Autós Peti és barátja a soffőr. Ford.: Nyilas Jenő. Byssz Róbert rajzaival. Bp., [1934], Révai, 89+(3) p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé viseltes, foltos borítóval, tulajdonosi bejegyzéssel.
Cooper, J. F.: Lederstrumpf-Erzählungen. Der Wildtöter. Der Letzte der Mohikaner. Für die Jugend bearbeitet von E Reichenbach. Nürnberg, é.n. (1900 k.), Theo Stroefer Kunstverlag. Német nyelven. 196+192 p. (egy kötetben). 4 színes és 21 fekete-fehér illusztrációval. Kiadói illusztrált szecessziós egészvászon kötés, gerincen apró szakadással, kissé foltos borítóval, foxing foltos lapokkal, kissé laza kötéssel, előzéklapon korabeli magyar ny. ajándékozási sorokkal.
Cooper, J. F.: Lederstrumpf-Erzählungen. Der Pfadfinder. Der Lederstrumpf. Für die Jugend bearbeitet von E Reichenbach. Nürnberg, é.n. (1900 k.), Theo Stroefer Kunstverlag. Német nyelven. 192+192 p. (egy kötetben). 4 színes és 21 fekete-fehér illusztrációval. Kiadói illusztrált szecessziós egészvászon kötés, gerincen apró szakadásokkal, kissé kopott borítóval, foxing foltos lapokkal, előzéklapon korabeli magyar ny. ajándékozási sorokkal.
Takáts György: Összefoglaló tételek a világtörténelemből. Budapest, 1922. Magyar Jövő Ifjúsági Irodalmi Rt. (Arany János ny. rt.) 47 + [5] p. Egyetlen kiadás. A markáns nézőpontból megírt rövid munka 25 tételben dolgozza a világtörténelem eseményeit, fejlődésközpontú, nyugati nézőpontja kiváltképpen a hűbériség, a keresztes háborúk és a középkori városi élet fejezeteinek idealizált leírásaiban érvényesül, az újkor reformációját, a francia forradalom kérdését, valamint az angol és orosz világhatalom kifejlődésének történetét mértéktartóan elemzi, a világháború kitörése mögött pedig gazdasági okokat, a központi hatalmak összeomlása mögött pedig a globális gazdasági erőfölény nyomását feltételezi. A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés. (A Zászlónk diákkönyvtára, 43. szám.) Fűzve, illusztrált, javított gerincű kiadói borítóban.
7 db füzet - Húsvéti készülődés, Ki a győztes?, Mondókák, Hópelyhecskék, Hupikék törpikék kifestőkönyv, Mese a legokosabb nyúlról, Csip-csup csodák kifestő. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
De Horne Vaizey, G.: Diáklányok. Elbeszélések fiatal lányok számára. Bp., 1935, Dante Könyvkiadó. Félvászon kötésben, jó állapotban. ajándékozási bejegyzéssel
Radványi Kálmán: Drága kis ország. (Néprajzi és földrajzi kalandozások.) Budapest, 1926. "Élet" Irodalmi és Nyomda Rt. 62 p. Egyetlen kiadás. Radványi Kálmán (1887-1943) gimnáziumi tanár, ifjúsági író, cserkészeti vezető, pedagógus. Oldalszámozáson belül szövegközti felvételekkel illusztrált, vegyes témájú kötetben Magyarország Erdélyhez való jogáról szól, a világháborús bolgár-magyar szövetségesi rendszert méltatja, illetve hosszan ír az első világháború előtti Oroszország hagyományos kultúrájáról. Utolsó írása Oroszország és Németország küszöbön álló szövetségét ünnepli. (A Zászlónk könyvtára. 2. szám.) Fűzve, Márton Lajos grafikusművész rajzával illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.