Historical documents, manuscripts

Number of items: 180

cca 1935 Erdélyi román házaspár Vajdahunyad közelében, akvarell, papír, feliratozva, 26×19 cm
18266.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
18267.

Available for bidding
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
1936 Ujházy György (1895-1971) író, újságíró. forgatókönyvíró asztali előjegyzési naptára, teleírva bejegyzésekkel, sok filmes vonatkozású, több a művészet és a kultúra világából ismert személyiség nevével: Gerevich Tibor, Feszty Masa stb.
18268.

Available for bidding
7 000 HUF
18,97
21,88
Minimum bid:
7 000 HUF
7 000 8 000 9 500
1936 Bp., vitéz leveldi Kozma Miklós (1884-1941) politikus, az MTI elnöke, belügyminiszter (1935-1937) autográf aláírásával ellátott, gépelt köszönő levele egy iskolás kislány részére, eredeti borítékkal
18269.

Available for bidding
5 500 HUF
14,91
17,19
Minimum bid:
5 500 HUF
5 500 6 500 7 500
1939 Walt Disney Beach Picnic c. rajzfilm (r: Clyde Geronimi) részlete filmtekercs kb 5-8 perc. Magyar felirattal, hangsávval. Sérült, ragasztott. / 1939 Walt Disney Beach Picnic cartoon (d: Clyde Geronimi) detail film reel. With Hungarian subtitles, soundtrack. Damaged, glued.
18271.

1939 Walt Disney Beach Picnic c. rajzfilm (r: Clyde Geronimi) részlete filmtekercs kb 5-8 perc. Magyar felirattal, hangsávval. Sérült, ragasztott. /
1939 Walt Disney Beach Picnic cartoon (d: Clyde Geronimi) detail film reel. With Hungarian subtitles, soundtrack. Damaged, glued.

Available for bidding
32 000 HUF
86,72
100,00
Minimum bid:
32 000 HUF
32 000 38 000 44 000
1939 Patay József (1886-1946) erdélyi egyháztörténész által írt és aláírt levél
18272.

Available for bidding
1 000 HUF
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
18273.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
1939 novembere, Kecskeméti György (1901-1944) író, újságíró, a Pester Lloyd felelős szerkesztője gyászbeszéde Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, író temetésekor. Két géppel írt oldal, Kecskeméti György autográf aláírásával. Egy apró sérüléssel és egy kisebb szakadással. Gerő Ödön húsz éven keresztül a haláláig a Pester Lloyd művészeti rovatának vezetője, műkritikusa volt. A tételhez tartozik Szentgyörgyvári Gyenes Lajos (1890-1971), a Munkácsy-Céh főtitkárának gyászbeszéde, egy géppel írt oldal, apró foltokkal.
18274.

Available for bidding
5 500 HUF
14,91
17,19
Minimum bid:
5 500 HUF
5 500 6 500 7 500
Kopasz Márta (1911-2011): Kogutowicz Károly (1886-1948) geográfus, egyetemi tanár üdvözlete (Merry Christmas 1938) a Felvidék visszacsatolása alkalmából, fametszet, papír, jelzett a dúcon, szép állapotban: 7x8,5 cm, papír méret: 14,5x17 cm
18275.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
1940 Erdély, 5 db "Sepsiszentgyörgy visszatért" bélyegzés levelezőlapokon
18276.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
1940 Erdély, 6 db "Visszatért" bélyegzés levelezőlapokon (Bánffyhunyad, Dés, Marosvásárhely, Sepsiszentgyörgy, Szászrégen)
18277.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
1940 Remsey [Jenő] György (1885-1980)festőművész, grafikus, lapszerkesztő, író autográf sorai, aláírásával a Pilvax-Kör 1940. október 26.-án tartandó tanácskozására, Légrády Sándor (1906-1987) festőművész, grafikus részére.
18278.

Available for bidding
10 000 HUF
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF