Judaica

Number of items: 42

Ezüst (Ag) úti hanukkia, samesszal. Fedelén elefántcsont-lap rárakással, jelzett, 1810, Bécs, 13 latos, mesterjeggyel, 12x7x5,5 cm, bruttó 426g. Ritka! /// Silver (Ag) Travel Hanukkah Menorah with Samash, ivory inlay on the lid, hallmarked, 1810, Wien, 13-lot, with maker's mark, 12 × 7 × 5.5 cm, gross weight 426 g. Rare!
19644.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
360 000 HUF
975,61
1 125,00
Minimum bid:
360 000 HUF
360 000 420 000 500 000
Ezüst (Ag) Kiddus pohár alátéttel. cca 19. sz. utolsó harmada, jelzett, mesterjeggyel, m: 9,5 cm, d: 13,5 cm, nettó 286g /// Silver (Ag) Kiddush cup with saucer. c. late 19th century, hallmarked, with maker's mark, height: 9.5 cm, diameter: 13.5 cm, net weight: 286 g."
19645.

Available for bidding
180 000 HUF
487,80
562,50
Minimum bid:
180 000 HUF
180 000 200 000 240 000
1946? A budapesti Svéd Kir. Követség igazolása magyar zsidó házaspár részére svédországi beutazáshoz Sigvard Nyström követségi titkár aláírásával       1946? Certificate from the Royal Swedish Embassy in Budapest for a Hungarian Jewish couple to enter Sweden with signature of Sigvard Nyström
19646.

1946? A budapesti Svéd Kir. Követség igazolása magyar zsidó házaspár részére svédországi beutazáshoz Sigvard Nyström követségi titkár aláírásával

1946? Certificate from the Royal Swedish Embassy in Budapest for a Hungarian Jewish couple to enter Sweden with signature of Sigvard Nyström

Available for bidding
30 000 HUF
81,30
93,75
Minimum bid:
30 000 HUF
30 000 36 000 42 000
1905 Trauer-Album dem Andenken meines teueren Vaters. Fotó nélkül. Ezüstözött vászon-kötés, kijáró lapokkal.
19647.

Available for bidding
500 HUF
1,36
1,56
Minimum bid:
500 HUF
500 600 700
Rolex Silverolex "Tribes of Israel" részben ezüst (Ag) testű toll, h: 14 cm
19648.

Available for bidding
20 000 HUF
54,20
62,50
Minimum bid:
20 000 HUF
20 000 24 000 28 000
1912 Szentes, Bánfalvi Lajos (1880-ig Leipnik) (1851-1912) izraelita író, újságíró, lapszerkesztő, gyógyszerész halotti értesítője, Ehrlich Mártonné részére címezve és postázva, hajtva, kis sérülésekkel, ázásnyommal, 23x29 cm
19649.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
47 db II. világháborús munkaszolgálatos küldemény + 1 menekültkutató lap Oroszországban eltűnt munkaszolgálatosról
19650.
Legend

Available for bidding
80 000 HUF
216,80
250,00
Minimum bid:
80 000 HUF
80 000 95 000 110 000
1904-1918 Izraelita halotti értesítők, 5 db, Szentes, Palánka, Baja, Szolnok települések, változó állapotban
19651.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
1933 A Magyar Zsidók Pro Palesztina Szövetsége levele Gerő Ödön (1863-1939) íróhoz, szerkesztőhöz, a Pester Lloyd műkritikusához, amelyben értesítik, hogy az Elnöki Tanácsának tagjává választották. Pfeifer Ignác (1868-1941) elnök és Eisdorfer Andor főtitkár autográf aláírásával. Díszes fejléces papíron, egy gépelt oldal, Magyar Zsidók Pro Palesztina Szövetsége bélyegzésével.
19652.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Modern judaika újévi üdvözlő kártya 6x10 cm
19653.

Available for bidding
700 HUF
1,90
2,19
Minimum bid:
700 HUF
700 800 900
1941-1942 Izraelita zsebnaptár, Steiner Árminné Könyvkereskedése
19654.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
1942-1943 Izraelita zsebnaptár, Steiner Árminné Könyvkereskedése
19655.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF