Glass-objects Number of items: 468
3506296
12524
522
30000
Glass-objects
Smetana Ágnes (1961-) Kehely plasztikus virág díszítéssel. Anyagában színezett, üvegszál ráillesztésekkel díszített, kézzel formázott hutaüveg. Jelzés nélkül, m: 19 cm /// "Smetana Ágnes üvegművész alkotásainak kiapadhatatlan inspiráló forrása a természet változatossága és gazdagsága. Tartózkodik a statikus és szabályos formáktól, munkáit organikus formák, melengető, üde színek jellemzik. A formába fúvott, hutakész üvegvázák felületét: pipacsok, magnóliák, liliomok, indák, levelek, bogyók plasztikusan kialakított kompozíciói díszítik, amelyek felidéznek számunkra virágos rétet és mezőt, a természet adta értékeket és érzéseket, mindazt a gyönyörűséget, mely az ember számára létszükség és mégis olykor oly távol kerülünk tőle. Alkotásait még izzó állapotban, különböző szemcsefinomságú színes üvegzúzalékkal (grézlivel) színezi, tehát tapasztalataira hagyatkozik, hiszen a vörösen izzó anyag csak lehűlése után mutatja meg igazi színeit. Az edények florális díszítményeit melegen feltett üvegszálakból, illetve üvegcseppekből alakította ki a művész. A vázák felülete finoman irizál." {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
30 000 HUF
30 000 36 000 42 000
3510691
12525
522
22000
Glass-objects
cca 1930/40 WMF Ikora váza, jelzés nélkül, alján kopottsággal, m: 26,5 cm {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
22 000 HUF
22 000 26 000 30 000
3508083
12526
522
15000
Glass-objects
Nagyméretű art deco ólomkristály asztalközép kínáló, minimális felületi sérüléssel, d: 40 cm, m: 14 cm {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
15 000 HUF
15 000 18 000 20 000
3506086
12527
522
Glass-objects
Szecessziós Art nouveau tejüveg teásdoboz. Maltsov gyár, Oroszország, ca 1900. Karaván tea. Ezüstözött fedél, a peremén felirattal. Száldíszítéses tejüveg. Hibátlan. 15 cm / Frosted glass tea box. Maltsov factory, Russia, ca 1900. Caravan tea. Silver-plated lid, with inscription on the rim. Frosted glass with thread decoration. Flawless. 15 cm {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
3506363
12528
522
Glass-objects
Palack. Száldíszítéses hutaüveg, cca 18-19. sz., hibátlan, m: 14 cm {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
3490818
12529
522
Glass-objects
Horváth Márton (1941-2013): 6 darabos üveg lámpabúra készlet. Egyik darab más felületű. Jelzés nélkül, m. 20 cm. Proveniencia: az alkotó ajándéka. {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
3491451
12530
522
Glass-objects
Jelzés nélkül: Üveg dísztárgy. Kézi hutaüveg, többrétegű, szövet a belsejében. 10,5x10,5x4,5 cm {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
3483665
12531
522
Glass-objects
cca 1800 Bíborpácolt italos készlet 6 pohárral, minimális kopással, m: 8,5-27 cm {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
3490756
12532
522
Glass-objects
Horváth Zsófia (1977-): Asztaldísz. Jelzés nélkül, d: 20 cm {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
3433556
12533
522
24000
Glass-objects
"Savoy" váza. Finnország, Iittala gyár, Alvar Aalto (1898-1976) terve (1937), kétrétegű opálüveg, címkével jelzett, hibátlan, 15x13x12 cm /// "Savoy" vase. Finland, Iittala factory, design by Alvar Aalto (1898-1976) in 1937, double-layered opal glass, with label, flawless, 15×13×12 cm {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
24 000 HUF
24 000 28 000 32 000
3440847
12534
522
Glass-objects
Csillagövi jegyeket ábrázoló emlék pohár. Bíborpácolt üveg, metszett, aranyozott, minimális kopással 16 cm {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
20 000 HUF
20 000 24 000 28 000
3469745
12535
522
Glass-objects
Huta Szkła Tarnowiec, Słuczan-Orkusz Jerzy designer: Váza. Jelzés nélkül, anyagában színezett, hibátlan, m: 22 cm {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
9 000 HUF
9 000 10 000 12 000
up to 1.000 HUF
100 HUF
up to 5.000 HUF
200 HUF
up to 10.000 HUF
500 HUF
up to 20.000 HUF
1.000 HUF
up to 50.000 HUF
2.000 HUF
up to 100.000 HUF
5.000 HUF
up to 200.000 HUF
10.000 HUF
up to 500.000 HUF
20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF
50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF
100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF
200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF
500.000 HUF
over 10.000.000 HUF
1.000.000 HUF
further page navigation Auction house