ca 1918 Bíró Mihály: [Magyarországi Építőmunkások Szakszervezetének grafikus, illusztrált kiadványa.] Uniunea Sindicală Generală a Muncitoriloa Constructori din Ungaria. (Budapest): Világosság-Nyomda Rt. (ca. 1918-19). Magyarországi Szociáldemokrata Párt. 12p. Ebből 11 oldalon Bíró Mihály (1886-1948) jelzett litográfiái, az őszirózsás forradalom és a tanácsköztársaság emblematikus plakátjait tervező grafikus munkáséletet és küldelemket bemutató darabjai. 24x18 cm Román nyelvű kísérő szöveggel, a Budapesten román származású munkásság megnyerésére. Rendkívül ritka, aukción eddig még nem szerepelt, szakirodalomban nem ismert kiadvány.
1973 Cseh Tamás (1943-2009): Petőfi halála. Autográf kéziratos kotta és dalszöveg aláírással. Mészáros Márta filmrendező, Petőfi Sándor születésének 150. évfordulójára készült filmje a Szeptember végén c. alkotáshoz kérte fel Cseh Tamást és Bereményi Gézát a filmzene szerzésére. Négy dal készült a filmhez: Szép vagy, Júlia sétája, Szeptember elején, Petőfi halála. Ez utóbbi lett a film főcímdala is. Nagyon ritka, Cseh Tamás kéziratos kotta árverésen még nem szerepelt. 34x24 cm, Paszpartuzva.
Istvánffy Miklós (1538-1615) nádori helytartó, humanista történetíró saját kezű aláírásával ellátott, latin nyelvű oklevele Homonnai Drugeth István Zemplán vármegyei főispánja, előtte tett bevallásáról.
Homonnai Drugeth István enyingi Török Fruzsinát vette feleségül. A menyasszony el?kel? rokonsággal és hatalmas hozománnyal bírt anyai öröksége révén. Édesanyja guthy Országh Borbála örökölte férfiágon kihalt családja birtokainak nagy részét, köztük a diósgy?ri uradalmat (Miskolc városával), apai ági örökségként a debreceni uradalmat vitte a házasságba .Drugeth István, Zemplén vármegye f?ispánja, számos csata résztvevője, hosszas betegség után a család homonnai várkastélyában 1599-ben hunyt el.
Papír oklevél, papírfelzetes viaszpecséttel, üvegezett keretben. 32x41 cm
Polgár Rózsa (1936-2014) Kossuth- és Munkácsy Mihály-díjas textilművész, a Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia alapítótagja részére 1999-ben adományozott Kossuth-díj szobra. Aranyozott és ezüstözött réz hengeren aranyozott Kossuth Lajos szobor, bársonybélésű fa tartótokban, m: 34,5 cm, tok m: 39 cm.
///
A Kossuth-díj Magyarország egyik legrangosabb állami kitüntetése, amelyet 1948-ban alapítottak Kossuth Lajos emlékére. Az elismerést azok a művészek, tudósok és alkotók kaphatják meg, akik kiemelkedő teljesítményükkel maradandó értéket teremtettek a magyar kultúra, művészet vagy tudomány területén. A díj célja, hogy példát állítson a nemzet számára, és elismerje azokat, akik munkájukkal gazdagítják Magyarország szellemi örökségét. A Kossuth-díjat hagyományosan március 15-én, az 1848-49-es forradalom és szabadságharc évfordulóján adják át.
///
The sculpture of the Kossuth Prize awarded in 1999 to Rózsa Polgár (1936?2014), textile artist, recipient of the Kossuth Prize and the Mihály Munkácsy Prize, and founding member of the Széchenyi Academy of Letters and Arts. Gilded statue of Lajos Kossuth mounted on a gilded and silvered copper cylinder, housed in a velvet-lined wooden presentation case; height: 34.5 cm, case height: 39 cm.
///
The Kossuth Prize is one of Hungary?s most prestigious state awards, established in 1948 in memory of Lajos Kossuth. The distinction is granted to artists, scholars, and creators whose outstanding achievements have produced lasting value in Hungarian culture, the arts, or science. The aim of the prize is to set an example for the nation and to recognize those whose work enriches Hungary?s intellectual and cultural heritage. The Kossuth Prize is traditionally awarded on 15 March, the anniversary of the 1848?49 Hungarian Revolution and War of Independence.
