Available for bidding
24766.
6 000 HUF
16,26 EUR, 18,75 USD
6 000 HUF
[Cormenin, Louis-Marie de La Haye] Timon:
Livre des orateurs. Douziéme édition. Ornée de vingt-sept portraits gravés sur acier.
Paris, 1842. Éditeur Pagnarre (Imprimerie Schneider et Langrand). 1 t. (címkép: a szerző acélmetszetű portréja) + [4] + 576 p. + 26 t. (hártyapapírral védett acélmetszetek).
Louis-Marie de La Haye, Cormenin vikomtja (1788-1868) francia jogász, politikai író, szabadelvű országgyűlési képviselő. Bár legtöbbször ellenzéki szerepben tűnt fel, I. Napóleon korától minden rezsim magas pozícióba emelte Cormenin vikomtot, a közigazgatási jog nélkülözhetetlen szakértőjét. Bár szónoki képességei nem voltak számottevőek, retorikai munkái kiemelkedőek: a forradalom, a restauráció és a júliusi monarchia jeles képviselőiről népszerű szónoklattani portrésorozatot írt "Livre des orateurs" címmel, a portrésorozat előtt alapos elméleti bevezetővel. A munka első kiadása 1838-ban jelent meg, példányunk a 12. kiadásból származik.
Néhány oldalon apró rozsdafoltosság, egy táblán apró sérülés. Példányunk fűzése az első előzéknél megerősítve.
Díszesen aranyozott korabeli félbőr kötésben, színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
| up to 1.000 HUF | 100 HUF |
| up to 5.000 HUF | 200 HUF |
| up to 10.000 HUF | 500 HUF |
| up to 20.000 HUF | 1.000 HUF |
| up to 50.000 HUF | 2.000 HUF |
| up to 100.000 HUF | 5.000 HUF |
| up to 200.000 HUF | 10.000 HUF |
| up to 500.000 HUF | 20.000 HUF |
| up to 1.000.000 HUF | 50.000 HUF |
| up to 2.000.000 HUF | 100.000 HUF |
| up to 5.000.000 HUF | 200.000 HUF |
| up to 10.000.000 HUF | 500.000 HUF |
| over 10.000.000 HUF | 1.000.000 HUF |