Glass-objects

Number of items: 468

Smetana Ágnes (1961-) Kehely plasztikus virág díszítéssel. Anyagában színezett, üvegszál ráillesztésekkel díszített, kézzel formázott hutaüveg. Jelzés nélkül, m: 19 cm  ///  "Smetana Ágnes üvegművész alkotásainak kiapadhatatlan inspiráló forrása a természet változatossága és gazdagsága. Tartózkodik a statikus és szabályos formáktól, munkáit organikus formák, melengető, üde színek jellemzik. A formába fúvott, hutakész üvegvázák felületét: pipacsok, magnóliák, liliomok, indák, levelek, bogyók plasztikusan kialakított kompozíciói díszítik, amelyek felidéznek számunkra virágos rétet és mezőt, a természet adta értékeket és érzéseket, mindazt a gyönyörűséget, mely az ember számára létszükség és mégis olykor oly távol kerülünk tőle. Alkotásait még izzó állapotban, különböző szemcsefinomságú színes üvegzúzalékkal (grézlivel) színezi, tehát tapasztalataira hagyatkozik, hiszen a vörösen izzó anyag csak lehűlése után mutatja meg igazi színeit. Az edények florális díszítményeit melegen feltett üvegszálakból, illetve üvegcseppekből alakította ki a művész. A vázák felülete finoman irizál."
12524.

Smetana Ágnes (1961-) Kehely plasztikus virág díszítéssel. Anyagában színezett, üvegszál ráillesztésekkel díszített, kézzel formázott hutaüveg. Jelzés nélkül, m: 19 cm

///

"Smetana Ágnes üvegművész alkotásainak kiapadhatatlan inspiráló forrása a természet változatossága és gazdagsága. Tartózkodik a statikus és szabályos formáktól, munkáit organikus formák, melengető, üde színek jellemzik. A formába fúvott, hutakész üvegvázák felületét: pipacsok, magnóliák, liliomok, indák, levelek, bogyók plasztikusan kialakított kompozíciói díszítik, amelyek felidéznek számunkra virágos rétet és mezőt, a természet adta értékeket és érzéseket, mindazt a gyönyörűséget, mely az ember számára létszükség és mégis olykor oly távol kerülünk tőle. Alkotásait még izzó állapotban, különböző szemcsefinomságú színes üvegzúzalékkal (grézlivel) színezi, tehát tapasztalataira hagyatkozik, hiszen a vörösen izzó anyag csak lehűlése után mutatja meg igazi színeit. Az edények florális díszítményeit melegen feltett üvegszálakból, illetve üvegcseppekből alakította ki a művész. A vázák felülete finoman irizál."

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
30 000 HUF
81,30
93,75
Minimum bid:
30 000 HUF
30 000 36 000 42 000
cca 1930/40 WMF Ikora váza, jelzés nélkül, alján kopottsággal, m: 26,5 cm
12525.

Available for bidding
22 000 HUF
59,62
68,75
Minimum bid:
22 000 HUF
22 000 26 000 30 000
Nagyméretű art deco ólomkristály asztalközép kínáló, minimális felületi sérüléssel, d: 40 cm, m: 14 cm
12526.

Available for bidding
15 000 HUF
40,65
46,88
Minimum bid:
15 000 HUF
15 000 18 000 20 000
Szecessziós Art nouveau tejüveg teásdoboz. Maltsov gyár, Oroszország, ca 1900. Karaván tea. Ezüstözött fedél, a peremén felirattal. Száldíszítéses tejüveg. Hibátlan. 15 cm / Frosted glass tea box. Maltsov factory, Russia, ca 1900. Caravan tea. Silver-plated lid, with inscription on the rim. Frosted glass with thread decoration. Flawless. 15 cm
12527.

Available for bidding
10 000 HUF
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
Palack. Száldíszítéses hutaüveg, cca 18-19. sz., hibátlan, m: 14 cm
12528.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
12529.

Available for bidding
10 000 HUF
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
12530.

Available for bidding
10 000 HUF
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
12531.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Horváth Zsófia (1977-): Asztaldísz. Jelzés nélkül, d: 20 cm
12532.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
"Savoy" váza. Finnország, Iittala gyár, Alvar Aalto (1898-1976) terve (1937), kétrétegű opálüveg, címkével jelzett, hibátlan, 15x13x12 cm /// "Savoy" vase. Finland, Iittala factory, design by Alvar Aalto (1898-1976) in 1937, double-layered opal glass, with label, flawless, 15×13×12 cm
12533.

Available for bidding
24 000 HUF
65,04
75,00
Minimum bid:
24 000 HUF
24 000 28 000 32 000
Csillagövi jegyeket ábrázoló emlék pohár. Bíborpácolt üveg, metszett, aranyozott, minimális kopással 16 cm
12534.

Available for bidding
20 000 HUF
54,20
62,50
Minimum bid:
20 000 HUF
20 000 24 000 28 000
Huta Szkła Tarnowiec, Słuczan-Orkusz Jerzy designer: Váza. Jelzés nélkül, anyagában színezett, hibátlan, m: 22 cm
12535.

Available for bidding
9 000 HUF
24,39
28,13
Minimum bid:
9 000 HUF
9 000 10 000 12 000

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

News

Auction 517:
From 13 to 22 January

End of bidding: 19:00 22 January

Viewing: 19 to 22 January
Item pick up from 26 January on Andrássy Avenue
Payment deadline is 6 February
Pay-off from 11 February

  Events