1916 gróf Tisza István (1886-1918) miniszterelnök legkisebb unokájával Tisza Jolánnal (1916-1998). Tisza István miniszterelnök által dedikált fotó. "Az öreg és a csepp Tisza tiszteletteljes kézcsókjával István bácsi" 10x12 cm paszpartuban, üvegezett keretben
Beck Judit (1909-1995) portréja Radnóti Miklósról 1941-42. tus, papír.. 94 x 136 mm. Rendkívüli irodalomtörténeti értékkel is bíró műalkotás. A költő 1941 tavaszán lett szerelmes Beck Juditba. Az apa, Beck Ö. Fülöp szobrász, és a testvérek, András és Márta is Radnótiék baráti köréhez tartoztak. Utóbbi Radnóti felesége, Gyarmati Fanni gimnáziumi osztálytársa volt. Szerelmük idején Beck Judit Gombosi György művészettörténész felesége volt, akivel Párizsban éltek. A világháború kitörésekor tértek haza. Radnótival először egy könyvkötőműhelyben találkoztak 1941 januárjának végén, ettől kezdve a költő naplójában egyre gyakrabban bukkan fel az asszony neve Gyarmati Fanni naplójából is kitűnik, hogy végig tudott a kapcsolatról. Bár egyértelműen nem lehet megállapítani, valójában mikor ért véget a ?J.-ügy?, az tény, hogy amikor 1942. július 11-én ? a költő második munkaszolgálata idején ? meglátogatták őt Szentendrén, Beck Judit már későbbi férjével, Major Tamás színésszel jelent meg
1886 Vilmány község felvételi előrajza. Szerkesztette Wiesenthal. 5 db kézzel rajzolt nagy méretű térképlap. 48x40 cm
A XIX. század végi Magyarországon a felvételi előrajzok a Helytartótanács majd később a Mezőgazdasági Minisztérium Mezőgazdasági és Ipari Főosztálya alá tartozó térképészeti felmérésekhez készültek. Céljuk:
Jaschik Álmos (1885-1950): Apponyi Albert - Berzeviczy Albert-...stb.: Igazságot Magyarországnak! c. kiadott revíziós album megvalósult borítóterve. Vegyes technika, karton 30x24 cm
1678. szept. 3. Munkács (Mukacsevo. Kárpátalja, Ukrajna) A Bereg vármegyében található Kisguton (ma Gút, Ukrajna) élő Farnosy László szerződése egy bizonyos Vásárhelyi úrral, amelynek értelmében elzálogosította neki 106 forintért Orosz Pál nevű farnosi jobbágyát. Az iratot megerősíteték: Keresztúry Mihály, Lipcsei Gergely vármegyei ülnök, Csoknyai Mihály, Ignéczy István vármegyei ülnök és Halmi János vármegyei ülnök előtt. Az iratot Farnosi László pecsételte meg gyűrűspecsétjével. A pecsét jó állapotban, magyar nyelvű irat 2 beírt oldal.
1691. nov. 30. Nagyilosva, Jobbágy-szerződés Elerics Jakab és Ilosvay Péter között, amelyben Elerics örökös jobbágyságra adta magát a nemes úrnak. Az iratot ellenjegyezte id. Ilosvay György, Bereg vármegyei ülnök, és ifj. Ilosvay György, Ugocsa vármegyei ülnök.
1749 Mária Terézia nevében kiadott kiváltságlevél Gerard Dubois Greylien a belgiumi Namur polgármestere számára, Lotharingiai Károly Sándor herceg (1712-1780) (Karl Alexander von Lothringen / Prince Charles Alexander of Lorraine) németalföld helytartója által jegyezve. Az uralkodó függő viaszpecsétjével, pergamenen, 6Fl előnyomott szignettával. Üvegezett keretben. 65x42 cm / 1749 Letter of privilege issued on behalf of Maria Theresa to Gerard Dubois Greylien, mayor of Namur, Belgium, signed by the office of Prince Charles-Alexandre de Lorraine. With the monarch's wax seal attached on pergamin with 6Fl signetta. In glazed frame 65x42 cm