1976 Kosály György: Könnyű vízzel moderált atomreaktorokban uralkodó neutron-zaj lokális és globális komponensének elméleti vizsgálata. Doktori értekezés. Egészvászon-kötésben, kissé koszos borítóval, egyébként jó állapotban, (2)+106 p. Kosály György (Kosaly George) (Bp., 1933 - Seattle, USA, 2009) fizikus, egyetemi tanár, a fizikai tudományok doktori címét 1978-ban szerezte.
1979 Pilinszky János (1921-1981) költő autográf levele és levélborítékja Vattay Elemér fotóművésznek Velemről, Törőcsik Mari színművésznő házából. A levélben címét közli, az amerikai útra készülő Vattaynak.
1985 Dargay Attila (1927-2009): A Vacak a Hetedik Testvér c. rajzfilm, eredeti, Dargay által rajzolt nyúl figurák mozgásban A tétel 11 darab, egymást követő mozgásfázist rögzítő, eredeti, Dargay által rajzolt nyúlfigura-ábrázolást tartalmaz, amelyek egy animációs jelenet mozgásdinamikáját dokumentálják. Celluloid / film, tus. Lapméret: 39x30 cm
A magyar animációtörténet kiemelkedő alkotásához kapcsolódó, ritka animációtörténeti jelentőségű anyag, amely kiválóan szemlélteti Dargay Attila karakterteremtő és mozgásábrázolási mesterségét.
1985 Veress Sándor (1907-1992) zeneszerző, zongoraművész, népzenekutató autográf újévi üdvözlő sorai, aláírással, Molnár József (1918-2009) emigráns magyar író, könyvkiadó, nyomdász, folyóirat szerkesztő, az Aurora Kiadó szerkesztője részére.
1989 Bp., az 1989. március 6-án Bécsben rendezett Európai Biztonsági és Együttműködési Értekezlet (EBEÉ) magyar delegációjának megbízólevele (tagjai: Meiszter Dávid, Körmendy István, Gyarmathy István, Horváth Dezső, Vadászi Tibor, Lakatos Vilmos, Imre Lajos), Várkonyi Péter (1931-2008) kommunista politikus, diplomata, külügyminiszter aláírásával, eredeti mappában
ca 1990-2015 50 db Magyar, vagy magyar koprodukcióban készült film forgatókönyve, általános, sminkes, forgatásokhoz használt változatok, néhány helyen kiemelésekkel, javításokkal: Perlasca, Meseuató, Rokonok, Egy szoknya, egy nadrág, A Wittmann fiúk, stb.
Jankovics Marcell (1941-2021): Jelenet Az ember tragédiája c. 2011-es animációs filmből. JM eredeti rajza autográf feljegyzésével. Ceruza, pausz. 33x30 cm