellemiségű adhortációja Szent Istvánt elsősorban egyházalapítóként méltatja. Az oldalakon enyhe rozsdafolt, az alsó sarokban kisebb foltossággal. Példányunk fűzése kissé meglazult, egyes levelek kijárnak a kötetből. Az első borítófedélen katalógusjelzések. Fűzve, keretdíszes, enyhén sérült, foltos kiadói borítóban.
19189.

Tóth József: Szent Istvánnak a' magyarok első királlyának dicsérete mellyet Bétsben a' t. p. kapuczinusok templomában kisaszszony havának 24ik napján 1823dik esztendőben hirdetett Tóth Jósef.
Bétsben, 1823. Pichler Antal betüivel. 24 p. Egyetlen kiadás.
Tóth József (1786-1864) győri kanonok, a győri papnevelőház aligazgatója. Katolikus szellemiségű adhortációja Szent Istvánt elsősorban egyházalapítóként méltatja.
Az oldalakon enyhe rozsdafolt, az alsó sarokban kisebb foltossággal. Példányunk fűzése kissé meglazult, egyes levelek kijárnak a kötetből. Az első borítófedélen katalógusjelzések.
Fűzve, keretdíszes, enyhén sérült, foltos kiadói borítóban.

12 000 HUF

Kisbán Emil: A magyar pálosrend története 1-2. köt. 1. köt.: (1225-1711.) 2. köt.: (1711-1786.) Bp., 1938-1940. Pálos Kolostor, (Újpest, "Grafika"-ny., Pécs, Dunántúl Pécsi Egyetemi-ny.), 361 + [4] p. + 1 t. p.; 478 p. + 1(kihajtható térkép) t. Kiadói papírkötések, a 2. kötet kissé foltos borítóval, laza fűzéssel, a 434-447 oldalak között kijáró lapokkal.
19190.

12 000 HUF

Móricz János: Gyökereink Égben és a Földön. Dokumentumok Amerika őstörténetéről. - - hagyatékából. hn., 2013, Pilisi Szent Margit Alapítvány, 2+116+1 p. Kiadói papírkötés.
19191.

8 000 HUF

Kövér, Gustave: Histoire d'une trahison. Le calvaire des minorités nationales et la Societé des Nations. A szerző, Kövér Gusztáv (1898-1978) országgyűlési képviselő, mérnök, pilóta, földbirtokos által DEDIKÁLT példány. Genéve [Genf], 1939, Bureau Central des Minorités, 211 p. Francia nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, néhány bejelöléssel és aláhúzással.
19192.

10 000 HUF

Steven Runciman: A keresztes hadjáratok története. Ford.: Bánki Vera, Nagy Mónika Zsuzsanna. Szerk.: Veszprémy László. Bp.,1999, Osiris, 1084 p. + 4 (Uralkodóházak leszármazási táblái) t. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
19193.

10 000 HUF

Wathay Ferencz: Régiségbuvár. I. köt. 2. füzet. Kiadta Ponori Thewrewk József. Wathay Ferencz prosaművei. Pozsonyban, 1838, Schmid Antal, 1 (Végvezekényi báró Baldácci Antal arczképe, litográfia) t.+8+79+1 p. A mű két kötetben teljes. Wathay Ferenc (1568-1609 után) katona, török fogoly, festő és naplóíró. 1602-ben hadnagyként Székesfehérvárra vezénylik, ahol megsebesül, és török fogságba esik. Innen Budára viszik, azután Belgrádba, ahonnan 1603-ban megszökik. Bujdosása és a Dunán átkelése után Karánsebes környékén a rácok elfogják, és Temesvárra viszik. Innen ismét megszökik, de Lippa környékén a törökök újra elfogják, és egyenesen Konstantinápolyba szállítják. Itt fejezi be kalandos emlékiratait 1605-ben. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal.
19194.

10 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF