Available for bidding
24765.
6 000 HUF
16,26 EUR, 18,75 USD
6 000 HUF
Goethe, [Johann Wolfgang von]:
Die Leiden des jungen Werther.
[Lipcse] Leipzig, 1916. Insel-Verlag (Druck von Ernst Hedrich Nachfolger). 1 t. (rézmetszetű címkép) + 213 + [3] p. + 9 t. (8 rézmetszet, egy kihajtható krétarajz).
Goethe klasszikus levélregénye először 1774-ben jelent meg. Bibliofil kiadásunkat az 1901-ben alapított Insel-Verlag gondozta, mely a századelőn a Goethe-művek legfontosabb kiadója volt. Kötetünk illusztrációi Daniel Chodowiecki XVIII. századi német rézmetszőtől valók, a rézmetszetek először a mű 1775-1787 közötti kiadásaiban jelentek meg. Oldalszámozáson belül további két szövegközti rézmetszet.
Sarkowski 594 A.
Aranyozott, illusztrált, álbordás kiadói bőrkötésben. Szép példány.
| up to 1.000 HUF | 100 HUF |
| up to 5.000 HUF | 200 HUF |
| up to 10.000 HUF | 500 HUF |
| up to 20.000 HUF | 1.000 HUF |
| up to 50.000 HUF | 2.000 HUF |
| up to 100.000 HUF | 5.000 HUF |
| up to 200.000 HUF | 10.000 HUF |
| up to 500.000 HUF | 20.000 HUF |
| up to 1.000.000 HUF | 50.000 HUF |
| up to 2.000.000 HUF | 100.000 HUF |
| up to 5.000.000 HUF | 200.000 HUF |
| up to 10.000.000 HUF | 500.000 HUF |
| over 10.000.000 HUF | 1.000.000 HUF |