Frank Bauer: Horrido Lützow! Geschichte und Tradition des Lützower Freikorps. München, 2000, Schild-Verlag. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
2008 Ritterkreuzträger Profile Nr. 7. Arnold Huebner, der erste Gefreite des Afrikakorps mit Ritterkreuz. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói tűzött papírkötés, 44 p.
[Folyóirat] Külügy - Hadügy. Heti szemle. Felelős szerkesztő: Horvátovich Ferenc. Megjelenik minden vasárnapon. III. évfolyam, 26. szám. (1916. június 25.) Budapest, 1916. (Uránia Könyvnyomda). 20 p. A háborús sajtókonjunktúrában született, illusztrált katonai és hadpolitikai szemlénket Szilágyi Lajos cs. kir. kamarás, százados alapította. Háborús térképvázlatokkal, rajzokkal illusztrált hetilapunk a világháború híreit szemlézi, valamint katonai, testnevelésügyi, és kapcsolódó igazság- és egészségügyi kérdésekkel foglalkozik. Lapszámunk a nemrégiben indult, és lapunk feltételezése szerint már ki is fulladt orosz offenzíva: a Bruszilov-offenzíva miatt a keleti front térképeit teszi közzé. Kisebb terjedelemben a francia, olasz és török hadszíntér aktuális eseményeit is elemzi a lap. A tartalomból: Sikerült-e az oroszok áttörése? -- Mádai Lajos: A szakaszparancsnok a tűzvonalban -- Podmaniczky Gyula: A magyar lótenyésztés a háború alatt -- Az aratási szabadságolások -- Az altisztek létszáma -- Az új olimpiász Budapesten -- Határozatok tára -- Takács József: Följegyzések a hadegészségügyről -- Szerkesztői üzenetek -- Elesett hősök. Lapszámunk végén képes hirdetések. Az enyhén foltos első oldalon grafittal írt megjegyzés, lapszélén apró hiány. A leveleken apró szakadásnyomok, repedések, egyes oldalakon kisebb foltosság. Példányunk tűzése meglazult. Összességében jó állapotú lapszám, hajtogatva.
Hans-Peter Hagen: Husaren des Himmels. Berühmte deutsche Jagdflieger und die Geschichte ihrer Waffe. Rastatt,1998,Moewig. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Walther Hubatsch: Hitlers Weisungen för die Kriegführung 1939-1945. Dokumente des Oberkommandos der Wehrmacht. Erlangen,én.,Karl Müller. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
Horst Hinrichsen: Radfahr Schwadronen. Fahrräder im Einsatz bei der Wehrmacht 1939 - 1945. Wölferscheim-Berstadt, 1996, Podzun-Pallas. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Pröhle Károly: Háború és theologia. Theologiai elmélkedés a világháború közepette. Pozsony, 1915, Wigand K. F.-ny., 32 p. Kiadói papírkötés, helyenként kissé foltos. (Ritka!)
Tolnai: A világháború története 1914-1917. I köt. Diplomáciai okiratok, hivatalos jelentések, szemtanúk hiteles följegyzései és eredeti adatok nyomán írta Zigány Árpád. Több száz képpel, eredeti fölvételekkel és térképekkel. A Tolnai Világlapja ajándéka. Bp.,én., Magyar Kereskedelmi Közlöny, (Tolnai -ny.), 448 p.; Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kopott, sérült borítókkal.