Available for bidding
24728.
12 000 HUF
32,52 EUR, 37,50 USD
12 000 HUF
[Arout, François-Marie] Voltaire: Kandide. Mit fünf Heliogravüren nach Kupfern von Chodowiecki. [2 Teile in 1 Bd.]
München, 1912. Georg Müller (Gedruckt von Mänicke und Jahn in Rudolstadt). XXXV + [1] + 218 p. + 4 t. (heliogravűr); 155 + [1] p. + 1 t. (heliogravűr). Az első német kiadás hasonmása.
Bibliofil Candide-kiadásunk a Voltaire-mű első, 1782. évi német kiadása előtt tiszteleg, átveszi annak betűtípusát, oldaltükrét, lap- és ívszámozását, egyedül az első német kiadás őrszavait hagyja el. Illusztrációi szintén az első német kiadásból valók: a XVIII. század legnevesebb német illusztrátorának, Daniel Chodowiecki rézmetsző mesternek részletgazdag munkái.
(Bücher der Abtei Thelem. Band 10.)
Díszesen aranyozott gerincű kiadói félbőr kötésben. Jó példány.
| up to 1.000 HUF | 100 HUF |
| up to 5.000 HUF | 200 HUF |
| up to 10.000 HUF | 500 HUF |
| up to 20.000 HUF | 1.000 HUF |
| up to 50.000 HUF | 2.000 HUF |
| up to 100.000 HUF | 5.000 HUF |
| up to 200.000 HUF | 10.000 HUF |
| up to 500.000 HUF | 20.000 HUF |
| up to 1.000.000 HUF | 50.000 HUF |
| up to 2.000.000 HUF | 100.000 HUF |
| up to 5.000.000 HUF | 200.000 HUF |
| up to 10.000.000 HUF | 500.000 HUF |
| over 10.000.000 HUF | 1.000.000 HUF |