Judaica

Number of items: 42

1989-1995 A Múlt és Jövő zsidó kulturális folyóirat 9 db száma (89/2., 91/1., 91/2., 91/3., 91/4., 95/1-2., 95/3., 95/4.,)
19632.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
1906 Pozsony - Rákoskeresztúr, Sonnenfeld Mathild és Stern József esküvőjére szóló üdvözlő táviratok gyűjteménye, benne az esküvői menükártyával is. Nagyrészt gépelt táviratok. Vászon-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal, közte kissé penészesekkel is.
19633.

Available for bidding
22 000 HUF
59,62
68,75
Minimum bid:
22 000 HUF
22 000 26 000 30 000
1940 Szentendre, munkásszázadnál katonai szolgálatot igazoló szolgálati jegy, Selmeczi Pál karpaszományos gyalogos részére, M. Kir. 208/3. T[ábori] V[egyes] Munkásszázad Parancsokság, fejléces papíron, pecséttel, századparancsoki aláírással, foltos.
19634.

Available for bidding
12 000 HUF
Minimum bid:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000
1949-1950 Izraelita zsebnaptár az 5710-i zsinagógai évre
19635.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
1938 Zsidó pár (Pick Éva és Pelz István) esküvőjére kapott dísztáviratok gyűjteménye. Kb 50 db egészvászon kötésbe kötve
19636.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
1940-1941 Izraelita zsebnaptár, Steiner Árminné Könyvkereskedése
19637.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
cca 1940-1944 Bp., a Svéd Vöröskereszt által kiállított beutalás védett személy részére
19638.

Available for bidding
10 000 HUF
Minimum bid:
11 000 HUF
11 000 13 000 15 000
cca 1919-1949 Vince Tivadar (szül. Weiss) (1895-?) zsidó származású üvegtechnikus, gyártulajdonos (Vince Tivadar ,,Pascal" Üvegtechnikai Üzem tulajdonosa), valamint fia, Vince László (1921-?) irathagyatéka, érdekes dokumentumokkal, közte zsidókra vonatkozó rendelkezések alól mentesítő okiratok (3 db), közmunkaszolgálattal kapcsolatos irat, állampolgársági bizonyítvány, születési és házassági anyakönyvi kivonatok, iparigazolványok, stb., változó állapotban.
19639.

Available for bidding
80 000 HUF
216,80
250,00
Minimum bid:
80 000 HUF
80 000 95 000 110 000
Régi Tóra tekercs töredéke, pergamen, hiányos, sérült, foltos, penészes, cca 54x230 cm.
19640.

Available for bidding
44 000 HUF
119,24
137,50
Minimum bid:
44 000 HUF
44 000 50 000 60 000
Ezüst (Ag) besamin tartó. 1854, 13 latos jelzés, AS mesterjegy, m: 36,5 cm, 322g /// Silver (Ag) Besamim Container, 1854, 13-lot mark, maker's mark AS, height 36.5 cm, weight 322 g.
19641.

Available for bidding
320 000 HUF
867,21
1 000,00
Minimum bid:
320 000 HUF
320 000 380 000 440 000
Szédertál, ezüst (Ag) XIX. sz. vége. dianás jelzéssel, GU mesterjeggyel 611g, d: 31 cm  Seder plate, silver (Ag) late 19th century. Hungary, Diana hallmark, GU master mark 611g, d: 31 cm
19642.

Szédertál, ezüst (Ag) XIX. sz. vége. dianás jelzéssel, GU mesterjeggyel 611g, d: 31 cm

Seder plate, silver (Ag) late 19th century. Hungary, Diana hallmark, GU master mark 611g, d: 31 cm

Available for bidding
440 000 HUF
1 192,41
1 375,00
Minimum bid:
440 000 HUF
440 000 500 000 600 000
19643.

Available for bidding
400 000 HUF
1 084,01
1 250,00
Minimum bid:
400 000 HUF
400 000 480 000 550 000

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF