Historical documents, manuscripts

Number of items: 180

1891 Bánhorváth kisközség (ma Bánhorváti része) felvételi előrajzai 30 db nagy méretű kézzel rajzolt térkép a település környékéről, a mérnökök aláírásával. merített papíros íveken 48x40 cm + Bánhorvát község házjegyzéke 10 p.   Ezek a rajzok a település és a környező területek: földek, utak, dűlők, közművek és természetes képződmények, topográfiai felmérését dokumentálják a XIX. század végéről. A XIX. század végi Magyarországon a felvételi előrajzok a Helytartótanács majd később a Mezőgazdasági Minisztérium Mezőgazdasági és Ipari Főosztálya alá tartozó térképészeti felmérésekhez készültek. Céljuk:   földbirtokok, parcellák feltérképezése,  települési terjeszkedések dokumentálása,  infrastrukturális tervezés (út-, vasút-, csatornahálózat),  adó- és birtokviszonyi adatbázisok kiegészítése.  Ez a sorozat egyedi kézi munka, nem tömeges nyomtatott kiadvány ezért különösen jelentős gyűjtői értékű. A rajzokon jellemzően látható:   településtérkép részlet  földbirtokhatárok, dűlőnevek  utak, patakok, erdők, legelők  temető, középületek, malmok, tanyák  terepviszonyok árnyékolással, szintvonalak nélkül
18218.

1891 Bánhorváth kisközség (ma Bánhorváti része) felvételi előrajzai 30 db nagy méretű kézzel rajzolt térkép a település környékéről, a mérnökök aláírásával. merített papíros íveken 48x40 cm + Bánhorvát község házjegyzéke 10 p.

Ezek a rajzok a település és a környező területek: földek, utak, dűlők, közművek és természetes képződmények, topográfiai felmérését dokumentálják a XIX. század végéről.
  • földbirtokok, parcellák feltérképezése,
  • települési terjeszkedések dokumentálása,
  • infrastrukturális tervezés (út-, vasút-, csatornahálózat),
  • adó- és birtokviszonyi adatbázisok kiegészítése.
Ez a sorozat egyedi kézi munka, nem tömeges nyomtatott kiadvány ezért különösen jelentős gyűjtői értékű.
A rajzokon jellemzően látható:
  • településtérkép részlet
  • földbirtokhatárok, dűlőnevek
  • utak, patakok, erdők, legelők
  • temető, középületek, malmok, tanyák
  • terepviszonyok árnyékolással, szintvonalak nélkül

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
40 000 HUF
108,40
125,00
Minimum bid:
40 000 HUF
40 000 48 000 55 000
1896 Bp., Vörös László (1848-1925) államtitkár, később kereskedelemügyi miniszter (1905-1906) autográf aláírása kinevezésen
18219.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
1898 Híd tervezési megbízása, rajzok és számítások. 10+2 p.
18220.

Available for bidding
1 400 HUF
Minimum bid:
1 400 HUF
1 400 1 600 1 800
Zalay Lajos országos kir. telekkönyvi betétszerkesztő megbírált költeményei. November 10. 1899. Autográf versek 151 beírt oldalon. Aranyozott egészvászon kötésben, gerince sérült.  Zalay Lajos, (1849-1899) középiskoláit Nagy-Kanizsán, Székesfejérvárt, Pesten és Sopronban végezte. 1869 óta működik a hirlapirodalom terén; írt lyrai költeményeket tárczákat, társadalmi. közgazdasági és jogtudományi czikkeket; munkatársa volt a Zalai Közlönynek (1869. eredeti és németből fordított költemények), a Somogynak és a Kandi Klári cz. hölgy-élczlapnak; a 80-as években írt a Sopronba (Zalaberki Tihamér név alatt 1884-1885. május) és a Győri Közlönybe; telekkönyvi czikkei a Telekkönyvi Közlönyben (1883.) jelentek meg. Munkája: Adatok az új telekkönyvi törvényjavaslathoz. Győr, 1885. (Különnyomat a Győri Közlönyből.)
18221.

Zalay Lajos országos kir. telekkönyvi betétszerkesztő megbírált költeményei. November 10. 1899. Autográf versek 151 beírt oldalon. Aranyozott egészvászon kötésben, gerince sérült.

Zalay Lajos, (1849-1899) középiskoláit Nagy-Kanizsán, Székesfejérvárt, Pesten és Sopronban végezte. 1869 óta működik a hirlapirodalom terén; írt lyrai költeményeket tárczákat, társadalmi. közgazdasági és jogtudományi czikkeket; munkatársa volt a Zalai Közlönynek (1869. eredeti és németből fordított költemények), a Somogynak és a Kandi Klári cz. hölgy-élczlapnak; a 80-as években írt a Sopronba (Zalaberki Tihamér név alatt 1884-1885. május) és a Győri Közlönybe; telekkönyvi czikkei a Telekkönyvi Közlönyben (1883.) jelentek meg. Munkája: Adatok az új telekkönyvi törvényjavaslathoz. Győr, 1885. (Különnyomat a Győri Közlönyből.)

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
1899 Kolozsvár, Herrmann Antal (1851-1926) néprajzkutató, az Erdélyrészi Kárpát-Egyesület (EKE) alelnöke részére címzett portómentes levelezőlap, amelyben megbízzák Orbán Balázs A Székelyföld leírása c. munkája egy példányának beszerzésével Kun Sándor könyvkereskedőtől
18222.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
cca 1900 Keményhátú fotó kartonjára ragasztott havasi gyopár az Alpokból, Tirolból, 10,5×6,5 cm
18223.

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
1901-1924 6 db érdekes levelezőlap: távirat-lap, levelezőlapok "Magyar Köztársaság 1918. november 16.", illetve "Levélbélyeggyűjtők Első Hazai Egyesülete 1884-1924" bélyegzésekkel, kitöltetlen hadifogoly levelezőlapok
18224.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
cca 1905 Lóczy Lajos (1849-1920) geológus autográf képeslapja Nagyilosvai Ilosvay Lajos (1851-1936. ) vegyész, egyetemi tanár, akadémikus részére új évi jókívánatokkal
18225.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 500 HUF
5 500 6 500 7 500
1906 Bp., báró Szterényi József (1861-1941) államtitkár, később kereskedelemügyi miniszter (1918. jan. 25. - okt. 31.) autográf aláírása kinevezésen
18226.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
1907 Orosz színházi előadás, az Európa koncert terem programja hat színű selyemre nyomva, két íven. 47x35 cm 1907 Russian theater performance, concert hall program printed on 6-color silk, on two sheets. 47x35 cm
18227.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
1907 Vác, ,,Dr. Réthy Mór építkezése a hójában", Réthy Mór (1870-ig Rothbaum) (1846-1925) matematikus, fizikus, az MTA tagja házépítésének 2 db tervrajza, 1 : 40, feltekerve, kissé foltos, hajtásnyomokkal, 37,5x66,5 cm és 47x37 cm
18228.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
1911 Mindszenti takarékpénztár székház és bérház tervpályázatára készült 2 db rajz, udvari homlokzat és pince alaprajz, 1:200, akvarell, tus, papír, jelzés nélkül, kartonra kasírozva, 17x25 cm
18229.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF